הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3.5 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
1
2
ציפורים צהובות
קווין פאוארס

ציפורים צהובות

קווין פאוארס

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3.5 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
1
2
44 
44 
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

קלאסיקה מודרנית של ספרות מלחמה עכשווית." - ניו־יורק טיימס
"ספר חובה של סופר מהמעלה הראשונה." - גארדיאן
"ספר בעל עוצמה בלתי רגילה." - פייננשל טיימס
כל מה שברטל ומרפ רצו, היה לחזור הביתה מהמלחמה בעיראק בשלום. מבחינה סטטיסטית, כל פצוע או הרוג בשטח הגדיל את סיכוייהם לשרוד.
שנה חלפה מאז שברטל חזר הביתה. אנשים שהוא לא מכיר מתבוננים בו בהערצה: החייל הגיבור שחזר מהמלחמה. אבל הוא מבקש לצמצם את נוכחותו למינימום בעולם הזה. לו רק היה אפשר להיעלם...
זיכרונות מכתרים אותו מכל עבר. לכל מקום שהוא מביט הוא רואה את מרפ. כשמכוניות חולפות לידו הוא נרתע בבהלה, אצבעותיו כמו מתהדקות סביב רובה שלא אחז כבר חודשים.
ריחות שדה הקרב עולים באפו. הכדורים ממשיכים לשרוק מעליו, ואור רך שחודר מבעד לעלים הנעים ברוח הערב מזכיר לו הבטחה אחת, שנתן לאמא אחת, להחזיר את בנה הביתה בשלום. כעת הוא יושב ספון בביתו, מחכה לדפיקה על הדלת של המשטרה הצבאית.
"ציפורים צהובות" הוא סיפור רב־עוצמה על שני חברים שמנסים לשרוד בקרב, ועל תוצאותיה ההרסניות של המלחמה ימים רבים לאחר שהסתיימה.
קווין פאוארס, משורר שגדל בריצ'מונד וירג'יניה כבן למעמד הפועלים, כתב את הספר לאחר שנלחם בעיראק כחייל (מקלען) בצבא ארצות־הברית. בשפתו המדויקת הוא מצליח לספר סיפור עמוק על התבגרות בצל הברוטאליות, הייאוש והפחד, אך לא פחות גם לאורם של המסירות, האומץ וגדלות הרוח.
"ציפורים צהובות" קצר את שבחי הביקורת, הפך לרב־מכר וקטף פרסים רבים. הוא תורגם ל-18 שפות.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-0316219341
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: קווין פאוארס
 • תורגם ע"י: אמיר צוקרמן
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • דן
  דן
  המשך - אבל זה רק קיטור רגעי, כלומר זה מפריע לעיתים, ולפעמים זה דווקא יפה, והיו שורות שהעתקתי הצידה כי חשבתי שהן יפות במיוחד, אבל הסה"כ בספר אנטי מלחמתי הוא ההרגשה שהשתנית, שלעולם לא תתמוך יותר בשום מלחמה, אבל פה, אני לא יודע, זה לא קרה
 • דן
  דן
  ציפורים צהובות הוא מה שיוצא כשלוקחים משורר וזורקים אותו למלחמה בעירק. כלומר, אם כתבת כבר ספר מלחמה, או בעצם ספר אנטי מלחמתי, למה לכתוב אותו כמו משורר?