הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
13 דירוגים
4.5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
7
5
6
3
כל מה שלא סיפרתי

כל מה שלא סיפרתי


דרג ספר זה מתוך 5
13 דירוגים
4.5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
7
5
6
3
40.00 
40.00 

תקציר

"לידיה מתה. אבל הם עדיין לא יודעים זאת. 1977, שלושה במאי, שש וחצי בבוקר, ואף אחד עדיין לא יודע כלום, מלבד העובדה הפשוטה הזאת: לידיה מאחרת לארוחת הבוקר".

 

כך נפתח הרומן "כל מה שלא סיפרתי", המגולל את סיפורה של משפחה אמריקנית-סינית המתגוררת באוהיו של שנות השבעים. לידיה היא בבת עיניהם של הוריה, מרילין וג'יימס לי, הנחושים שבתם תגשים את כל החלומות שלא עלה בידיהם להשיג. כשגופתה של לידיה נמצאת באגם המקומי, מופר האיזון העדין במשפחת לי, וכל הידוע והמוכר להם נעלם כלא היה.

 

"כל מה שלא סיפרתי" הוא רומן ביכורים מרגש וחודר לב על מערכות יחסים, סודות וכמיהה. סלסט אינג משרטטת דיוקן משפחתי רגיש החושף את המכשולים העומדים בפני אימהות ובנות, אבות ובנים, גברים ונשותיהם, בדרכם להבין אלה את אלה.

סלסט אינג גדלה בפיטסבורג ובקליבלנד למשפחת מדענים ילידי הונג-קונג, פרסמה עשרות סיפורים קצרים בעיתונים ובאסופות וזכתה בפרסים רבים. היא מתגוררת כיום בבוסטון עם בעלה ובנה. "כל מה שלא סיפרתי" הוא ספרה הראשון.

 

"רומן בנוי לתלפיות, שופע אבחנות חדות כתער. מתחת לסיפור המשפחתי, מטפלת אינג בסוגיות של מגדר וגזע ברגישות אין קץ".

אופרה ווינפרי

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-7664-17-9
 • גודל (עמ'): 277
 • מו"ל: תמיר-סנדיק
 • יצא לאור ב-: 27/04/2016
 • שם המחבר: סלסט אינג
 • תורגם ע"י: נעה שביט

ביקורות"כל מה שלא סיפרתי" הוא רומן משפחתי יוצא מגדר הרגיל, לא קליל אמנם אבל סוחף מאוד לקריאה. התיאורים הנמסרים במעין מינימליסטיות קולחת פורשים תמונה חדה וברורה של חיי משפחה, נורמליים למראית עין, מורכבים ובעייתיים כשמישהו טורח להעיף מבט שני.

היעלמותה של לידיה פותחת תיבת פנדורה מתוכה מתעופפים אל חלל האוויר רצונות ומאוויים כמוסים, רגשי נחיתות, ספקות הפנימיים, ציפיות ואכזבות, שקרים והסתרות. הזרמים שהרעילו את היחסים במשפחה מתחת לפני השטח צפים ועולים כמו מים עכורים.

הספר בוחן בעין ביקורתית מאוד כיצד מכרסמים הקשיים והספקות את היסודות עליהם בנוי התא המשפחתי וקורעים סדקים הולכים ומעמיקים בין בני הזוג, בין הורים לילדיהם, ובין הילדים לבין עצמם.

ספר חשוב ומרגש מאוד, מומלץ לכולם בכל זמן ובכל שלב בחיים.

סקירות הגולשים

 • אביגייל
  אביגייל
  זהו ספר עדין רגיש וכואב המספר את סיפורה של משפחה מעורת באמריקה של שנות השבעים ויחד עם זאת נוגע בכולנו.
  ג'יימס מהגר סיני ומרילין האמריקאית נותנים דרור לאהבתם, מתחתנים ומקימים משפחה באמריקה. שלושה ילדים, משרתו של ג'יימס וחלומה של מרילין להיות רופאה, חלום שהתנפץ משפיעים על כל חייהם וחיי ילדיהם.
  כשבתם לידיה נעלמת נפתחת תיבת הפנדורה המשפחתית. במעברים בין עבר הווה ועתיד מתגלים חייהם הן של ההורים והן של ילדיהם. תחושת הניתוק התמידית של ג'יימס שלכאורה לעולם לא הצליח להיות אמריקאי, בדידותה של לידיה, פחדיה של אחותה הקטנה. מעבר לטרגדיה הפוקדת את המשפחה זה סיפור על מערכת יחסים משפחתית, על השפעת ההורים על ילדיהם, על חלומות ההורים שמנסים להגשימם דרך ילדיהם ועל המחיר שבכך.
  זה ספר שיש בו מעט מכולנו.
  התרגום מצוין, הקריאה זורמת והוא מומלץ עד מאוד.
 • עידית
  עידית
  אי אפשר לעזוב אותו. מבריק מעולה ומעורר מחשבה. דרמה משפחתית עמוקה וקודרת שמשאירה קצת מקום לתקווה. מרגש מאוד.
 • דנה
  דנה
  איך בכיתי!! רצתי ישר לחדר של הילדות לחבק אותן... מסכנות לא הבינו מה אמא נפלה עליהן ככה. ספר מדהים ומעולה, קשה לפעמים ולא קל בכלל. גורם לך ממש להעריך את המשפחה שלך ולרצות לעבוד ולתקן דברים ביניכם. ספר חובה לכל הורה עם ילדים בגיל ההתבגרות. ספר מרגש נורא, לא לבעלי לב חלש.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו