הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.3
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
2
5
0
0
גם ב - Kindle
קוראים לי איה

במקום 42 

27.3 

קוראים לי איה


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.3
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
2
5
0
0

במקום 42 

27.3 

במקום 42 

27.3 

גודל (עמ'): 288
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

תקציר

בהווה של איה יש בעל תומך ואוהב, קריירה מוצלחת בחינוך ושני ילדים מקסימים, אך על עתידה מעיבה המחלה שבה היא נאבקת. כדי להתמודד עמה היא בוחרת להרחיק אל העבר, לכתוב את סיפור חייה, לספר על מנת לחיות ולחיות על מנת לספר.

 

כבמעשה טלאים מרגש, המרטיט בעוצמתו, שוזרת אילה צרויה את שלושת הזמנים של הגיבורה שלה, הנגללים ונחשפים מול הקורא המשתאה: מילדותה בהזנחה הורית קשה בביתה הריק מאדם ונעדר אמצעי קיום בסיסיים, כשהיא מטפלת באחיה הקטן והתובעני ומעסיקה אותו על פי הבנתה הבוגרת על אף גילה הצעיר; אל נעוריה, כשהיא מאומצת בקיבוץ ונדרשת שוב להתמודדויות מורכבות, לוויתורים כואבים ולהחלטות גורליות; ומשם להתמודדותה העכשווית, הכואבת, המאיימת על קיומה. ובכל הזמנים יש בה שליטה יום-יומית בחייה וחיות מופלאה, והיא מעוררת השראה בכל הסובבים אותה.

הקריאה ב"קוראים לי איה" מזמנת לקורא חוויה מטלטלת ומפגש עם דמות ייחודית, שנסיבות חייה חילצו ממנה נחישות וחיוניות נדירות.

אילה צרויה שותפה לכתיבת רב-המכר "הפסוקים היפים בתנ"ך". היא רעיה ואם לחמישה, אשת חינוך והוראה, חברת קבוצת יבנה ומתמודדת עם מחלת הסרטן.

המשך קריאה
  • ISBN: 15100585
  • גודל (עמ'): 288
  • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
  • יצא לאור ב-: 14/04/2016
  • שם המחבר: אילה צרויה
  • זמין להשאלה: כן

קוראים לי איה.

אני כותבת, מפני שבהיותי ילדה — הסיפורים נתנו לי כוח. עכשיו אני פוחדת שמא כוחי ילך ויידלדל. אוספת פתקים וכותבת עליהם מחשבות, שירים קצרים, תחושות גופניות.

יש דברים שרציתי לומר ולא אמרתי. לספר ולא סיפרתי. קבורים עמוק בנשמתי, ועלי לחלצם. בעיקר — רוצה לספר את סיפור חיי. מאין באתי ולאן אני הולכת. חל בי מהפך. לאורך השנים ברחתי מסיפור חיי. הסתרתי אותו, הסוויתי כל פרט מזהה. עכשיו בוער לי לספר. האם יהיה לי אומץ לספר את מה שרציתי לשכוח?

אני רוצה לחיות. זה מה שמהדהד לי בראש כבר כמה שעות. מאז קיבלתי את הבשורה המרה — סרטן, אני שוב חולה בסרטן. הפעם גרורתי.

הלוואי שהייתי מעיזה לצאת עכשיו החוצה, להרים מבט לשמים ולצעוק — "אם אתה שם, תדאג לי! אני רוצה לחיות!"

div>