הז'אנרים
כל הז'אנרים

שולי דיכטר

סופרת
סגנון: עיון ותעודה
מדינה: ישראל
שפה: עברית
יצירות בולטות:

 | מבעד לכוונות טובות | 

מקום לידה: ישראל

על שולי דיכטר

דיכטר, חבר קיבוץ מענית, החל את דרכו כמדריך חברת-נוער בקיבוצו וברשפים ובמקביל למד היסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת חיפה וחינוך חברתי באורנים. בשנת 1985 החל לעבוד כמחנך וכמורה להיסטוריה ולערבית בבית הספר.

ב-1990 יצא בשליחות חינוכית לטורונטו מטעם הסוכנות היהודית והקים את ארגון ידידי גבעת חביבה בקנדה. עם שובו לישראל נבחר ב-1994 לכהן כמזכיר-שותף של קיבוצו מענית. במקביל, עמד בראש תוכנית "ילדים מלמדים ילדים" בגבעת חביבה – תוכנית חינוכית שנועדה יצור שינוי מבני ביחסים בין תלמידים ומורים יהודים וערבים.

ב-1998 התמנה כמנכ"ל-שותף של עמותת סיכוי הפועלת לשוויון אזרחי בין יהודים לערבים, וכיהן בתפקיד זה עד שנת 2008, בשותפות עם פרופ' אסעד גאנם תחילה, ועם עו"ד עלי חיידר אחר כך. במסגרת תפקידו זה ערך ופרסם מדי שנה את דו"ח-סיכוי על הפערים בין יהודים לבין הערבים בישראל וגם הגיש לוועדת אור חוות דעת מוזמנת על היחסים בין יהודים לערבים כגורם באירועי אוקטובר 2000. בשנים 2009-2010 היה יועץ השר לענייני מיעוטים אבישי ברוורמן לתכנון אסטרטגי לבניית חברה משותפת.

בשנת 2011 התמנה כמנכ"ל עמותת יד ביד שמנהלת את בתי הספר והגנים הדו לשוניים בירושלים, מ.א משגב, כפר קרע, חיפה ותל אביב. במסגרת תפקידו זה יזם מהלך מקיף למיסוד הפעילות הקהילתית מסביב לבתי הספר, כחלק מן התפיסה כי שינוי חברתי צריך להיות מונע בידי מבוגרים.

בדצמבר שנת 2014 פרסם את ספרו "מבעד לכוונות הטובות" (הוצאת הקיבוץ המאוחד), בו הוא מתאר את המסע האישי והתודעתי שלו במהלך שנות העבודה המשותפת עם ערבים. הספר כולל תריסר סיפורים על רגעי אמת, מפחי נפש, הצלחות ואכזבות, ובין הסיפורים שזורים שישה פרקים של מחשבה ודיון. בסוף הספר מציע דיכטר שינוי עמוק בגישה של יהודים למהות הקיום הקולקטיבי בארץ ישראל, במסגרת תפיסה חדשה: "ציונות אזרחית".

אורך השנים פרסם עשרות מאמרים בעיתונות בישראל ובחו"ל.

 

מקור: ויקיפדיה

שולי דיכטר ספרים