הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
טעמים בריאים
29 

טעמים בריאים


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
29 
29 
גודל (עמ'): 226
מו"ל: צוות אברמסון

תקציר

אכילה ללא סוכר וללא גלוטן היא דרך בריאה לכל אדם, וספר זה מיועד לציבור הרחב. בדפדוף קל תוכלו להתנסות וללמוד את טכניקת הבישול והאפייה במטבח הבריא.
הנכם מוזמנים לנסות את הלחמים, המאפים, הסלטים, המרקים הפשטידות ואפילו את הקינוחים המתוקים. תופתעו מהקלות ומהפשטות שבהכנה ואף יותר מהטעם.

אברהמסון מובילים את תחום הגמילה מעישון והגמילה מסוכר ומגלוטן בזכות 33 שנות הניסיון ואלפי האנשים שנגמלו מפה לאוזן, כי שמעו מחברים על דרך מוצלחת לירידה במשקל, ומדווחים בנוסף, על שיפור בהרגשה הכללית ובמצב הרוח, מרגישים ערניים ומרוכזים יותר וזקוקים לפחות שעות שינה.


מערך הליווי וההעשרה למטופלים של אברהמסון משלב טיפולי גמילה להורדת הדחף לאכילת סוכר וגלוטן, קבוצות תמיכה בוואטסאפ, ייעוץ תזונה, הנחיית סדנאות אפייה ואף חלוקת מתכונים, שאותם אגדנו לספר "טעמים בריאים", המופץ במהדורה זו לציבור הרחב.

המשך קריאה
  • ISBN: 1212-666-78
  • גודל (עמ'): 226
  • מו"ל: צוות אברמסון
  • יצא לאור ב-: 11/05/2011
  • שם המחבר: צוות אברמסון
  • זמין להשאלה: כן

פתיחה

טעמים בריאים חופשיים מסוכר ומגלוטן

האם קרה גם לכם שפתחתם חפיסת שוקולד מתוך כוונה תמימה לאכול שתיים..שלוש קוביות..ואז מצאתם את עצמכם מבלי להרגיש מחסלים חצי חפיסה ויותר?

האם ריח של בורקס חם גורם לכם להיסחף ולחסל בורקס אחר בורקס, בלי יכולת להפסיק?

האם גם לכם קשה להסתפק בפרוסת לחם טרייה אחת ואתם מוצאים את עצמכם עוד לפניי שסיימתם, פורסים פרוסה נוספת? האם אחריי אכילת עוגות, שוקולדים, או גלידה, אתם מרגישים התרוממות רוח ולאחר זמן קצר נפילה חדה עד כדיי דכדוך?

טיפול הגמילה מסוכר ומגלוטן של אברהמסון מוריד את הדחף לאכילת מוצרים המכילים סוכר וגלוטן; לחם, עוגות, שוקולדים, ועוד.

בתחילת הדרך, בשלהי שנות ה-80, טיפלנו בעיקר בחולי צליאק וסכרת.

אנשים שנגמלו שיפרו את רמות הסוכר בדמם וחולי הצליאק הפסיקו לאכול גלוטן.

עם הזמן במשך השנים, התחילו להגיע לאברהמסון אנשים בריאים לחלוטין, המעוניינים להיגמל גם מסוכר וגם מגלוטן.

התגלתה להפתעתנו תופעת לוואי משותפת לרובם - אנשים הנגמלים גם מסוכר וגם מגלוטן יורדים במשקל ומדווחים על שיפור בהרגשה הכללית ובמצב הרוח, מרגישים ערניים ומרוכזים יותר וזקוקים לפחות שעות שינה.

כיום, מדי יום, מדי שנה, אנו באברהמסון מטפלים באלפי אנשים בריאים, הבוחרים בדרך החיים ללא סוכר וגלוטן, מתוך מטרה לשפר את איכות החיים, ההרגשה הכללית ולרדת במשקל.

במהלך השנים, מתוך הקשבה לצרכי המטופלים בגמילה מסוכר ומגלוטן, הקמנו באברהמסון מערך ארצי לליווי, תמיכה וייעוץ תזונה, סימון מוצרי מזון, הנחיית סדנאות בישול ואפייה, ואף חלוקת מתכונים, אותם אגדנו לספר «טעמים בריאים", גם במהדורה זו שהוצאנו לציבור הרחב.

אנו מברכים אתכם על הבחירה בספר. בעזרת מתכונים אלו תוכלו להכין מטעמים נהדרים, מלאי טעם, בעזרתם תוכלו לחקור וללמוד את טכניקות הבישול והאפייה במטבח הבריא. אתם תופתעו מהקלות והפשטות שבהכנה לא פחות מהטעם הנפלא.

על הסוכר

סוכר הוא הממתיק הנפוץ והזול ביותר, שעבר זיקוק מלא, כך שלא נותרו בו וויטמיני B, או כל מרכיב טבעי. למעשה, הוא «קלוריה ריקה" המספקת לגוף אנרגיה טהורה עם 0 ערכים תזונתיים.

כולנו יודעים שצריכת סוכר לבן גורמת לעששת שיניים. אף אחד לא רוצה לדמיין מה עושה החומר הזה לאברי הגוף הפנימיים. אחרי הגמילה מסוכר ומגלוטן הגוף מקבל פחמימות טובות. הוא מתחיל בשריפת שומנים - ואז יורדים במשקל. המטופלים מגלים עולם שלם של יתרונות: חיים בריאים, ערניים ושמחים יותר ללא סוכר וגלוטן. מגיעים בכדי לרזות וממשיכים כי לא מוותרים על ההרגשה.

נזקי הסוכר

דיכוי מערכת החיסון, היפר אקטיביות, נזק לכליות, מחסור במינרלים (בעיקר כרום, נחושת, סידן ומגנזיום) וחסר משני של תיאמין, ריקבון שיניים, זקנה מוקדמת, בעיות עיכול, בריחת סידן מהעצמות, אסתמה, דלקות מפרקים, קנדידה אלביקנס, ירידה בזרימת דם ללב, אקזמה, מיגרנות, דיכאון, קרישי דם, היווצרות רדיקלים חופשיים, ופגיעה בכבד.

חוסר איזון מינראלי-סוכר מרוקן את מאגר המינרלים בגוף, ביניהם הכרום. הגוף משתמש במאגרי הכרום כדיי לפרק את הסוכר המזוקק, עד שבמהלך השנים לא נותר מספיק כרום כדי שהאינסולין יוכל לבצע את תפקידו. לכן ישנם רבים המאובחנים לכאורה כחולי סוכרת כשהבעיה היחידה היא מחסור חמור בכרום.

בריחת סידן- הסוכר מבזבז את הזרחן המאוחסן בגוף. כאשר אין כמות מתאימה של זרחן בדם, הסידן לא נטמע בתאים והופך למזיק. ללא סידן בדם הגוף משאיל סידן ממחסניו, מהעצמות והשיניים.

סוכרת- מחלת הסוכרת לא הוזכרה לפני הופעת הסוכר. לאחר שנים של צריכת סוכר מזוקק שאינו מתעכל, תפקודי הלבלב משתבשים והוא לא יכול לספק את הדרישה הגדולה של אינסולין. רמת הסוכר בדם נוסקת, הכליות מנסות נואשות להיפטר מהסוכר העודף בדם ואז מאובחנת מחלת הסוכרת. בשנת 1924, חוקר ראשי בשם Seal Harris גילה את הקשר בין רמת אינסולין גבוהה בדם לרמת סוכר נמוכה בדם. תגליתו הייתה ברורה ופשוטה: צריכת סוכר מזוקק גבוהה גורמת ללבלב לייצר עודף אינסולין, שמוריד את רמת הגלוקוזה בדם וגורם לאדם סחרחורת וחולשה. ברור כי סוכרת מופיעה מפני שצורכים כמות גדולה של סוכר מזוקק ופחמימות פשוטות ולא מפניי שצורכים מזונות המכילים סוכרים טבעיים! אף אחד לא חלה בסוכרת מפני שאכל יותר מדי פירות. הפתרון, מאז ומעולם, היה פשוט: להפסיק לצרוך סוכר מזוקק וכך לאזן את האינסולין הטבעי.

השמנת יתר- בארץ מעל שליש מהאוכלוסייה סובלים מהשמנת ייתר והמספרים רק עולים. צריכה מוגברת של סוכר ופחמימות פשוטות הם הגורמים הישירים להשמנה.

הרס שרירים- בכדי שהגוף יוכל לייצר אינסולין הוא זקוק לכרום, שתפריט עשיר בסוכר מזוקק גורם למחסור בו היכול להביא לפגיעה ברקמות השריר.

על הגלוטן

גלוטן הוא חלבון שמצוי בחיטה, שעורה, כוסמין, שיבולת שועל ושיפון. המילה גלוטן מגיעה מהמילה הלטינית «גלו" שמשמעה- דבק. באפייה תפקיד הגלוטן להחזיק את הבצק ולתת לו נפח ומרקם אחיד. אם תיקחו קמח ומים תערבבו ותלושו אותם, תייצרו דבק נגרים. ואם תעשו את אותו דבר ותכניסו לתנור, יצא לכם דבק אפוי, או ביידיש - בייגלה.

משתמשים בגלוטן גם כדבק מעטפות ולייצור קרמים קוסמטיים וכמו כן, במאפים, עוגות, חטיפים, רטבים לסלטים, ממתקים, בירות, וגלידות.

הגלוטן זוהה לראשונה בשנת 1745, על ידי הפרופסור יאקופו ברטולומאו באקרי שהיה חוקר ופרופסור לכימיה באוניברסיטת בולוניה. הוא גילה מספר עובדות חשובות על הגלוטן, אחת מהן היא שהגלוטן גורם לאנשים הרגישים לגלוטן (מחלת הצליאק) לדלקות בדפנות המעי.

דלקות אלו מובילות לבעיה בסינון הרעלים הנספגים בגוף, ובכך לבעיות רפואיות.

מעבר לחולי הצליאק, גלוטן הוא כפי הנראה מרכיב תזונתי המזיק לאנשים רבים המתקשים בספיגתו.

הוא אחראי לשורה ארוכה של תחלואים: דלקות ומחלות מעיים, גזים, נפיחויות, פריחה בעור, מגרנות, עייפות וחולשה, בעיות נחירה, אי-פוריות ועד לדיכאון, חרדה, מחלת הסוכרת, מחלות לב, ומחלת הסרטן, ועוד.

אצל אנשים הסובלים מאלרגיות, וביניהן אלרגיה לגלוטן, כשהגוף פוגש את המזון, אליו אין לו סבילות - המערכת החיסונית והנוגדנים, מייצרים תגובות חיצוניות כמו פריחה בעור ותגובות פנימיות, למשל לחץ נשימתי.

ללא גלוטן בתזונה היומיומית, נראים שינויים מיידיים; במשקל, ברמת הערנות והאנרגיה, ושיפור ניכר במצב הרוח.

על מדפי חנויות ובתפריטי מסעדות מופיעים יותר ויותר מוצרים נטולי גלוטן ובאתרי האינטרנט נפוצות אזהרות על נזקי החלבון הזה.

היום יותר ויותר אנשים בוחרים בדיאטה נטולת גלוטן ומדווחים על שיפור בתחושה הכללית בלעדיו.

תפריט ללא גלוטן כולל בשר, עוף, דגים, גבינות ומוצרי חלב אחרים, ירקות ופירות וכיום ניתן למצוא שפע של עוגות, עוגיות, פסטות, תבלינים ואף ממתקים ללא גלוטן. אנשים מעידים שהחיים ללא גלוטן נעימים להם, הם מדווחים שהם חשים פחות נפיחות בבטן, פחות גזים ויותר חיוניות ועל הדרך גם מרזים.