הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.7 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
2
4
סדרת משחקי הרעב

סדרת משחקי הרעב


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.7 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
2
4

במקום 117.00  105.30 

0.00  במקום 117.00 

0.00  במקום 117.00 

סדרה:‎ משחקי הרעב - 3

תקציר

בעולם עתידני שנקרע לגזרים במלחמות הרסניות, ארצות הברית המבודדת מחולקת לשניים עשר מחוזות עניים ומוכי רעב הנשלטים בידי המחוז החזק והעשיר ביותר – הקפיטול. כדי להזכיר לבני המחוזות שאין ביכולתם למרוד, עליהם לשלוח בכל שנה שני מועמדים, נער ונערה מכל מחוז, להילחם עד מוות בזירה קטלנית לעיניי מצלמות, שישדרו את סבלם ואת מותם כתכנית ריאליטי האמורה לבדר את הקהל, שנמשכת 24/7.
המנצח או המנצחת – האחרון שנשאר חי בזירה, זוכה לשוב הביתה עטור תהילה ולהאכיל את משפחתו למשך כל חייו. קטניס אוורדין, ציידת מיומנת הדואגת למשפחתה מאז שהייתה ילדה בת אחת עשרה, נשלחת לזירה כשבאמתחתה סיכה עם סמל מיוד במינו, טינה עזה לקפיטול ורגשות סותרים בקשר למתחרה שנשלח עמה, פיטה מלארק, לו היא חבה את חייה. הקרבות עם המתמודדים האחרים בזירה הם כאין וכאפס לעומת מה שקטניס צריכה לעבור בהמשך. היא מגלה שמחיר הניצחון עשוי להיות יקר מאין כמוהו, ושהקרב שלה מתנהל הרבה מעבר לגבולות הזירה.
המשך קריאה
 • ISBN: 50001
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/02/2013
 • שם המחבר: סוזן קולינס
 • תורגם ע"י: אברם קנטור

ביקורותמדובר באחד הספרים הכי אהובים עליי בכל העולם.

חלקית אני מאשימה בזה את המתרגמת: המקצועיות של יעל אכמון מנגישה את הטקסט לקוראים בטבעיות בלתי מתאמצת, מקרבת את העלילה למציאות שלנו עד כדי כך שאפשר כמעט לראות אותה מתרחשת מחוץ לחלון – אף על פי שמדובר בדיסטופיה עתידנית המתרחשת בעולם מאוד מאוד אמריקאי.

השטף של הנרטיב דרך עיניה של הגיבורה בגוף ראשון הווה חובר אל השפה עצמה ויחדיו הם מפתלים את הקוראים עמוק אל תוך העלילה (שאם להודות באמת היא טעונת שיפור וארחיב על כך בהמשך), כובלים אותו באופן שמאוד מקשה להפסיק את הקריאה, בפעם העשרים כמו בפעם הראשונה.

סוזן קולינס מאפיינת את הגיבורה הנשית שלה בתכונות שבמשך הרבה מאוד זמן שויכו באופן סטריאוטיפי לגיבורים גברים – ריחוק רגשי על גבול האטימות, מסתורין, קשיחות. זה הרגיש כמו עוד צעד אחד קדימה בדרך לייצוג שוויוני של נשים בתרבות ובמדיה, שכן לא חסרות במציאות נשים קשוחות מאוד כמו שלא חסרים גברים רכי לב.

הוא סוחף ונפלא ומרגש בטירוף והוא פשוט כיף אדיר. מומלץ ביותר.

סקירות הגולשים

 • לימור
  לימור
  טרילוגיה מעולה, קריאה זורמת ומותחת החיבור לעלילה ולדמויות מיידי. סדרה מומלצת גם למי שמתחיל להתעניין בז'אנר.
 • לימור
  לימור
  טרילוגיה מעולה, קריאה זורמת ומותחת החיבור לעלילה ולדמויות מיידי. סדרה מומלצת גם למי שמתחיל להתעניין בז'אנר.
 • דריה
  דריה
  סדרה קלה לקריאה לאוהבי הז´אנר
 • אירה
  אירה
  טרילוגיית ספרים קצרה, קלה לקריאה ומותחת. אהבתי בעיקר את שני הספרים הראשונים. למרות העולם שנברא בספרים קל להזדהות עם הדמויות ולדמיין את ההתרחשויות.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו