הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
0
2
הקופסה של אמא

הקופסה של אמא


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
0
2
25.00 
25.00 

תקציר

 

מ' מעזה ויוצאת סוף סוף לגלות את סיפור אהבתם המעוות של הוריה, דרך מכתבי האהבה האותנטיים שאליהם היא נחשפת ודרך סבתה אשר מגוללת בפניה את ההתאהבות, ההתפכחות והסוף המר של אמה. סיפור זה מבוסס על סיפור אמיתי והמהווה הצצה לחלק מסטטיסטיקה של רצח נשים.

"אני זוכרת את זה כמו אתמול. יום השחרור הגיע, היה זה ב-9.11.77 כל הלילה לא ישנו, סבא שלך ואני. סימה הלכה עם החבר שלו, שמעון, לקחת אותו משם ולהביא הביתה. היית צריכה לראות איך היא התייפייפה בשבילו ואיך היא התרגשה - כמו ילדה קטנה! נו, טוב, לבסוף הם הגיעו וכל הבית היה מקושט בבלונים שהיא תלתה. סבא ואני ישבנו כמו גלמים וחיכינו להם כי היא ביקשה שנקבל את פניו. מה נגיד לה, שאנחנו לא רוצים?".
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-534-629-9
 • גודל (עמ'): 95
 • מו"ל: גוונים
 • יצא לאור ב-: 08/03/2016
 • שם המחבר: רון שגב פינקלמן

סקירות הגולשים

 • ענת
  ענת
  ספר מצוין, עצוב ולא קל, לא דומה לסיפורים העצובים האחרים שאנחנו רגילים לשמוע על אלימות כלפי נשים. לא סתם הסבתא קוראת לו "הנחש".... מצד שני הספר מסתיים בנימה אופטימית ומראה שיש גם דרך החוצה ממעגל האלימות, שאת הקשרים ההרסניים אפשר לחתוך והם לא חייבים לחלחל לדור הבא. הסיפור נמסר מנקודת המבט של הבת של המתעלל והקורבן שמגלה את הסיפור של הוריה לאורך העלילה עד לסיום הטרגי והדרמטי.
  ספר מומלץ מאוד, לא רק לנשים אלא גם לכולם.
 • עדי
  עדי
  חובה לקרוא.
  מעביר באופן בלתי אמצעי טרגדיה משפחתית אמיתית, שתחילתה במפגש בין אישה צעירה, תמימה וערכית ובין עבריין סידרתי.
  בתה, שהיא המספרת, חושפת את פרטי האירועים שהובילו לאסון הכבד מכל. היא מתמודדת באומץ לב בלתי רגיל עם המציאות שנכפתה עליה, אוספת את השברים ומצליחה לעשות את הבלתי אפשרי- להנציח את שאירע, לנצח את הרשע ולהמשיך הלאה.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו