הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 35 

24.5 


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 35 

24.5 

במקום 35 

24.5 

גודל (עמ'): 213
מו"ל: ספרי ניב

תקציר

לאורך הדורות היוו המים את מרכז החיים.


המפגש סביב הבאר, הכביסה במעיין, הטבילה במקווה, כל אלה הדגישו את חשיבותם של המים במעגל חייו של הפרט והחברה.
ברבות השנים הפסקנו לשים לב למים, במציאות חיינו כיום הפכו המים למובנים מאליהם.


מה בעצם מעניקים לנו המים? המון.


מעבר להיותם צורך גופני בסיסי, המים מעניקים את היכולת לזרום ולא להיתקע, להתגמש, להתחבר, לווסת, להרגע, לשחרר שליטת יתר, להביא אופטימיות, לשחק, לפתח חוסן ולהאמין.
אנו מזמינות אתכם הקוראים להשיב את המים למקומם הטבעי- במודעות. לחזור ולהנכיחם כדרך חיים, להנגיש את המשאב הטבע והזמין שבמים להטבת מציאות חיינו.


במסע לאורך הספר "מים עד נפש" נכיר את סוד כוחם של המים. נציע פרספקטיבות מים, נקודת מבט המשלבת את המים כדרך חיין, כמו גם שיטת טיפול חדשנית המתבצעת בתוך קליניקת מים ומיועדת לטיפול במצבים רגשיים שונים ובאוכלוסיות מגוונות. בספר יוצג פרוטוקול טיפולי ראדון מסוגו לטיפול רגשי במים בשיטת WT.


המטפלים שביניכם, שיסכימו "לקפוץ למים" ולראות במרחב המיימי מרחב לגיטימי לטיפול רגשי, יזכו בהזדמנות להתפתחות מקצועית אדירה, לצד העשרת ארגז הכלים הטיפולי שלהם.

  • ISBN: 2017-12-430-998
  • גודל (עמ'): 213
  • מו"ל: ספרי ניב
  • יצא לאור ב-: 20/12/2017
  • שם המחבר: אוסי שטיין, יעל ארנוב
  • זמין להשאלה: כן

מים ורגש

מים עומדים הופכים לביצה. כך גם רגש שנתקע ועומד. מים נעים יוצרים חיים. כך גם רגש שזורם ללא הפרעה.

כאשר עוסקים בטיפול רגשי במים יש לשאול לא רק מהו רגש, אלא גם מה הקשר בין מים ורגש, וכיצד ניתן לסייע למצוקה רגשית באמצעות המים.

רגש הינו מצב המשלב מימדים גופניים ונפשיים, שעשוי לבוא לידי ביטוי בתחושות נעימות או לא נעימות. האדם החווה תחושות אלו, מפרשם לרגש.

לעולם המים ולעולם הרגש הרבה מאוד במשותף, ואכן הרעיון של “דומה בדומה מרפא” עומד בבסיס החיבור בין המים והרגש. שני העולמות מביאים עומק ללא סוף, מיסתורין, נטייה לזרימה ובמקרים של הפרעה- היתקעות. התנהלות רגשית זורמת מייצרת בריאות גופנית ונפשית גם יחד, ובמקביל רגש שנתקע ומייצר כיווץ גופני, עשוי להוביל לפתולוגיה נפשית. שני עולמות אלו חולקים ביטויים משותפים: “רגשות סוערים”, “הצפה רגשית”, “רגש עולה על גדותיו”, “עומק רגשי”, מה שעשוי להסביר את איכותם המשותפת והדימיון המתקיים ביניהם.

מפגש עם מים (רחצה, טבילה) לנצח יזכיר לאדם את המפגש הראשון שלו עם מים ברחם, מקום בו היה מוגן ושמור, בחוויה גופנית ורגשית מיטיבה. המים מיטיבים עם עולם הרגש, מסייעים בויסות, הרגעה, איזון וזרימה. הצורך הבסיסי של המערכת הרגשית האנושית הוא בהכלה, אותה חוויה של מיכל המכיל את האדם כולו על כל רגשותיו הטובים לצד המורכבים. המים מהווים מיכל שכזה, המייצר הכלה בסיסית ושלמה עבור הנוגע בהם.

כולנו מכירים את המאמץ לשאת רגשות קשים, את האתגר לווסת ולאזן רגשות, להכיל רגשות מורכבים או מבלבלים. הקסם של המים, פשטותם, הענווה שהם מביאים, כל אלה מסייעים בהתמודדות זו. בכניסה אל המרחב המיימי, נוצר מעין “חדר כושר רגשי” המזמין את האדם להתנסות בתהליכים רגשיים עמוקים, כאשר המפגש בין מים לרגש מביא איתו פרופורציות, נקודות מבט ייחודיות, חוסן ובריאות נפשית.

בטיפולים רגשיים ביבשה, בהם נדרש המטופל “לדבר על רגשותיו”, ברוב המקרים בטכניקות טיפוליות ממוקדות “מוח שמאל” (המותירות בצד את “מוח ימין” שהוא המוח הרגשי). בשונה מכך, המרחב המיימי מאפשר לאדם לגעת ברגשותיו, ללא צורך במילים רבות, לעבד רגשות אלו ולנוע בתוכם בחופשיות ובטבעיות, כל זאת ללא מאמץ.