הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
כשתגיעו לגשר תדלגו מעליו

במקום 40 

30 

כשתגיעו לגשר תדלגו מעליו


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 40 

30 

במקום 40 

30 

גודל (עמ'): 144
מו"ל: ספרי ניב

תקציר

"כשתגיעו לגשר תדלגו מעליו" הוא ספר מהפכני מבחינת כל הידוע לנו על יישור שיניים, הסיבות הגורמות למבנה לסתות לקויי וקשר בין יישור שיניים ולסתות ובבריאות האדם הכוללת. בשונה מאורתודונטיה קלאסית הנכנסת לתמונה רק כאשר לילד צמחו כל השיניים הקבועות בסביבות הגילאים 10 12, ומנסה למצוא פתרון נקודתי לבעיה של שיניים ולסתות עקומות במחיר של אי נוחות ועלות גבוהה , השיטה התפקודית , שאותה מציע דוקטור מיכאל גורבונוס דוגלת בלהתחיל יישור שיניים כבר בגיל 4 ונותנת מענה גם לבעיות שנלוות ללסתות לשיניים עקומות דוגמא – סינדרום נשימת פה, יציבה עקומה, היעצרות קנה הנשימה, שינה שטחית, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות דיבור, דחיקת לשון, גמילה ממוצץ, הרטבת לילה, שחיקת שיניים ותלישת שיערות.

בואו להתנסות בשיטת יישור שיניים הוליסטית וחכמה שמוסתת את התפתחות השיניים הלסתות מראש כך שהיא מונעת את היווצרותן של הבעיות הנלוות ותרוויחו פעמיים.

דוקטור מיכאל גורבונוס הוא בעל קליניקה מדיקל סנטר ליישור שיניים לילדים בתל אביב ובקריית ביאליק, הוא גם מטפל בהפרעות שינה, בהפסקת מחירות ודום שינה, באימוץ הרגלי נשימה נכונה ובטיפול במפרקי לסת ובכאבי פנים.

  • ISBN: 1272-141
  • גודל (עמ'): 144
  • מו"ל: ספרי ניב
  • יצא לאור ב-: 20/12/2017
  • שם המחבר: מיכאל גורבונוס
  • זמין להשאלה: כן

איך ולמה שיניתי את תפיסת העולם שלי כמטפל

שמי מיכאל גורבונוס ואני רופא שיניים זה 25 שנה. את לימודי רפואת השיניים הכלליים סיימתי ב-1990 ברומניה ובשנים 1996-1991 הייתי מרצה בכיר לרפואת שיניים לילדים באוניברסיטת מדונזה, פרטוריה, דרום אפריקה (Medunsa - Medical University of South Africa). ב-1995 סיימתי תואר שני לרפואת שיניים לילדים באותה אוניברסיטה, וב-1996 הגעתי ארצה והקמתי מרפאת שיניים בקריית ביאליק המוגבלת לטיפולי שיניים לילדים בלבד.

בשנים 2006-1996 טיפלתי באלפי ילדים שנזקקו לטיפולי שיניים, ובכללם טיפולים בהרדמה כללית. את הילדים שנזקקו ליישור שיניים שלחתי לאורתודונט. לעתים קרובות האורתודונט היה שולח אותם אליי בחזרה, כדי שאעקור להם ארבע שיניים קבועות, שתיים עליונות ושתיים תחתונות, בגלל צפיפות בלסת. במשך שנים נהגתי כך, וזה לא הטריד אותי.

ב-2005 נסעתי לבקר קרובים בצ'ילה, ולקרובים הייתה ילדה בת 4, ומאחר שידעו שאני רופא שיניים, שאלו אותי מה דעתי על זה שהם לקחו אותה לרופא שיניים שהמליץ להם להתחיל ביישור שיניים, מכיוון שלילדה הייתה בעיה בהתפתחות הלסתות.

הייתי בהלם, כי מעולם לא שמעתי קודם על אפשרות כזאת בכלל - מי מיישר שיניים לילדה בת 4? הלוא יישור שיניים מתחיל בגיל 12-10, כידוע. ואז הבנתי שאינני יודע דבר על שיטת טיפול שמאפשרת ליישר שיניים בגיל כה מוקדם.

כשחזרתי ארצה, התחלתי לחקור את הנושא וקראתי את הספר:

"Your jaws - "your life מאת ד"ר דייוויד סי. פייג' (David C. Page). שם התוודעתי לראשונה לקשר בין התפתחות הלסתות והשפעתה על כלל הגוף: לעיסה, בליעה, נשימה, דיבור, היגוי, יציבה, שינה.

הרגשתי כאילו עמדתי בגרנד קניון, ופתאום נגלה לי נוף טיפולי חדש: ילדים שאפשר ליישר את לסתותיהם כבר בגיל 4 במקום לעקור ארבע שיניים קבועות בעתיד, ללא כאב כלל וללא הפעלת לחץ על הלסתות והגולגולת. והדבר הכי מהותי - לחסוך את הכאב ואי הנוחות המתלווים ליישור שיניים בעתיד, שיצריך הפעלת לחץ רב על הלסתות והגולגולת ואף יעלה הרבה כסף.

השיטה נקראה יישור שיניים תפקודי (Functional Orthodontics) והייתה שונה באופן מהותי מיישור השיניים הקלאסי השגרתי - הרכבת גשר.

התחלתי לחקור את נושא יישור השיניים התפקודי וב-2006 גיליתי שיש שיטה שנקראת שיטת פלנס (Planas), על שם רופא השיניים הספרדי פדרו פלנס (Pedro Planas), שהמציא את השיטה בשנות ה-60 של המאה הקודמת, ושלפיה אפשר ואף רצוי להתחיל ביישור שיניים לילדים כבר בגיל 4.

בשנים 2007-2006 ארגנתי קבוצה של רופאי שיניים וטכנאי שיניים ונסענו לברצלונה, ספרד, למרפאתו של ד"ר פלנס ולמדנו ממנו את השיטה שלו. ב-2007 הזמנתי לארץ את פרופ' ברברה בימלר (Prof. Barbara Bimler), בתו של פרופ' האנס פיטר בימלר (Prof. Hans Peter Bimler), רופא שיניים שפיתח סדרה של מכשירי שיניים תפקודיים בשנות ה-40 של המאה הקודמת. ברברה מתמחה בלימוד השיטה של אביה, ובמשך שבוע שלם העבירה קורס המלמד את עיקרי השיטה.

באותה שנה הקמתי עם פרופ' ברברה בימלר ובעלה, מייקל רודאס, שהיה המזכיר של אביה, את אפונה (האיגוד הבינלאומי לתפקוד IFUNA - (International Functional Association, המאגד רופאי שיניים הפועלים בשיטה התפקודית, אוסטאופתים, מרפאי נשימה, מרפאי שרירי פנים ולשון, רופאי ילדים, רופאי שיניים של ילדים ואורתודונטים. אני הוא נשיא האיגוד, המונה כ-1,000 חברים מכ-40 מדינות ברחבי העולם. האיגוד מקיים כנסים שנתיים באחת המדינות, מוציא לאור ירחון בשם "IFUNA VIEW" וספרים ומקיים צוות חשיבה סגור של רופאים השוקדים על כתיבת תקנון שסוקר את סוגי הבעיות בהתפתחות של לסתות, מהן שיטות הטיפול המתאימות וכיצד ייראה המקצוע בעתיד.

הספר "כשתגיעו לגשר, תדלגו מעליו" נועד ליידע הורים שאפשר לטפל ביישור לסתות ושיניים של ילדיהם כבר בגיל 4 ושאין צורך להמתין עד גיל 12-10, ואגב כך לחסוך להם את אי הנעימות הכרוכה ביישור שיניים מסורתי ולעצמם הוצאות גבוהות בהמשך.

אני מקווה שאפתח לכם צוהר לעולם המרתק הזה, כפי שהתגלה לי.