הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
חוכמה מבעד לעדשה

במקום 22 

16.5 

חוכמה מבעד לעדשה


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 22 

16.5 

במקום 22 

16.5 

גודל (עמ'): 80
מו"ל: אקרופוליס

תקציר

יותר מאשר העניין בצילום, ספר זה מקדם פילוסופיה, דרך עינית המצלמה. פייר פאולין הוא חסיד נאמן של הפילוסופיה במובן המעשי, הוא מלמד פילוסופיה ומצלם מעל 30 שנה. עבורו, אלה אינן דרכים נפרדות, אלא ביטויים שונים של אותו חיפוש אחר החוכמה, המבטאים עצמם כיופי ואסתטיקה.
עבור הפילוסוף האמיתי, הלימוד על החיים אינו מתקיים רק בכיתה. לאמיתו של דבר, החיים עצמם על כל היבטיהם הם בית הספר והמורה האמיתיים. צילום מאפשר לכל אחד ללכוד רגע של מציאות ובו חדות של אמת.
המשך קריאה
  • ISBN: 001-2320-001
  • גודל (עמ'): 80
  • מו"ל: אקרופוליס
  • יצא לאור ב-: 21/01/2011
  • שם המחבר: פייר פאולין
  • תורגם ע"י: משה מרון
  • זמין להשאלה: כן

הקדמה

ספר זה מיועד לכל אדם בעל עניין בחיים סביבו, אפילו אם הוא חסר כישורי צילום. אין צורך בידע טכני כלשהו או בניסיון בצילום על-מנת להבין את הרעיונות המוצגים בספר זה, על אף שהם עשויים לתרום עניין ייחודי לכל אדם הרואה בצילום אמצעי לגילוי העולם שבו אנו חיים.

פייר פאולין מלמד פילוסופיה ועוסק בצילום מזה 25 שנה. עבורו אלו אינן דרכים נפרדות, כי אם ביטויים שונים לאותו החיפוש אחר החכמה, חיפוש המבטא את עצמו ביופי ובאסתטיקה.

פייר מלמד באקרופוליס החדשה, ארגון בין-לאומי המקדם לימודים פילוסופיים בדרך הקלאסית, שיטה המדגישה את החכמה המעשית, כלומר לימוד מתוך ניסיוננו היום-יומי ותרגול של הנלמד. הוא החל את מסעו עם אקרופוליס החדשה בצרפת והמשיך לישראל על-מנת להקים את המרכז הישראלי, ומזה שני עשורים הוא מנהל את אקרופוליס החדשה בישראל.

כתלמידו, הייתה לי ההזדמנות ללמוד ממורה פילוסופיה אמיתי, תכשיט נדיר בימינו, אשר עזר לי ולרבים אחרים לגלות מעיין של נעורים במעמקי הפילוסופיה. לאורך השנים והמפגשים, נחשפו מחוזות חדשים בפניי, והחיים הפכו להרפתקה אדירה. בהדרכתו, תלמידיי אף הם יכולים להשתתף בחיים פילוסופיים ולהמשיך את הדרך. החיים טומנים בחובם שיעורים עבורנו בכל רגע נתון. לעתים בשעה שאין אנו מצפים להם כלל, אנו זוכים לניצוצות של חכמה.

מבלי לדון ישירות בלימודי הפילוסופיה, ספר זה מכיל תמצית פילוסופית. באמצעות הצילום, פייר חושף את השקפת מבטו הייחודית, המשותפת לפילוסופים העוסקים בחיפוש הנצחי אחר ההרמוניה, היופי, והממדים הנסתרים הנמצאים סביבנו ובתוכנו. דבר אינו מקרי ואנו יכולים להחיות כל דבר שאנו עושים באמצעות רוח החיים, שאותה אנו מכנים חכמה. לאוהבי הצילום, ספר זה עשוי להוסיף זווית נוספת, עצמאית מהמצלמה לבדה, עם חדות ועומק חיוני.

עבור הפילוסוף האמיתי, לימוד על אודות החיים אינו מתרחש בכיתת הלימוד בלבד, אלא חשוב מכך - החיים, על כל היבטיהם, הם בית הספר והמורה האמיתיים. האמת, לפיכך, עשויה להופיע לעתים אפילו מבעד לעדשה.

ירון ברזילי, מנהל אקרופוליס החדשה, הודו צפון