הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
1
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
0
1
מקריות מתוכננת
39 

מקריות מתוכננת


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
1
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
0
1
39 
39 
גודל (עמ'): 289
מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור

תקציר

גבריאלה היא מיליונרית יפהפייה, אספנית אמנות מוכרת, שמנהלת חיי משפחה למופת. היא מתפתה ונסחפת לתוך רומן עם לקוח מסתורי ומקסים. כאשר בנה ובעלה נחטפים ונרצחים היא מגלה שהם לא היו קורבנות מקריים, וכי האיש המסתורי אחראי למותם. כדי להיחלץ מעומק הייאוש והאלכוהוליזם שהיא טובעת לתוכם, עליה להתמודד עם השלדים שהסתירה בארון לפני זמן רב, ולבצע נקמה אכזרית נגד הרוצח. היא מגבשת תכנית נקמנית ונעזרת בגיא - גבר צעיר ויפה שהפך למאהב שלה. כיוון שלא ידע שהוא חלק בתכניתה, הוא קושר את חייו בצורה מסוכנת עם חייה שלה ומסכן את עתידו עבורה. האם הוא ישרת את צרכיה? האם היא תסכן את עתידו? והאם המאפיה הרוסית תהרוג את שניהם?

דנה ארמא, בת 52, אם לבת ומחברת חמישה ספרים. ספרייה כולם בז'אנר של מתח וריגול ונכתבים אחרי תחקירים מעמיקים. ספרי המתח מתארים את מצבה המורכב של ישראל במזרח התיכון, את פעילותם המבצעית של הארגוני הביון והכוחות המיוחדים המתמודדים עם אתגרים מבצעיים בזירה הבינלאומית. דנה שוזרת בספריה פרשיות אמיתיות, אשר על כן, הגבולות שבין מציאות לדמיון מיטשטשים והקורא שואל את עצמו, מתי זה קרה ואיך לא ידעתי.

את ספרה הראשון "מקריות מתוכננת" כתבה בעקבות פרשת המרמרה. למרות שהספר אינו עוסק ישירות בפרשה, הוא מוזכר בה והגיבור, גיא ניאבה, לוחם שייטת ששואף להתקבל למוסד, מלווה אותה לאורך כל הסדרה. הספר פורסם באמזון ב 2012 כשהוא מתורגם לאנגלית וזכה פעמיים להיות רב מכר.
את ספרה השני בסדרה "נכס תכול עיניים" פירסמה באמזון ב 2017. מהיותו ספר העוסק בזירה הגיאופוליטית הוא עורר הן תגובות זועמות והן ופניות של גורמים באיראן שמצאו בכתוב מסר מעורר תקווה. הספר מעובד בימים אלו לתסריט אמריקאי.
הספר השלישי בסדרה, "מיתקפה כוללת", האחרון בסדרת סוכן המוסד "גיא ניאבה" יפורסם בקרוב.
"סודות בכספת" הוא הספר הראשון בסידרה בה הגיבורה היא מיקה שוהם, קיבוצניקית יפיפייה ומרדנית, ומביא את סיפורה של קהילת הונגריה מערב פלישת הכוחות הגרמניים לבודפשט, דרך הקמת מדינת ישראל ועד לימינו אלו.
הספר השני בסדרה, "סודות בצוללת" כמו כותב את עצמו.

  • ISBN: 978-965-200-005-7
  • גודל (עמ'): 289
  • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
  • יצא לאור ב-: 20/06/2019
  • שם המחבר: דנה ארמא
  • זמין להשאלה: כן

2012 גבריאלה

בבוקרו של אותו יום, שבו ציפיתי לחגוג עם מכרה ותיקה, לא ידעתי שהמוות והסכנה עדיין מלווים אותי. תקופה ארוכה חשבתי שלעולם לא אוכל לשוב ולשמוח, אבל בדיוק כשהכאב החל להתעמעם, המציאות הוכיחה לי שיש לי עוד משהו אחד לאבד – את חיי.

משדריי החדשות שבו וסקרו את פניה של האם הבוכייה מטולוז. לא יכולתי להסיר ממנה את מבטי, אולי כי בליבי בערה בדידות שהיא טרם הספיקה לחוש. בימים הקרובים, כך ידעתי, יעסיקו אותה חקירות המשטרה, זיהוי הגופות, טקס הקבורה וביקורי השבעה. גם העיתונאים.

השבועות והחודשים שיצטברו לשנים אשר יבואו אחר כך, הם אלה שיחרצו אם תהפוך לשונאת אדם או שתקבל את שנגזר עליה. שאלתי את עצמי מה היא תעשה כשתתעורר באמצע הלילה אל בית שומם מבעל ומילדים?

הנחתי את בקבוק השמפניה האחוז בידי על השולחן. הוא היה קריר. זה עתה הוצאתיו ממקרר היינות. היו ימים שהשתמשתי באלכוהול כדי לשכוח, אבל הבקבוק הזה נועד לחגיגות. קיוויתי שגם האישה הזו תדע ימים טובים, שתזכה לשמחות משלה.

צלצול הטלפון הסלולארי הקפיץ אותי ממקומי. העפתי מבט מהיר בשעון הקיר הגדול שקישט את דירתי החדשה שבפריז. השעה הייתה כבר חמש ועשרים. הצצתי בצג וחייכתי בעל כורחי. הקול המהוסס שבטלפון התמזג היטב במערבולת שבתוכי. השיחה הייתה קצרה, אבל הבטיחה ביקור מרגש. הנה, חשבתי, כך גם היא תבנה את עצמה מחדש: מרגעים של אושר.

הנחתי את המכשיר במקומו ומיד הוא שב וצלצל. רק שלא יתחרט ויבטל, אמרתי לעצמי. זה היה מספר לא מוכר. "בונז'ור", פתחתי.

"היי, זו אני, נטליה".

"את בוכה? מה קרה יקירה? "

"אני רואה את האישה האומללה הזו בטלוויזיה..." שמעתי אותה מושכת באפה, "...וחשבתי שאולי תרצי שאקדים להגיע או שנצא לבלות בחוץ במקום להישאר בבית..."

"את באמת נפלאה, נטליה. גם ליבי יוצא אליה... הכאב שלה עכשיו לא נתפס והוא רק ילך ויתעצם. אבל את יודעת... עוד יהיו לה ימים טובים... עוד תהיינה לה סיבות לחגוג".

"אם כך, התכנית שלנו נשארת בעינה. בשבע אני אצלך ונחגוג ביחד".

עכשיו כבר הייתי רגועה. כל שנותר לי היה להיזהר מהזיכרונות שהציפו אותי כשלא עמדתי על המשמר.