הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2.5
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
0
5
0
0
סיפורים רומנטיים לפני המצאת הסמארטפון
35 

סיפורים רומנטיים לפני המצאת הסמארטפון


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2.5
ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
0
5
0
0
35 
35 
גודל (עמ'): 309
מו"ל: ספרי ניב

תקציר

התקופה היא סוף שנות השישים-תחילת שנות השבעים. המדינה עדיין צעירה ותמימה, וכך היא גם משתקפת בחיי הגיבורים באסופת הסיפורים הקצרים שלפניכם. רומנטיקה רגועה ונאיבית, פרטיות וחשאיות, תקשורת ישירה, צניעות וענווה הן רק חלק מהמרכיבים של חיי האהבה והקשר בין בני זוג באותם ימים איטיים של לפני המצאת הסמארטפון. הופעת ההודעות, המסרונים, התמונות המיידיות, רעשי הרקע ודיווח מיידי לכל העולם גרמו לתקופה זו להיעלם לבלי שוב. כל הסיפורים מתרחשים בארץ ולכולם גרעין מוצק של אמת.

ריבה פרידמן לבית רייס נולדה בירושלים בתקופת המדינה המתחדשת. עבדה כמורה לכל שכבות הגיל במשך 42 שנה. במשך השנים כתבה חומר לימודי רב ועבדה כחלק מצוותים שונים באגף לתוכניות לימודים ובמשרד החינוך. בין הנושאים שעליהם כתבה: התמודדות בעזרת שירי ילדים, משפחה, משחק וכתיבה יוצרת בפרויקט "עופרים".

  • ISBN: 1272-170
  • גודל (עמ'): 309
  • מו"ל: ספרי ניב
  • יצא לאור ב-: 28/03/2018
  • שם המחבר: ריבה רייס פרידמן
  • זמין להשאלה: כן

מבוא

סוף המאה העשרים (1990-1960) הייתה תקופה של פשטות, של ביישנות ושל תמימות ומתיקות. הפרטיות נשמרה כדבר המובן מאליו. הזוגיות התפתחה לאט, עקב בצד אגודל. לשיקולי הדעת הצטרפו ערכים של צניעות וענווה, כחלק מהתרבות הערכית.

התקשורת בין בני הזוג הייתה ישירה, ללא רעשי רקע. ללא צפצופי פלאפון, ללא מסרים, הודעות ושיתופים, ללא חשיפה מיידית ומצולמת בזמן אמת, ולכל העולם כולו. ריקודים "סלוניים" היו אמצעי בילוי ותקשורת. אפשר היה לרקוד בזוגות, להביט זה בפניו של זה ולשוחח תוך כדי ריקוד. מוזיקת הרקע הייתה שקטה ונעימה. שיתוף הפעולה בין הדורות היה פשוט וטבעי יותר. דור המבוגרים פרגן לדור הצעיר והדריך אותו.

סדר העדיפויות היה שונה בתכלית, ואנשים נשאו באחריות אישית כדבר מובן מאליו. קשיים היו גם אז, אלא שהפתרונות להם היו שונים לחלוטין.

הסיפורים משמרים תקופה שהייתה ולא תשוב לעולם בשל המצאת הסמארטפון.

בכולם גרעין מוצק של אמת וכולם מתארים מציאות אמיתית של קצב חיים איטי ורגוע.