הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
6
5
3
0
גם ב - Kindle
רסיסים מודבקים
25 

רסיסים מודבקים


דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
4
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
6
5
3
0
25 
25 
גודל (עמ'): 178
מו"ל: אסנת סבן

תקציר

כשכלי נשבר, היפנים נוהגים לערבב אבקת כסף או זהב בדבק ולתקן אותו כך שהסדקים והשברים יבלטו. יש יופי בשבר, יש יופי בהרס עצמו ובמיוחד בפוטנציאל שהוא מביא עמו. חורבן, זה הקצה שחייבים להגיע אליו כדי לבנות מחדש. רואים את זה בכל מקום: ביער שנשרף, בילודה המוגברת שאחרי מלחמות... החיים מוצאים דרך.

היא עומדת בתוך שדה תירס, בידה מגל והיא אינה יודעת לאן להניפו. הכל נראה לה אותו הדבר. היא מכה בגבעול. מפלסת שביל, לא משנה לאן, העיקר לזוז. קלחים מתעופפים, גרגירים נמעכים. השמש ניצבת מעל, במרכז השמים, מגחכת לעברה, לועגת לה, משתעשעת. היא מרימה ידיה כנכנעת, מתיישבת על הקרקע ושומטת ראשה לאחור. תכף היא תסתובב. העולם חייב להסתובב, ואז היא תדע היכן היא, יהיה לה כיוון. שעה עוברת והיא מזהה את כיוון הרוח. מה עכשיו?

"רסיסים מודבקים" הוא אסופת סיפורים, המאגדת תמונות מהחיים או רגעים של אבולוציה, בהם משהו ב-DNA התפיסתי-רגשי שלנו השתנה לתמיד ומשם התפתחנו להיות מי שאנחנו היום. הידיים שלהם שלובות זו בזו והיא לא מבינה. זאת יד ששייכת לה. למה מישהי אחרת נוגעת בה. נוגעת בו. והיא מתנפצת לרסיסים. השלם מתפרק בקלות. אומרים שהניפוץ הראשון הוא הגרוע מכל. אחר כך כבר קשה לנתץ רסיסים מודבקים.

 

אסנת סבן (ילידת 1978) היא סופרת וכותבת שיווקית, מנהלת תוכן ובעלת הבלוג "שלוש נקודות". ספרה הראשון "טוסקנה של הבינוניים" יצא לאור בהוצאה עצמית (2015), ספר השירה הראשון שלה, "הדרך שלי", יצא לאור בהוצאת סער, 1997.

המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-572-019-8
  • גודל (עמ'): 178
  • מו"ל: אסנת סבן
  • יצא לאור ב-: 19/06/2016
  • שם המחבר: אסנת סבן
  • זמין להשאלה: כן

במילה

אֵין שָׁעוֹת לַמִילִים,

אֵין מִבְנֵה,

אֵין גְּבוּל,

אֵין מִסְגֶּרֶת.

יֵשׁ אוֹתְךָ בַּמִילִים,

תִכְתוֹב, תִכְתוֹב.

* * *

העמק פרוש ונגיש לה ממקום מושבה. היא מתבוננת.

"הכל בסדר?"

"מצוין. תודה."

היא לוגמת מעט מהקפה וחוזרת לקרוא בספר. ציפור נוחתת על כיסא בשולחן סמוך, מנקרת פירורים מצלחת. אישה בשמלה קיצית וכפכפים מסירה משקפי שמש גדולים. ילד רץ במעלה המדרגות אל השירותים. תכולת מגש נופלת אל הרצפה ומתנפצת. היא מרימה עיניה לשבריר שנייה, ואז מניחה אותן על דפי הספר. מורידה רגל אחת מהאחרת ומחליפה, עכשיו שמאל על ימין. נשענת לאחור ומרימה את הספר אליה. המשענת לוחצת לה על הסוגר של החזייה, היא זזה שוב. קוראת עוד שורה ומניחה. מתבוננת באופק, בפרחים צהובים, נושמת, שקטה. אצבעה מעבירה דף בספר, נמשכת על שוליו ונחתכת. פיסת עור שקוף נגלית ומאדימה, טיפת דם נוזלת על ירכה, היא מכניסה את אצבעה אל פיה, מוצצת חזק וממשיכה לקרוא.