הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
1
1
מדוע אלוהים מרשה כל זאת?
19 

מדוע אלוהים מרשה כל זאת?


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
1
1
19 
19 
גודל (עמ'): 57
מו"ל: Stiftung Gralsbotschaft

תקציר

האם קיים צדק מוחלט ?

מה הסיבה לכל כך הרבה סבל בעולם?

מדוע זה קרה דווקא לי?

ד"ר שטיינפך עוסק לעומק בשאלות אלו ובמיוחד בנושא - מדוע, לכאורה, מרשה אלוהים כל זאת. בהסבריו הוא יוצר פסיפס שלם המשלב בין ממצאי המדע, ההתבוננות בטבע, המסרים הדתיים והחוכמה העממית, ומאפשר לקורא לרכוש הבנה שלמה בנוגע לנקודות הבאות:

- מדוע קשה לנו להכיר בצדק כאשר יש סבל?

- האם אנחנו חיים רק פעם אחת?

- לפי מה שזרענו כך נקצור: החוק האוניברסלי של סיבה ותוצאה.

- מי מחליט מה יהיה הגורל שלי: אלוהים או אני עצמי?

- חופש הבחירה של האדם והאחריות הכרוכה בו.

- האם התפיסה שלנו את אלוהים כרחמן וסולח לכל היא נכונה?

- המפתח להבנת הגורל מנקודת מבט דתית ומדעית.

"מדוע מרשה אלוהים כל זאת" הוא ספר שפותח את הדלת להבנה עמוקה בנוגע לקיום שלנו, ומזמין את הקורא לטוות עבור עצמו את הגורל שהוא חפץ בו.

 

ד"ר ריצ'רד שטיינפך (1992-1917, וינה, אוסטריה) היה עורך דין במשך 40 שנה. במהלך עיסוקו התבונן רבות באופי האדם וטיפל בשאלות רבות שנגעו לחיים. בין השנים 1979 ו-1991 נשא מאות הרצאות בכל הארצות דוברות הגרמנית. התגובה האוהדת מאוד של הקהל שלו שכנעה אותו לפרסם את ההרצאות בצורת ספר.

המשך קריאה
  • ISBN: 4-1366-4
  • גודל (עמ'): 57
  • מו"ל: Stiftung Gralsbotschaft
  • יצא לאור ב-: 21/06/2015
  • שם המחבר: ריצ’רד שטיינפך
  • תורגם ע"י: יהודית בר לב
  • זמין להשאלה: כן
images.jpg

הקדמה

נשאתי בערים רבות הרצאה, שכותרתה הייתה: "למה אנחנו חיים אחרי המוות, ומהי מהות החיים". במהלך הרצאה זו דיברתי גם בקצרה על המונח "גורל." ואז, ערב אחד, אחרי שסיימתי את דבריי ניגש אליי איש צעיר, נסער מאוד ואמר: "אתה מדבר על גורל! אז מה תאמר לילדה זו?" והוא הצביע על ילדה נאה בכיסא גלגלים, משותקת בכל גופה, כנראה בגלל תאונה.

אכן, מה אפשר באמת לומר במקרה כזה? הרי אין כאן מקום לביטויים נדושים ובנליים. השאלה דורשת בדיקה זהירה של הֵקשרים עמוקים לאין שיעור, משום שאלפי אנשים מציגים אותה מדי יום, בדרך זו או אחרת. מאחוריה ניצב הפחד הקדמון של בני האדם ליפול ביד המקרה העיוור, ביד רצון שרירותי לא מובן; אותו הפחד, שכאשר מתרחש אירוע כלשהו בחיינו, גורם שוב ושוב להצגת השאלה: למה דווקא הוא, היא או אני?

דברים אלה חלים גם מעבר לתחום האישי. מדוע פוגעים לפעמים אסונות בקבוצות של אנשים, למה נאלצים עמים שלמים לחיות ברעב ובמחסור, בשעבוד גופני או רוחני? שוב ושוב מציקה לנו השאלה: למה?

בסופו של דבר, הדברים מתמצים בשאלה האולטימטיבית: אם אלוהים קיים, איך קורה שהוא, שעליו נאמר - אל חנון ורחום, אוהב ושומר צדק, מסוגל להרשות כל זאת?

האם אפשר בכלל למצוא תשובה לשאלה זו, לאור כל הזוועות שמתרחשות מדי יום ביומו בעולם זה? אם אני מעז לעשות זאת, הרי שזה פשוט משום שהיה לי המזל להכיר וללמוד את הספר "באור האמת - המסר של הגרַאל", מאת אבד־רו־שין. ביצירה זו נמצאת התשובה לשאלה זו ולכל השאלות האחרות שלנו, משום שהיא מסבירה את הקיום שלנו בתוך קשרי הגומלין שמתקיימים בבריאה. דבר זה מאפשר לנו לראות את מהלך האירועים בקנה מידה שונה מזה שנהוג אצלנו בדרך כלל.