הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
0
קוד סמוי: כל מה שלא רוצים שתדעו ואתם חייבים

קוד סמוי: כל מה שלא רוצים שתדעו ואתם חייבים


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
4.5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
1
0
42 
42 
גודל (עמ'): 464
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

תקציר

יום אחד הבנתי שאני כבר לא מבין שום דבר. המציאות, שקודם לכן היתה ברורה ומסודרת, הפכה לשבורה, מנותצת לרסיסים, חסרת היגיון פנימי. האם זה בגלל שאני מסתכל על העולם דרך העיניים של גוגל, פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ואפילו ווייז?


זו תקופה נפלאה, שבה הטכנולוגיה מאפשרת חיים הרבה יותר קלים. קליק אחד, וקשרים ישנים מתחדשים. קליק אחד, וקשרים חדשים נוצרים. קליק אחד, וחוויות מרהיבות משותפות. קליק אחד, ודיונים סוערים מתלהטים.


בקליק אנחנו מקצרים את הנסיעה לכל מקום, בקליק אנחנו צופים בסדרה שלמה בלילה אחד, בקליק אנחנו מוצאים אהבה לרגע - או יותר — בקליק אנחנו מקבלים תשובה לכל שאלה.
מי זוכר את הימים בלי טלפון נייד? מי זוכר את הימים בלי טלפון חכם?!

זו תקופה נפלאה — וגם מבהילה. כי כשהטכנולוגיה נותנת, היא גם לוקחת, והמחיר שאנחנו משלמים עליה גבוה, ועלול להיות עוד גבוה יותר. עד כמה אנחנו מודעים לזה? מעט מאוד. אולי בכלל לא.
אם גם אתם מרגישים שהעולם הפך כאוטי, משונה, מוזר והזוי, יובל דרור מזמין אתכם למסע פוקח עיניים.


קוד סמוי מציג בצורה שיטתית, חדה ומרתקת את המחיר האמיתי של החיים בעידן הדיגיטלי. הוא מסביר כיצד שירותים דיגיטליים מעצבים את תפיסת העולם שלנו, מתאר את ההשלכות הפסיכולוגיות, התרבותיות והחברתיות של העידן הטכנולוגי על חיינו ומבהיר מדוע יש לנו תחושה שהמציאות יצאה מכלל שליטה.

ד"ר יובל דרור הוא סוציולוג העוסק בקשרים שבין בני האדם לטכנולוגיות שבהן הם משתמשים. הוא היה כתב ועורך בתחומי מדע וטכנולוגיה ב"הארץ", "ידיעות אחרונות" ו"חדשות 2" ומשמש כפרשן לאינטרנט וטכנולוגיה בתוכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10. כיהן כראש המסלול לתקשורת דיגיטלית וכדיקאן בית הספר לתקשורת במכללה למינהל.


בעשור האחרון העביר דרור מאות הרצאות וייעץ לחברות הגדולות במשק על השפעות הטכנולוגיה על עובדים, מנהלים וארגונים. הוא פרסם ארבעה ספרים ואינספור כתבות, מאמרים, ראיונות וטורים העוסקים בהשפעת המדיה החדשה על החברה.

המשך קריאה
  • ISBN: 15100985
  • גודל (עמ'): 464
  • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
  • יצא לאור ב-: 01/01/2019
  • שם המחבר: יובל דרור
  • זמין להשאלה: כן

היידגר טען שטכנולוגיה מגלה ומציגה את עצמה בדרך מסוימת ודרך זו הופכת לאמת כלשהי. אך בניגוד לטכנולוגיות קדומות, האמת של הטכנולוגיה המודרנית כובלת את התודעה שלנו תוך כדי הסתרה של מהותה. תפקידנו, הבהיר היידגר, הוא לחשוף את האמת על אודות הטכנולוגיה כפי שחושפים משהו שנמצא מאחורי וילון, כפי שמגלים סוד על מנת שיהיה ניתן לדבר עליו.16

הבנת המהות והאמת של הטכנולוגיה והבנת קשרי הגומלין בין סביבת המדיה לבני האדם עומדות במרכז הספר הזה, שכן בעיניי הן אלה שמבנות את התרבות והשפה שלנו. הן מגדירות אותנו, את מי שאנחנו ואת מה שאנחנו יודעים על העולם.

מאז ומעולם אהבתי טכנולוגיות וטכנולוגיות המחשב סקרנו אותי במיוחד. למרות זאת, מעולם לא עסקתי בתכנות; ניסיתי, אבל זה שעמם אותי. עד מהרה הבנתי שטכנולוגיות מעניינות אותי כאשר הן נהפכות לסביבה תרבותית, כאשר הן משפיעות על הכלכלה ועל הפוליטיקה, כאשר הן משתרגות בתוך המבנה החברתי, כאשר הן נהיות למדיום. בדומה לרוב החוקרים המשתייכים לזרם אקולוגיית המדיה, אינני טוען שפעולות של טכנולוגיות תקשורת או של טכנולוגיות בכלל הן האחראיות היחידות להיווצרותה של תרבות או לשינויים תרבותיים וחברתיים; קיימים כמובן גורמים נוספים. אבל לעתים קרובות לא ניתנת תשומת לב מספקת, אם בכלל, לאופן שבו שינויים באקולוגיית המדיה תורמים לשינויים חברתיים ותרבותיים, דוחפים אותם או יכולים להסביר אותם.