הז'אנרים
כל הז'אנרים
סדרה:‎ הזכות לשרת - 3

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
הזכות לשרת - חלק ג
19.9 

הזכות לשרת - חלק ג


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
19.9 
19.9 
סדרה:‎ הזכות לשרת - 3
גודל (עמ'): 100
מו"ל: נדב הוצאה לאור

תקציר


בספר זה מוצגים 100 ארגונים במגזר השלישי המפיצים סביבם הילה של עשייה ונתינה, יוזמה, ביצוע, קידום, בניה ויצירה. ארגונים אלו מאפשרים לנו חיים טובים יותר וממלאים את העולם באהבה, חמלה, רגש ויופי.
ארגונים אלו מייצגים את היפה והטוב בחברה ומהווים מודל לחיקוי והשארה. הם השכילו ליצור מרחבים מטיבים לחברה כדי לעשותה צודקת וסולידרית יותר, וכך הם תורמים להקטנת פערים חברתיים, משפרים את החוסן החברתי ומעצימים את הערבות ההדדית. 

תחום ההתנדבות בארגוני המגזר השלישי הולך ומשתנה לנגד עינינו ומנסה להתאים את עצמו לתמורות בעולם. שינויים מהירים ניכרים בתחומי הטכנולוגיה, הכלכלה, המדינה, החברה והסביבה ויש צורך בעשייה של הפרט למען הכלל. הפעילות ההתנדבותית בארגוני המגזר השלישי מובילה להגדלת המשאבים הלאומיים, הכלכליים והחברתיים וליצירת לכידות ועוצמה קהילתית, לצמצום פערים חברתיים לסולידריות חברתית. 

הקריאה בספר היא מסע אל צידה היפה של החברה הישראלית. מטרתו לחלוק עם הקוראים את העולם המופלא הזה של עשייה חברתית, לנסות להעניק השראה להעביר את תחושת הסיפוק האדיר, הממלא ומעצים העולה מפעילות של ארגונים אלו. 


״גמולו האמתי של המתנדב הוא בעצם התנדבותו ובכוחו להושיט יד תומכת, להטות שכם מסייעת, לתת מעצמו למען אלה הזקוקים לעזרה, אין דוגמה אישית נעלה יותר מכך. מעשים אלה תורמים לכוחה של החברה, לאחדותה ולערבות ההדדית בין חלקיה. כחברה רב תרבותית זוהי דרכנו היחידה.״ (שמעון פרס).
המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-7614-12-91
  • גודל (עמ'): 100
  • מו"ל: נדב הוצאה לאור
  • יצא לאור ב-: 18/08/2015
  • שם המחבר: משה גרומב
  • זמין להשאלה: כן

פתיחה

ד"ר אסתר זכלינסקי

כמרצה בתחום הקהילה וארגוני מגזר שלישי, אני עוקבת בשנים האחרונות אחר מפעל הספרים הייחודי אותו מפיק משה גרומב ומתפעלת בכל פעם מחדש, מהמרץ הרב שהוא מפגין, מדבקותו במטרה ומאמונתו באדם.

חלק מספריו מאגדים חומרים תיאורטיים, נתונים עדכניים וסיפורי שדה, אחרים שמים דגש על הנרטיבים של המתנדבים או על הסיפורים של הארגונים. אני מוצאת בהם דוגמאות רבות ונתונים שממחישים את העולם המורכב של ההתנדבות והיזמות החברתית.

בספר הנוכחי בחר משה לתאר את סיפורם של 100 ארגונים מהמגזר השלישי.

הספר מאפשר הצצה לעולם בו האזרחים בחרו להיות פעילים למען קידום רווחת החברה כולה. אנשים, שהחליטו שאפשר וצריך גם אחרת. שיש לנו, לכולנו, את האחריות ואת הזכות להיות פעילים כדי לקדם את קהילתנו וכל זאת מבלי שמאפשרים למדינה לסגת מאחריותה כלפינו כאזרחיה. בעולמינו כיום אנו זקוקים לסינרגיה בין כל המגזרים (הממשלתי, העסקי והאזרחי), אף אחד מהם לא יכול ואינו צריך לייתר את האחר.

הספר מספק הזדמנות לראות את הצד היפה של חברתנו, שלעיתים קרובות אינו מקבל את קדמת הבמה וכאן הארגונים הם השחקנים הראשיים.