הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
גם ב - Kindle
משכנתה יעילה
37 

משכנתה יעילה


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
37 
37 
גודל (עמ'): 202
מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור

תקציר

מדוע לא כדאי להתייעץ בני משפחה וחברים לגבי רכישת דירה?

מדוע חיסכון עבור הילדים במקביל למשכנתה יוביל לכך שהם יקבלו הרבה פחות כסף?

מהם שני המספרים החשובים ביותר למשכנתה שלכם? רמז: הריבית אינה אחד מהם.

האם כדאי להשתמש בקרן ההשתלמות להקטנת המשכנתה שלכם?

האם מומלץ להקדים תשלומים על הנכס לקבלן?

איך מונעים מצב שבו אתם קונים "שתי דירות" – אחת לכם ואחרת לבנק?

 

הנחה רווחת היא שרכישת נכס נדל"ן היא העסקה הגדולה ביותר שעושה אדם בחייו. בפועל, משכנתה היא בעצם עסקה גדולה בהרבה. אף על פי שהמשכנתה נלקחת על סכום קטן מעלות הנכס, סך ההחזרים שלה עולה לעתים בהרבה על מחיר הנכס. עסקת משכנתה היא העסקה המשפיעה ביותר על רמת החיים הכלכלית והאישית של המשפחה שלכם ומתרחשת בשנים החשובות ביותר למשפחה – שנות ההתפתחות המשפחתית, גידול הילדים ולחץ החיים המודרניים.

בספרו משכנתה יעילה, חושף בפניכם רימון חייט – מבכירי יועצי המשכנתאות בישראל – את כל השלבים שעליכם לעבור לפני חיפוש דירה או בית, לאחר מציאת הנכס ועד הכניסה לבית בפועל. הספר, הכתוב בצורה פרקטית, מעניינת והומוריסטית, יגלה לכם את כל הסודות כיצד להימנע מטעויות נפוצות, כיצד לחסוך כמה שיותר כסף וכיצד לשלם כמה שפחות לבנקים.

 

הספר משכנתה יעילה מיועד ל:

כל מי שנמצא בתהליכי רכישת נכס נדל"ן.

הורים שילדיהם מתכננים לרכוש דירה.

כל מי שלקח משכנתה לפני כמה שנים ורוצה לשלם פחות כל חודש.

מי שמתגרש או מפרק שותפות ונדרש לרכוש את חלקו של האחר בנכס.


רימון חייט הוא יועץ ומרצה מבוקש לקבלת החלטות כלכליות טובות יותר. בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים. מאחוריו ניסיון של עשר שנים במערכת הבנקאית וחמש־עשרה שנים כמשקיע בנדל"ן. מעל 130,000 איש כבר צפו בהרצאותיו בערוץ ה־ YouTube שלו. הוא נשוי לשרית ואבא גאה לאביב ולרעות. לקח שבע משכנתאות בעצמו לפני שהחל לייעץ לאחרים כיצד לעשות זאת.

  • ISBN: 1073-185
  • גודל (עמ'): 202
  • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
  • יצא לאור ב-: 01/10/2019
  • שם המחבר: רימון חייט
  • זמין להשאלה: כן

עקרונות יסוד

רווחתכם ועתידכם אינם חשובים לאף אחד מנותני השירותים בתחום המשכנתאות. בניגוד לעסקים אחרים, אשר שואפים לכך שתהיו לקוחות חוזרים, כל נותני השירות בתחום המשכנתאות מבינים שזו עסקה של פעם בחיים, ולכן כדאי להם להרוויח את המקסימום בעסקה הנוכחית מולכם. כולם מבינים שמקסימום רווח לבנק או לחברת הביטוח משמעותו שבעשרים השנים הקרובות תעבדו קשה יותר ותבלו פחות.

הבנק וחברת הביטוח הן חברות מסחריות בשוק תחרותי. כך, בניגוד לתחומים אחרים של המערכת הבנקאית, בשוק המשכנתאות ישנה תחרות ערה. רוב האנשים כבר מבינים שלא משנה אם עושים עסקה חד פעמית בסניף שאליו הם רגילים כיוון שהוא קרוב לבית, או בסניף של בנק אחר, התנהלות נכונה מול הבנק תדגיש לו שאינכם בכיסו, וככל גוף מסחרי אחר, הוא יעדיף רווח קטן על אפס רווח אם תעברו לבנק אחר.

מרבית האנשים כבר יודעים ששוק המשכנתאות מתנהל כמו בזאר טורקי. ואני מתכוון ממש כמו בזאר. עליכם לשכוח את כל העכבות, לוותר על הכבוד ולומר מילים כמו "בבנק השני הציעו לי 0.1% פחות מכם..." וכיוצא בזה. בהמשך יפורט אופן ניהול המשא ומתן בצורה מלאה. הבנקים מודעים ליכולת הצרכן להשוות ולנהל משא ומתן וכתגובת נגד הם נוהגים באופן דומה לחברות הסלולריות הוותיקות: יוצרים חבילות שאינן ניתנות להשוואה. כעת לך תשווה בין הצעת בנק א': הלוואה בריבית צמודה + 2% ריבית משתנה כל שנתיים על פי עוגן האג"ח של הבנק, לבין הצעה של בנק ב': ריבית צמודה + 1% משתנה כל שנה, צמודה לריבית הגיוס הממוצעת כפי שמפרסם בנק ישראל בתוספת 0.5%. ובמילים אחרות — מה???

הלקוח המבולבל מתעלם משלל הנתונים שאינם אומרים לו דבר, ומתמקד בסופו של יום במספרים, שהם כמעט חסרי משמעות כמו תחזית סכום ההחזר בחודש הקרוב או אפילו הריבית, שגם לה יש משמעות קטנה מאוד על רווחתו הכלכלית של הלווה בעתיד.

כפי שציינתי במבוא, הפגנת ידע תיצור מצב בו הפקיד, נציג הבנק, יחשוב פעמיים לפני שיציע את ההצעות הגרועות במיוחד עבורכם. יש לזכור שהפקיד מתוגמל בשכרו לפי כמות המשכנתאות שהוא יוצר ולפי רווחיות המשכנתה לבנק, כלומר, ככל שאתם תשלמו יותר בשנים הקרובות, כך התגמול לפקיד הבנק יגדל.