הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
2
100% בחירה

במקום 39 

27.3 

100% בחירה


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
2

במקום 39 

27.3 

במקום 39 

27.3 

גודל (עמ'): 236
מו"ל: גלים

תקציר

באופן בהיר ומעשי חושפת בפנינו שרון שחף את האמת על יצירת המציאות האישית, את הדרך לחיים של כוח, אהבה, שמחה ובחירה.

אינכם עומדים למצוא כאן עוד נוסחה פשטנית ליצירת מציאות. אתם עומדים לגלות כבר עתה כיצד אתם יוצרים את מציאות חייכם, להבין מדוע אתם חשים תסכול גם כאשר אתם משיגים את המטרות שהאמנתם שיביאו לכם אושר, וללמוד כיצד בכוחכם לשנות את כל הסיפור וליצור לעצמכם מציאות כה שונה, עד שהיה זה כאילו התעוררתם לפתע במציאות אחרת או הפכתם לאדם אחר.

ואולי זה באמת מה שיקרה...

 

"כאשר אנו מתעוררים דברים מתחילים לקרות בחיינו בקלות וללא מאמץ; מכשולים שנראו קודם לכן בלתי עבירים מתמוססים בן-רגע, אירועים מכאיבים מעברנו הופכים לסיפור נושן, דפוסים אישיים משתנים, וכעס שאולי לא הרפה במשך שנים נעלם לפתע כאשר אנו מבינים את המחיר שאנחנו משלמים עליו. השינוי שמתרחש הוא מהותי, עמוק, בלתי הפיך ובעיקר - פשוט וקל".

שרון שחף מלווה תהליכי אימון רגשי והתעוררות רוחנית. בשיטה פורצת דרך היא מאפשרת ללקוחותיה להשתחרר מעול העבר, מעכבות ומדפוסים מגבילים, לגלות את כוחם המולד ולעצב את מציאות חייהם בהתאם לרצונם.

המשך קריאה
  • ISBN: 1301-18
  • גודל (עמ'): 236
  • מו"ל: גלים
  • יצא לאור ב-: 20/11/2015
  • שם המחבר: שרון שחף
  • זמין להשאלה: כן

ראשית דבר

חמשת כוחות הפלא

כשאלוהים ברא את כדור הארץ הוא נתן לברואיו, בני האדם, חמישה כוחות פלאיים בעזרתם יוכלו לנהל את חייהם. "כוחות אלה," אמר, "יתנו לכם את כל הכלים שלהם תזדקקו ויהיו עמכם תמיד."

את כוח המחשבה נתן אלוהים לבני האדם כדי שיהווה מצפן עבורם. הוא לא נתן להם יכולת שליטה במחשבותיהם כי רצה לשמר את הרעננות ואת היצירתיות שבחשיבתם, אך הוא נתן להם את המודעות להבחין במתחולל בראשם. "המחשבה תעורר רגש, והרגש יזכיר לכם לבחון את מחשבותיכם. עם הזמן יהפכו המחשבות למציאות פיזית, וזו תעיד על תוכן התודעה שממנה נולדה. וכאשר תתעייפו ממשחק המחשבה, תוכלו תמיד לשוב ולהתאחד עמי, ולנוח ללא מחשבה."

אך בני האדם שכחו את כוונתו המקורית של כוח המחשבה, הם שכחו להתבונן במחשבותיהם וללמוד מהן על הקורה עמם, ושכחו גם כיצד לקחת מהן פסק זמן. הם בלבלו בסדר הדברים ולמדו להאמין שהנסיבות הן אלה שיוצרות את מחשבותיהם המכאיבות, שוכחים שאלה האירועים שמתוך מחשבתם נולדים.

את כוח האבחנה נתן אלוהים לבני האדם כדי שיוכלו להבין את העולם, את החיות ואת האנשים שסביבם. "הביטו סביבכם," הוא אמר, "הקשיבו בתשומת לב," הוסיף, "לא למילים, כי הן יטעו אתכם, אלא למה שנמצא מאחוריהן, למה שלא נאמר; לנימת הקול, לרווח שבין המילים, לאנחה המלווה אותן, לכשכוש זנבו של הכלב או לשערו הסומר, לכאב שניבט מעיניים, למצב רוחו של האחר."

אך גם את כוונתו המקורית של כוח האבחנה שכחו בני האדם. במקום להביט החוצה ולהקשיב לעולם הם ניסו להקשיב למילים, למילים שסיפרו בדיות והסתירו רגשות, למילים שכיסו על האמת. הם חדלו להאמין שביכולתם פשוט לשמוע, לראות ולדעת. כאובים הם ממשיכים עד היום לחפש תשובות שלא ניתן למצוא, בסבך המחשבות שבראשם או במילים שנשכחה כוונתן.

את כוח הרצון נתן אלוהים לבני האדם כדי שיוכלו להביא לחייהם את כל מה שהם רוצים. "רצו משהו, שמחו בו, ראו אותו בעיני רוחכם, והוא יהיה שלכם," אמר.

ובני האדם רצו דברים רבים, אך הם שכחו לשמוח. במקום זאת הציף אותם הפחד ואמר: "מה יהיה אם לא אקבל את מה שאני רוצה? מה אם אפספס את ההזדמנות להשיג את אותו הדבר?" וכאשר מילא אותם הפחד הם החלו לראות בעיני רוחם את ההחמצה במקום את הגשמת מבוקשם. ומה שראו בעיני רוחם - הוא אשר להם ניתן.

את כוח המשחק נתן אלוהים לבני האדם על־מנת שיוכלו ליצור, להתנסות, להשתעשע וללמוד. "שחקו בהנאה, שחקו ביצירתיות, שחקו כאילו כל דבר ניתן." אמר, "שחקו כדי להשיג תוצאות ולנצח, אך אם לא תצליחו, פשוט לִמדו מן הנעשה וצרו משחק חדש."

ובני האדם, כהרגלם, שכחו את כוונתה המקורית של המתנה המופלאה שניתנה להם. הם לקחו כל דבר יותר מדי ברצינות, ומהר מדי שכחו את הכוח ואת ההתלהבות שבמשחקי ילדותם. בכל פעם שלא הצליחו להגיע לתוצאה הם הלקו והאשימו את עצמם. הם חששו להיות יצירתיים שמא יבקר מישהו את יצירתם, ולבסוף הם פשוט הפסיקו לנסות "כי איך ארגיש אם שוב לא אצליח?" מלמלו לעצמם.

את כוח האהבה, הכולל בתוכו את כל יתר הכוחות, נתן אלוהים לבני האדם פשוט כי הוא אהב אותם. הוא רצה שיחושו את השמחה שהוא חש כאשר יצר אותם ושיזכרו תמיד את מהותם. "כוח זה," הוא חייך, "יביא לחייכם שפע, שמחה, ברכה ואור ואת האפשרות את כל חלומותיכם ליצור."

אך בני האדם שכחו כיצד להשתמש גם בכוח זה. את האהבה הם בלבלו עם ההתאהבות, אותה תחושת ריגוש זמנית השייכת לשלב החיזור, ובמקום לפעול מתוך אהבה מילא אותם הפחד ושלט בכל אשר עשו.

כאשר שכחו בני האדם את חמשת כוחות הפלא הפך העולם למקום אפרורי ומאיים. כל פעולה התמלאה בקושי רב, וחייהם הוצפו בבעיות אותן חשו בני האדם שהם חייבים לפתור כדי להתחיל 'לחיות באמת'. בני האדם כעסו. "אין אלוהים" הם התמרמרו, "כי אם היה, הוא לא היה נותן שכל זה יקרה; השואה, ילדים הסובלים מרעב, מחלות, כאב ופחד." "אם היה אלוהים," הוסיפו, "הוא כבר מזמן היה נותן לי את מה שאני כל־כך רוצה."

ואלוהים, ממקומו, הביט בילדיו האהובים ולבו כאב. הוא ניסה לשלוח להם מסרים בכל דרך אפשרית כדי להראות להם כיצד הם יכולים לשנות את חייהם וליצור את כל מה שהם רוצים. אך לרוב הם סילפו את דבריו או פשוט מיאנו להקשיב, והמשיכו לפעול באותן דרכים שלעולם לא הביאו להם את מבוקשם.

עשרות אלפי שנים חלפו בכדור הארץ. שנים של צמיחה, התפתחות ולמידה, אך גם של שעבוד, הרס, כאב ומלחמה שהגיעו בעת הזו לשיא. כיום חשים מרבית בני האדם את הצורך בשינוי מהותי. לאחר שנים ארוכות של ריצה ממומחה למומחה ושל ניסיון עקר להשיג את מבוקשם בדרכים המקובלות הם מתחילים להבין שמשהו יסודי אינו כשורה, ושאולי כל שנאמר עד כה אינו התשובה. וככל שגדל הכאב, כך גדל הצורך להתעורר מן השכחה ולזכות מחדש בגישה לחמשת כוחות הפלא שתמיד היו עִמם.

-:-

'חמשת כוחות הפלא' הוא סיפור מעשייה, אך הוא גם האמת העמוקה ביותר על מי שאתם באמת ועל מי שנועדתם להיות, לא משנה מהן נסיבות חייכם כעת.

הקדמה

לפני כעשר שנים, במהלך חיפושיי אחר מזור לכאב, לתסכול ולכעס שמהם סבלתי, הגעתי לפגישה עם כירולוגית. בתום האבחון היא סיכמה: "שינוי הוא תהליך ארוך מאוד. גם לאחר שתשקיעי בכך שנים, אל תצפי לשינוי מהותי. תצטרכי לעבוד קשה ולא לצפות ליותר מדי."

כעסתי. למרות שדבריה תאמו את האסכולות הפסיכולוגיות המקובלות, ולמרות שבאותה עת 'קלוּת' הייתה מילה זרה בחיי מלאי הקושי והמאבק, הייתה בתוכי ידיעה ברורה שמה שאני מחפשת אכן קיים; שינוי מהותי, קל ופשוט, שיהפוך אותי למישהי שהיה לי רמז מי היא, מישהי שאליה במעורפל התגעגעתי, אך כמעט שלא הכרתי.

חלפו עוד שבע שנים מאז אותו מפגש, שנים שבהן נמשך המסע שלי לאותו מקום לא ידוע. המשכתי להתנסות בשיטות שונות, חוויתי הצלחות, תקוות ואכזבות עד שבסופו של דבר מצאתי את מה שתמיד חיפשתי, וזכיתי להכיר את מי שאני היום, את מי שתמיד הייתי באמת.

תמונת מצב

קושי ליצור זוגיות או לשמר אותה באופן משביע רצון, קושי להתנהל מול ילדינו באופן נכון, שעות רבות מדי של עבודה, חוסר שביעות רצון מהתפתחות הקריירה, קושי לתמרן בין המטלות האינסופיות שבחיינו, תסכול, עייפות, מתח, תחושת ריקנות או דיכאון. ריצה ליועצים, מיסטיקנים, רבנים וגורואים שונים בחיפוש אחר שקט פנימי והקלה.

בחדשות - מלחמות, מאבקי כוח פוליטיים, אלימות בלתי פוסקת ומעשי זוועה.

ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז, חרדות, אנורקסיה או השמנה. עלייה בשיעור החולים במחלות כרוניות ובמחלות קשות, עלייה בשיעור הסובלים מהתמכרויות למיניהן ובמספר האנשים מן השורה שאינם מרוצים מעצמם ומחייהם.

אינסוף הוראות שקשה לזכור על איך צריך להתנהג, מה לעשות ומה לאכול. חדשות לבקרים מתגלה שיטה שמתיימרת להיות ה־אחת שתביא את הבשורה. נראה שהחיים בעידן המודרני הפכו פשוט יותר מדי מסובכים וחסרות לנו מלוא הוראות ההפעלה.

אולי נדמה לך שרק אצלך הדברים אינם לגמרי כסדרם, שאלה רק המחשבות שלך שמשגעות אותך, שרק אתה אינך מצליח ליהנות כמו שצריך מחייך ומהישגיך, שמשהו כנראה לא בסדר אצלך.

אולם המצב שתואר לעיל אינו אלא ההשתקפות הכוללת של מה שקורה בתוך כל אחד מאתנו; רוב האנשים בעת הזו אינם נינוחים, מרוצים, והס מלומר מאושרים. אך משום שזוהי נורמה חברתית להסתיר את מה שכביכול אינו כשורה, רובם ככולם עסוקים תדיר בייפוי המצב ובהכחשה.

לשנות את המציאות

כיצד, אם כן, ניתן לשנות מציאות זו ברמה האישית וברמה הקולקטיבית? את התשובה לכך אתן לכם מיד, היא מבוססת על שני עקרונות בלבד:

  1. אתם יוצרים את המציאות שלכם
  2. נקודת הכוח היא רגע ההווה

זוהי כל התורה.

האמת הזו נאמרה פעמים רבות, ובדרכים שונות. אך לא תמיד היא נשמעה, לא הובנה לאשורה או פשוט סולפה.

בדרך פשוטה, מעשית ויומיומית, שאינה משתמעת לשתי פנים, אגיש לכם את התשובה, כיצד להפוך עקרונות אלה מהלכה למעשה, לעצב בעזרתם את מציאות חייכם ולחיות חיים מלאים ומספקים, חיים של 100% בחירה.