הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
2.8 ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
2
5
0
1
The Kama Sutra of Vatsyayana

The Kama Sutra of Vatsyayana


דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
2.8 ממוצע
1
1
2
1
3
1
4
2
5
0
1
חינם
חינם
מו"ל: Project Gutenberg

תקציר

The Kama Sutra is an ancient Indian Hindutext written by Vātsyāyana. It is widely considered to be the standard work on human sexual behaviour in Sanskrit literature.

קאמה סוטרה הוא טקסט עתיק יומין העוסק בין היתר בהתנהגות מינית בין בני אדם, שנחשב בין היתר גם לנוהגי האהבה המקובלים בספרות הסנסקריטית. הכתבים נכתבו על ידי "ואטסיאיאנה" כסיכום תמציתי לכתבים עתיקים עוד יותר הנקראים לפי המסורת בשם "קאמה שסטרה", שתרגומו המילולי "מדע האהבה".

התרגום המילולי והישיר למילה "קאמה" הוא תשוקה. המילה סוטרה מן הצד השני, מייצגת אמירת אמיתות, פתגמים ודברי אמת. ה"סוטרה" היה השם בשפה הסנסקריטית לציון טקסט טכני כדוגמת ה"יוגאסוטרם" מאת פטנג'לי.

בנוסף, מוכרים הכתבים גם תחת השם "ואטסיאיאנה קאמאסוטרם" (אמירותיו של ואטסיאיאנה אודות האהבה). על פי המסורת מחבר הכתבים היה אדם מלומד ורווק, והסברה המקובלת היא שהוא חי באיזשהי מאה בין המאה הראשונה למאה השישית, ככל הנראה במהלך הפריחה התרבותית בעידן של גופטה.

  • ISBN: 0-0300-1BC
  • מו"ל: Project Gutenberg
  • יצא לאור ב-: 03/01/2018
  • שם המחבר: ואטסיאיאנה
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

  • הדר
    הדר
    תרגום מסנקריסט, כנראה. פעם נחשב לספר בסיס של מיניות האדם. היום יש ספרים נועזים יותר, ועם פחות עצות על נימוסים והליכות, אך עדיין רלוונטי.