הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
2
4
2
5
2
5
אלכס
פייר למטר

אלכס

פייר למטר

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
2
4
2
5
2
5
37.00 
37.00 

תקציר

אלכס, אשה נאה ומושכת כבת שלושים, נחטפת באלימות בעודה צועדת בנחת לביתה באחד מרחובות פריז. גבר שתקן שאינה מכירה מכה אותה ומענה אותה מבלי לתת שום הסבר למעשיו.
כשהמשטרה מצליחה לגלות את המקום שבו היא מוחזקת, הוא כבר ריק. אלכס נעלמה בלי להותיר עקבות. המצוד המשטרתי בראשותו של קאמי ורהובן, הפקד קטן-הקומה והמיוסר, הולך ומסתבך: איש אינו יודע מה שמה האמיתי של האשה היפה; הייתכן שיש קשר בין היעלמותה לסדרת מעשי רצח אלימים שהתרחשו ברחבי צרפת בשנה האחרונה? ואיך ייתכן שאף אחד לא מדווח על היעדרה?
אלכס הוא ספר מתח אפל שעלילתו המסחררת מתפתחת בכיוונים בלתי צפויים ומפתיעה את הקורא שוב ושוב. פייר למטר טווה ביד אמן את הסיפור המטלטל הזה, סיפור מסעיר על נקמה וצדק.
פייר למטר, יליד 1951, הוא סופר ותסריטאי צרפתי. בשנת 2013 זכה בפרס גונקור על הרומן ההיסטורי שלו "להתראות למעלה", העוסק במלחמת העולם הראשונה.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-560-013-1
 • גודל (עמ'): 314
 • מו"ל: חרגול
 • יצא לאור ב-: 01/02/2015
 • שם המחבר: פייר למטר
 • תורגם ע"י: רמה איילון

סקירות הגולשים

 • גדעון
  גדעון
  קראתי בעקבות המלצות ולא התאכזבתי. ספר מותח מאד, מפתיע כל הזמן והגיבורים מיוחדים מאד. התיאורים לפעמים קשים ולכן לא מומלץ לרכי לבב
 • לימור
  לימור
  ספר מתח מעולה, כתוב טוב ומושך עד לסופו, עלילה מושכת וסוחפת עם סוף מפתיע מומלץ ביותר.
 • Karina
  Karina
  זהו ספר על בלש מעט לא שיגרתי עקב כך שאמו עישנה בזמן ההיריון הוא לא גיברתי ומסקוס אלא קטן ומכוער. העלילה סוחפת ואני בתור קוראת ניסיתי להבין כל הזמן איך להגיע לפתרון
 • Lihi
  Lihi
  לכאורה, מקרה חטיפה. אמנם בעל סיכון לנחטפת, אלימות ברורה, אבל זוהי חטיפה ששם ברור מי הקורבן ומי הפושע. פקד קאמי נקרא לנהל חיקירה שבה לא ידוע עדיין מי הנחטפת, עקב עדות של עובר אורח שראה את המעשה האלים ומיהר לדווח. פקד קאמי סולד מחקירת חטיפות. אשתו ההרה נחטפה ונרצחה בהיותה בחודש השמיני להריונה. להפתעתו ונגד רצונו, הוא נסחף לתוך מקרה חטיפה זה, שמשנה את פניו מפרק לפרק.
  ספר לא קל לעיכול, שמשאיר את הקורא במתח בלתי פוסק עד סופו הבלתי צפוי.
 • Yael
  Yael

  "התיבה מתנדנדת בכבדות בקצה החבל שלה. משב רוח קר מסתחרר ומשתלח בגופה המאובן זה מכבר של אלכס.
  היא לבד. עירומה, כלואה.
  ואז היא מבינה.
  זו לא תיבה.
  זה כלוב."

  בחורה אלמונית נחטפת בשעת ערב בלב פאריז. את הידיעה מקבלת המשטרה מעד שטייל עם כלבו וראה את החטיפה בעת התרחשותה. פקד קאמי ורהובן מופקד, למורת רוחו, על החקירה, יחד עם פקודיו לשעבר לואי "העשיר והגנדרן" וארמן "המוזנח והקמצן". קאמי נמנע מאירועי חטיפה מאז שנחטפה ונרצחה אישתו ההרה אירן (בספר הראשון בטרילוגיה, "אירן", שלא תורגם לעברית. "אלכס" הוא הספר השני בסדרה ועל פי חוות הדעת באמאזון גם הטוב מבין השלושה), ומאז אותו אירוע טראגי גם נמנע לעבוד עם לואי וארמן. השלושה אינם יודעים את זהותה של קורבן החטיפה, כי איש אינו מדווח על חסרונה. הם גם אינם יודעים דבר על החוטף, פרט לכך שביצע את החטיפה באמצעות מכונית מסחרית לבנה. לא נותרו ראיות משמעותיות בזירה והעד היחיד לא מוסר הרבה מידע רלבנטי. כשהם חושפים בסופו של דבר את זהותו של החוטף ומצליחים להגיע לאתר בו הוחזקה החטופה, הם מגלים להפתעתם ש... וזה עוד כלום...
  אני חובבת מושבעת של ספרי מתח, והספר הזה הוא אחד המותחים שקראתי.  הטוויסטים בעלילה לא מפסיקים להפתיע, תפקידי הקורבן והתוקפן מתעתעים, ופקד קאמי וחבר מרעיו מגניבים. מילת אזהרה - לא לבעלי בטן רגישה. רבים מהתיאורים קשים באכזריותם.
  מומלץ מאוד לחובבי הז'אנר!

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו