הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4.2 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
3
3
אגדת ברונו ואדלה

אגדת ברונו ואדלה


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
4.2 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
3
3
39.00 
39.00 

תקציר

אז‭ ‬זה‭ ‬לא‭ ‬בדיוק‭ ‬ספר‭ ‬מתח, ‬וגם‭ ‬לא‭ ‬בדיוק‭ ‬אגדה, ‬וזה‭ ‬בטח‭ ‬לא‭ ‬רומן‭ ‬קלאסי‭ -‬‭ ‬זה‭ ‬הפאזל‭ ‬הייחודי‭ ‬שמרכיב‭ ‬אמיר‭ ‬גוטפרוינד‭ ‬בבואו‭ ‬לבחון‭ ‬את‭ ‬התעלומה‭ ‬הגדולה‭ ‬מכול: ‬מה‭ ‬לכל‭ ‬הרוחות‭ ‬מתרחש‭ ‬שם, ‬בקרקעית‭ ‬של‭ ‬נפש‭ ‬האדם‭? ‬
אגדת‭ ‬ברונו ‬ואדלה‭ ‬הוא‭ ‬סיפור‭ ‬מקורי‭, ‬עכשווי‭ ‬וקולח‭;‬ שילוב‭ ‬מנצח‭ ‬של‭ ‬הומור‭ ‬נהדר, ‬כתיבה‭ ‬יפהפייה, ‬אהבת‭ ‬הספרות‭ ‬והכישרון‭ ‬להתרומם‭ ‬מעל‭ ‬גבולות‭ ‬ועלילות, ‬לרחף‭ ‬ביניהם‭ ‬וללהטט‭ ‬בשמיהם‭ ‬במין‭ ‬מטס‭ ‬ספרותי‭ ‬משוגע‭.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-552-902-9
 • גודל (עמ'): 144
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 04/08/2014
 • שם המחבר: אמיר גוטפרוינד

סקירות הגולשים

 • גדעון
  גדעון
  אמיר גוטפרוינד הוא אחד מהסופרים שאני הכי מעריך, כך שניגשתי לספר בסוג של חרדת קודש, האם יעמוד בציפיות, והתשובה בגדול היא כן, זהו ספר טוב, לא תמיד קל אבל בסיומו משאיר טעם של יצירה חשובה שטוב שקראתי
 • אביגייל
  אביגייל
  על ברונו שולץ הסופר והצייר היהודי-פולני שמעתי עוד בבית הוריי לפני שנים רבות. כשהגיע ספרו החדש של אמיר גוטפרוינד לידי וראיתי ששמו של שולץ הוא חלק מהעלילה ידעתי שזה יהיה ספר טוב.

  מה שלא ידעתי זה,שזה יהיה ספר מעולה!

  תחילתו של הספר מיד הביאה אותי למחשבות רבות. מהו הגרפיטי,למה הכוונה,מי כתב ולמה? והשאלות לא פסקו לכל אורך הקריאה. כל פעם תשובה נוספת נחשפה ושאלה חדשה צצה.

  כבמטה קסם נחשפות עוד ועוד דמויות בספר. כל דמות היא אריג אנושי בפני עצמה. כל דמות מרתקת ומעניינת וזה אחד הדברים הבולטים בספר.השילוב שנעשה בין הדמויות גם הוא מרתק בפני עצמו ומשאיר את הקורא עם טעם של עוד.

  יש בספר מתח אלא שהמתח הזה הוא לא העיקר. העיקר בספר הזה הוא השילוב המופלא והייחודי לסופר של מתח,הומור ואנושיות ושילוב כזה אינו מובן מאליו.

  הספר מספק גם מידע לא רק עלילה. מידע על הסופר ברונו שולץ,מידע על דרך הכנת וכתיבת גרפיטי שאותי מאוד ריתקו.

  זה לא ספר ארוך. הוא כתוב בדיוק,אבל בדיוק באורך המתאים לו. אין בו רגע אחד של שעמום,אין רגע של פיהוק ואין בו רגע דל.

  כיצירת פאזל מופלאה שבה חלק אחד מרכיב חלק אחר ואט אט מתגלה התמונה המלאה כך גם הספר הזה. האגדה הזו של ברונו ואדלה הופכת לתמונה מלאה ויפהפייה שיכולה בקלות גרום לקורא להאמין באגדות.
 • Yael
  Yael

  " ... ובאשר ליצירה שלי, אני באמת תוהה. אחרי מותי, האם היא תיעלם או תתקיים? ... האם יש סיכוי שהיצירה שלי תמשיך לנדוד בעולם הזה, באפלה... כמו ריחו הנשאר של פרח?"
  ברונו שולץ היה סופר יהודי פולני מוערך שהספיק לכתוב שני ספרים ונרצח בשואה על ידי קצין נאצי. אדלה יש יותר מאחת בסיפור הזה - אדלה שהיתה משרתת בביתו של ברונו שולץ, אדלה אהבת חייו של אליהו סלפטר שמחפש אחריה, אדלה בתה של אדלה, אדלה שותפתה של רונית לוין... הרבה אדלות. אני מודה שהתבלבלתי ביניהן וגם את פישרו של שם הספר לא הבנתי עד הסוף. אין כאן אגדה וגם לא סיפור אהבה בין ברונו ואדלה כפי שמרמז השם.
  בציטוט לעיל תוהה ברונו שולץ מה יהיה גורלה של יצירתו לאחר מותו. בספרו, מנסה אמיר גוטפרוינד להחיות את יצירתו של ברונו שולץ באמצעות עלילת מתח. ראשית מתגלה גופתה של רונית לוין. בזירת הרצח מתגלה כתובת גרפיטי וכלי נשק ישן. אחר כך מתגלה גופתו של ז'וליאן. בחדר בית המלון בו נרצח מתגלים גם כן כתובת גרפיטי וכלי נשק ישן. רב פקד יונה מרלין, שרוף על קופונים ועל אישתו, חושף כי שני הנרצחים הם בני דודים וכי כתובות הגרפיטי לקוחות מכתביו של ברונו שולץ. מי רצח אותם ומדוע? ולמה דווקא ברונו שולץ? את זה מנסה לפענח רב פקד מרלין בעזרתם של זואי נחושתן בת ה 17, מומחית לברונו שולץ, וראי ציטרין, מומחה לכתובות גרפיטי.
  מה חשבתי על הספר? קצת קשה לי לגבש דעה ברורה. מצד אחד עלילה בלשית, שאני אוהבת בדרך כלל, אבל זו לא הצליחה למשוך אותי במיוחד. מצד שני דמותו ההיסטורית של ברונו שולץ, שלשמה נכתב הספר, אבל היא נותרת עלומה, לא מתגלים פרטים רבים אודותיה, והקשר בינה לבין מעשי הרצח קלוש ותלוש. אני חושבת שמה שכן אהבתי הן הדמויות. לפחות את חלקן. הן שונות, צבעוניות, מעט קרקסיות. במיוחד אהבתי את דמותה של זואי נחושתן, יפה, חכמה, צינית, עצמאית, מרדנית.
  אני לא יכולה להגיד "שעפתי" על הספר אבל גם ממש לא סבלתי מקריאתו. בקיצור, עד לרגע זה אני לא סגורה על עצמי בנוגע אליו.
  תקראו ותשפטו בעצמכם.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו