הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
2
תחושת בטן

תחושת בטן


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
2
42.00 
42.00 

תקציר

עם יד על הלב: מתי בפעם האחרונה קראתם ספר שפתח לפניכם עולם חדש? ומתי הקריאה בספר כזה הייתה מרתקת? "תחושת בטן", מאת המיקרוביולוגית ג'וליה אֶנדֶרס, הוא ספר כזה: ספר שמכניס את קוראיו לעולם אפל וקסום שאורכו מתקרב לעשרה מטרים, שטחו מאתיים עד חמש מאות מטרים רבועים, ובו המוני סיסים וסיסונים, וכמאה טריליון חיידקים, שרובם עוזרים לנו ומקצתם ממלאים את תפקיד המפלצות בסיפור הזה.

 

בשפה בהירה ומלאת הומור אנדרס מסירה את הלוט מעל מערכת העיכול. היא לוקחת אותנו לסיור מהפה ועד פי הטבעת, מציגה לנו את כל האיברים והאורגניזמים המשתתפים בתהליך העיכול, עוסקת בנושאים כמו מחלות מעיים וכמו השפעת מערכת העיכול על המוח, ובתוך כך פותרת תעלומות גדולות וקטנות הקשורות לעולם הזה: למה אנחנו משתוקקים למשהו מתוק אחרי הארוחה, איך לשבת נכון בשירותים, מה ההבדל בין פרוביוטיקה ופרה-ביוטיקה, למה האכילה אכן מנחמת, מהי אי-סבילות ללקטוז, למה הבטן שלנו מקרקרת, מה למערכת העיכול שלנו ולדיכאון, האם התוספתן אכן מיותר, כיצד החיידקים עשויים לגרום לנו להשמין, ועוד ועוד...

ג'וליה אֶנדֶרס היא מיקרוביולוגית העוסקת במסגרת עבודת הדוקטור שלה במחקר במכון למיקרוביולוגיה בפרנקפורט. בשנת 2012 זכתה המצגת שלה "מעיים" בפרס הראשון בטורניר המדע בפרייבורג ונעשתה ויראלית ביוטיוב. ספרה "תחושת בטן" נמכר ביותר ממיליון עותקים במולדתה גרמניה ותורגם לשפות רבות.

המשך קריאה
 • ISBN: 15100594
 • גודל (עמ'): 300
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 09/05/2016
 • שם המחבר: ג'וליה אנדרס
 • תורגם ע"י: יכין אונא

סקירות הגולשים

 • דמי
  דמי
  כמות המידע העצומה שהצליחו להעביר בספר הזה בצורה ברורה ונהירה היא פשוט בלתי נתפסת. המידע נמסר בפשטות, בצורה מעוררת עניין כמעט כמו ספר סיפורת. אין ספק כי המחברת היא מומחית בתחומה.
 • רונן
  רונן
  מרתק, המון חומר למחשבה. לפי דעתי מתאים גם להדיוטות וגם למקצועיים, בהחלט יכול לחדש הרבה. הרבה מידע מועיל מאוד לאלו מאיתנו שצריכים לשנות את הרגלי התזונה שלהם.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו