הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
2
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
0
0
גם ב - Kindle
כמעט אהבה
35 

כמעט אהבה


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
2
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
0
0
35 
35 
גודל (עמ'): 152
מו"ל: ספרי ניב

תקציר

"עולמות מצטלבים אין ספור פעמים, לרגע אחד"...
"ומה עושים כשהרגע נגמר?"
"ממשיכים ועוברים אל הרגע הבא",
אמר ה'כמעט' לאהבה.

איך אפשר לכתוב תקציר למשהו לא גמור,למשהו שהוא רק כמעט; כמעט מפגש, כמעט מבט, כמעט מגע, כמעט רגש, כמעט מקום להניח בו את הראש, כמעט אהבה.
איך בכל פעם כשכמעט נגמר אנחנו חושבים שהבנו הכל. וכשמגיע כמעט אחר הוא טורף את כל הקלפים משאיר בידינו שאלות בלבד.

אין לי תשובות לשאלות עליהן לא קיבלתי מענה, אלא רק נחת להעניק למי שחש שהמילים מעולם לא היטיבו לתאר אותו, לזה שהמשפט אינו מצליח להכיל אותו, לאלו שעדיין מחפשים.


ספר הביכורים של רום מילשטיין מתאר את חווית החיפוש אחר האהבה מנקודת מבטה של המספרת, על ידי תיאור מערכות יחסים אותן היא מכנה "כמעט אהבות".


באופן זה היא מזמנת התבוננות ייחודית, מטאפורית והומוריסטית על סיטואציות אותן כולנו חווים.

המשך קריאה
  • ISBN: 2017-08
  • גודל (עמ'): 152
  • מו"ל: ספרי ניב
  • יצא לאור ב-: 03/10/2017
  • שם המחבר: רום מילשטיין
  • זמין להשאלה: כן

כמעט

מתעוררת מהרעש שיש בשקט מאז שהלכת. המיטה קרה וריקה ואני מוצאת ביני לבינה הרבה דמיון. אני שומעת את הנשימות שלך, עוצמת עיניים, משתדלת לא לנשום, מרוכזת כל כולי בשאריות הקול שלך שעדיין יש מהם זכר בתוך הראש שלי. זאת תחושה כואבת, של שמיכה מלטפת, חונקת, כי היא לא אתה. הגשם הולם, הלב בועט, הרוח מעיפה, מחשבות לא מסיחה. זה עדיין אתה.

אני שואלת את עצמי איך זה שאתה עדיין כאן למרות שחלף לא מעט זמן. איך עדיין לא נתתי לך ללכת למרות שהלכת מזמן? ואולי זה מה שלא נותן לי לצעוד קדימה? השאיפות שלך מושכות אותי אחורה - הנשיפות בועטות אותי בחזרה למציאות.

כבר כמעט בוקר ובין סיוט לסיוט יעבור עוד יום בלעדיך. אף על פי שהשינה אמורה לטעון אותי בכוחות רעננים, מחודשים, אני מרגישה שהסוללה שלי מרוקנת. כי מאז שאתה שם אני עובדת על כוחות אחרונים, על אחוזים בודדים של סוללה, עושה רק את מה שצריכה. ואני דועכת, מצפצפת, קוראת לעזרה. מחפשת שקע או משהו לשקוע בו, להיטען ממנו. שישיב לי את הכוחות עד למאה אחוז.