הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0
הנס

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
0

במקום 29 

14.5 

במקום 29 

14.5 

גודל (עמ'): 58
מו"ל: ALMA

תקציר

דרכם של שני חברים במסדר עתיק - אישה המכונה בפי כל "ראש החכמים" ורבי שמרון - מצטלבת במשימה אחת: לסייע למלך יוון אנטיוכוס אפיפנס ולמכבים היהודים להיחלץ מתפיסות שגויות שמגבילות את תודעתם, ולהגיע לשלום מתוך תהליך של התפתחות רוחנית.

 

השיעורים של שני מורים אלו לא מיועדים רק לגיבורי סיפור זה, אלא הם גם הזמנה לקורא הרציני להכיר את היכולות הטמונות בו ולממש אותן בחייו.

- משמעות שמו של האדם

- הקול הפנימי (האינטואיציה)

- הקשר בין כישרון וחיסרון המצויים בכל אדם

- מקור החלום ומשמעותו

- כוחן של מחשבות

- חוקי הבריאה

כל אלה הם חלק מהנושאים בו עוסק סיפור זה.

"... מה הוא הנס? מי הוא מחוללו? מי שחולל את הנס אינו אלוהים אלא בני אדם אשר ידעו שאלוהים נתן בידם את האפשרות לחולל נסים, אם אך יהיו מוכנים לנסות ולהתנסות...".

המשך קריאה
  • ISBN: 4-1365-2
  • גודל (עמ'): 58
  • מו"ל: ALMA
  • יצא לאור ב-: 15/12/2014
  • שם המחבר: חגית רבי
  • זמין להשאלה: כן

הקדמה

"הנס" הוא הספר הראשון בסדרה "באורו של אדם הראשון - שבעה סיפורים על אתגרים רוחניים".

ספר זה הוא סיכום של חיפוש רוחני, שהחל בירושלים במסגרות שונות של העולם היהודי והגיע לסיומו בדרום צ'ילה, בעקבות ההתוודעות ליצירה "באור האמת - המסר של הגרַאל", מאת אבד־רו־שין.

הודות לרגעים ושעות מיוחדות של השראה קיבלו החוויות הפנימיות של אותן שנים את צורתם של שבעה סיפורים: "הנס", "הללויה", "חירות על הלוחות", "אור לגויים", "חניכה", "באורה של חווה" ו"המשיח".

כל אחד מהם מתרחש בזירה שונה ומתאר תהליך של התפתחות רוחנית המוקדש לנושא מסוים, תהליך שיכול לשמש הנחיה והשראה למחפש ולקורא הרציני.

~~~~

אורו של אדם הראשון (זיהרא דאדם הראשון) נתפס, לפי כמה מקורות במסורת היהודית, כגבוה אף ממדרגתו של משה הנביא, שכן האוניברסליות היא המקור לכל גילוי רוחני אינדיבידואלי של עם זה או אחר.

בעניין זה כתב אבד־רו־שין:

"אם במשך אלפי שנים לא היו בני האדם נוהגים תמיד כפי שהם ממשיכים לנהוג היום, אם לא היו מעוותים שוב ושוב כל מה שניתן להם מלכתחילה כדי שיהיה להם לעזר, על מנת לסגלו לתפיסת החשיבה האנושית שלהם ולשאיפותיהם הארציות - הייתה היום על פני האדמה רק תורה אחת, אחידה, שנבעה מרצון האלוהים...

כל התורות שבאו לעולם בעבר היו מתאחדות, והיו מהוות מעלֵה מדרגות אחד שמוביל לכַן עליו אמורה לעמוד האמת, כפי שניתנה לעיתים קרובות לאנושות בהבטחות ובנבואות השונות...

משום שכל התורות היוו גילוי של רצון אלוהים, אשר הותאם באופן מיוחד לעמים השונים ולאדמתם, והן עוצבו בהתאם ליכולת הקבלה ולבשלות הרוחנית שלהם...

כל מביאי התורות האינדיבידואליים היו מבשרים של מילת האמת עצמה". (מתוך ההרצאה: "המבשרים").

לפי השקפה זו, הרב־גוניות אינה באה לידי ביטוי באמיתות שונות, אלא האמת מתגלה בצורות שונות. היא באה לידי ביטוי בהבדלים המעשירים שבין העמים והקבוצות האנושיות השונות, אשר בשומרם על האותנטיות והשוֹנות שלהם, מביאים לאדמה את היופי וההרמוניה האמתיים.

~~~~

"הנס" הוא ספר המשלב עובדות היסטוריות (שמתייחסות למלחמה בין היהודים ליוונים בשנים 167-164 לפנה"ס) וסיפור דמיוני.

שילוב זה מלמד שההיסטוריה האנושית יכולה הייתה להיכתב באופן שונה, אם בני האדם היו מכירים את תפקידם בבריאה ואת היכולות הגנוזות בהם, אשר מחכות לקריאתם.

הקריאה של ספר זה, ולימוד ההערות שנלוות אליו, יוכלו לשמש את הקורא שרוצה בכך כהתחלה או כהרחבה של הידע אודות האדם.

חגית רבי

בואנוס איירס

2014