הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
לא נולדנו במקרה
19 

לא נולדנו במקרה


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
19 
19 

תקציר

מדוע אדם אחד נולד בריא והאחר חולה, אחד עשיר והשני עני? האם החיים שלנו הם תוצאה של מקרה בלבד?

בספר זה עונה ד"ר ריצ'רד שטיינפך על השאלה מדוע לא כל בני האדם נהנים מאותן האפשרויות בתחילת החיים; הוא חושף תובנות שמובילות למסקנה שהלידה לעולם אינה דבר שרירותי, ומסביר במדויק למה נולדנו להורים מסוימים ולא לאחרים.

בהרצאה שהיא תוכנו של ספר זה, עונה המחבר בבהירות ובהגיון על שאלות כגון:

- מדוע אנחנו חיים בעולם הזה?

- מה הייתם עונים לילדכם אם היה שואל אתכם: "למה הבאתם אותי לעולם? אני לא ביקשתי את זה!"

- אם גלגול נשמות אכן קיים, האם לא היינו אמורים לזכור את חיינו הקודמים?

- מהו תפקידם של הגבר ושל האישה, ומהי המשמעות האמיתית של המיניות?

- למה ילד לא "שייך" להוריו?

- מתי מתחילים החיים האנושיים: בהפריה או בלידה?

- מהן ההשלכות של הפלה?

ספרים נוספים של ד"ר שטיינפך שהוצאו בהוצאת Stiftung Gralsbotschaft: "מדוע אנחנו חיים אחרי המוות?" ו"מדוע אלוהים מרשה כל זאת?"

 

ד"ר ריצ'רד שטיינפך (1992-1917, וינה, אוסטריה) היה עורך דין במשך 40 שנה. במהלך עיסוקו התבונן רבות באופי האדם וטיפל בשאלות רבות שנגעו לחיים. בין השנים 1979 ו-1991 נשא מאות הרצאות בכל הארצות דוברות הגרמנית. התגובה האוהדת מאוד של הקהל שלו שכנעה אותו לפרסם את ההרצאות בצורת ספר.

המשך קריאה
  • ISBN: 4-1366-2
  • גודל (עמ'): 68
  • מו"ל: Stiftung Gralsbotschaft
  • יצא לאור ב-: 21/12/2014
  • שם המחבר: ריצ’רד שטיינפך
  • תורגם ע"י: יהודית בר לב
  • זמין להשאלה: כן
images.jpg

מהו האדם?

בשנת 1970 העניק הביולוג הנודע, לודוויג פון ברטלנפי (Ludwig von Bertalanffy) לאחד מהספרים שלו את הכותר ... "אבל על האדם אין אנו יודעים דבר". בשנת 1984 עסק הכנס ההומניסטי, שנערך בזלצבורג, בשאלה, "מה יודעת הרפואה על האדם?"

תפיסת האדם שלנו עדיין שנויה במחלוקת, משום שהשאלה נשארת בעינה: האם האדם הוא הגוף הפיסי שאנחנו רואים? כל אחד אומר שיש לו גוף כזה. אבל הוא גם מבדיל, בצורה טבעית לחלוטין, בין הגוף הזה לבין ה"אני" (אגו). לכן האדם מדבר גם על "נשמה" כמשהו נפרד מגוף זה. אבל מהי נשמה זו? למה מתכוון האדם כשהוא משתמש במונח זה?

הבה נדון בממד חסר זה. ראשית, הוא מאפשר לנו לזהות אותם הֵקשרים סמויים, שנמצאים מאחורי החזית של המראה החיצוני; חזית שאנחנו חולפים לידה – הבה נהייה כנים – מבלי לחשוד בדבר, מבלי להבחין בדבר. לרוע המזל, שורר עדיין מסתורין בכל הנוגע להיווצרות האדם. אין ספק, מסתורין זה לא נוגע כמעט לצד הגופני של הקיום שלנו, אלא יותר למה שמהווה את עצם היותנו בני אדם. ולכן צריך לבחון את "היותנו בני אדם" מנקודת מבט רוחנית.