הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
4.4 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
5
3
משפחה לדוגמה
מאירה ברנע-גולדברג

משפחה לדוגמה

מאירה ברנע-גולדברג

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
4.4 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
5
3
39.00 
39.00 

תקציר

רגע אחרי שדלת המעלית נסגרת מאחורי האחות הצעירה והמפונקת של מיכל והארוס הבלתי נסבל שלה, שאך הכריזו על חתונתם הצפוייה, כולם פותחים את הפה: הסבתא שעושה רק מה שבא לה, האם שעסוקה בעיקר בניקיונות ובטריוויה, האבא חשוך הדעות והמעצבן, האח האמצעי השנון והמבוזבז והשותף שלו, שמתעקש להיסחב אחריו לכל מקום.
אבל לגיבורה שלנו יש בעיות יותר גדולות מאחות שפשוט חייבת להיות כל הזמן במרכז הבמה. יש לה אמנם עבודה יציבה ומכניסה, בעל מקסים שאוהב אותה וילד יפהפה, בן שנתיים וקצת, שיודע לצטט ספרים שלמים בעל פה, מכיר את כל המלחינים הקלאסיים ואוכל רק שקדי מרק, אבל יש לה גם חשש קטן ומנקר, שאולי דווקא אצלה בבית לא הכול כשורה.
המשך קריאה
 • ISBN: 9789655529838
 • גודל (עמ'): 272
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 10/01/2015
 • שם המחבר: מאירה ברנע-גולדברג

סקירות הגולשים

 • Karina
  Karina
  ספר כצת שונה שמספר על חיי המשפחה המודרנית אם כל הקשיים שלה, ועד הגילוי על הבן הקטן נמרוד שמשנה את המחשבה הרגילה
 • Lihi
  Lihi
  כל מי שאהב את ספרה הקודם של מאירה "כמה רחוק את מוכנה ללכת", יאהב גם את הספר הנוכחי. נושא אחר, חיי משפחה בורגנית לכאורה, שמגלה שילדם הקט, אינו מתנהג כשורה. מי שמכיר את קורותיה של הסופרת, שאותה היא חולקת באהבה רבה עם קוראיה, יתהה באם מדובר בחייה האישיים. בכל מקרה יש כאן ספר מלא ברגישות עמוקה של נפש האדם והבנה עמוקה לקשיי הנפש המתלבטת בבעיות שעם חלקן רובינו נזדהה.
 • אביגייל
  אביגייל
  הספר הזה בהחלט מייצג משפחה לדוגמה. זו יכולה להיות המשפחה שלנו,משפחה שגרה ממולנו או משפחה מעיר אחרת וזה היופי בספר הזה שהוא מציאותי,אמיתי וחלק מכולנו.

  מיכל,בעלה,הבן המתוק שלהם ושלל בני משפחתם מרכיבים את הספר,את המשפחה הזו. לכל אחד חייו שלו,קריירה משלו,בן או בת זוג משלו. לחלקם יש סוד שטרם גילו ולאחות הקטנה והמפונקת יש בן זוג שכזה עם משפחה שכזו שמוסיפים צבע ועניין לסיפור.

  בצל עינייני המשפחה מגלים מיכל וערן שבנם המתוק אינו ככל הילדים. ספקות,תהיות,תחושת ה-’מה פתאום’ מתחלפות לבסוף באמת הכואבת שאכן בנם יקירם קצת שונה ומכאן מתחילה התמודדות חדשה שלהם הן עם עצמם,הן עם בני המשפחה והן עם החיים בהמשך. יש בגילוי הזה שבספר מעיין המשכיות. כשסיימתי לקרוא המשכתי לחשוב על מיכל וערן,על בנם המתוק. כיצד יתמודדו? כיצד יגדל ויתפתח נימרוד בנם?

  לצד הבעיות/ שמחות משפחתיות ישנה גם עבודתה של מיכל. ערן בעלה נשאר עם נמרוד בבית בעוד היא מפתחת קריירה ואף זוכה לקידום. ואולם לקריירה יש מחיר לא פשוט. מיכל רואה את בנה ובעלה כ”כ מעט שזה צורם. האם אפשר לשלב קריירה תובענית עם משפחה? האם באמת חייבים לעבוד 12 שעות ויותר על חשבון המשפחה? ואינני מדברת רק מההיבט הכלכלי אלא בעיקר מההיבט האנושי.

  ספר ישראלי יפה ומרתק,ספר שכל אחד מאיתנו יכול למצוא בו את עצמו בין רגעי הצחוק והאושר לרגעי העצב והקושי.

  תקראו את הספר,כשתסיימו הביטו סביבכם על משפחתכם ותבינו שכל משפחה היא משפחה לדוגמה.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו