הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
1
ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
0
5
0
0
האיש והעמותה: למען החברה, למען הזולת
19.9 

האיש והעמותה: למען החברה, למען הזולת


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
1
ממוצע
1
2
2
0
3
0
4
0
5
0
0
19.9 
19.9 
גודל (עמ'): 216
מו"ל: נדב הוצאה לאור

תקציר

בספר זה מובאים סיפוריהם של אנשים יפים, צנועים, טובי לב ובעלי נפש ענקית המפיצים סביבם הילה של עשייה ונתינה, יזמה, ביצוע, קידום, בנייה ויצירה. הם מאפשרים לנו חיים טובים יותר וממלאים את העולם אהבה, חמלה, רגש ויופי. אנשים אלו הקימו עמותות וארגונים חברתיים לתפארת מדינת ישראל. הם מייצגים את היפה והטוב בחברה ומהווים מודל והשראה. הם השכילו ליצור מרחבים מיטיבים לחברה כדי לעשותה צודקת וסולידרית יותר, וכך הקטינו פערים, העצימו את הערבות ההדדית ושיפרו את החוסן החברתי.
הקריאה בספר היא מסע אל צדה היפה של החברה הישראלית. מטרתו לחלוק עם הקוראים את העולם המופלא הזה של עשייה חברתית, לנסות להעניק השראה ולהעביר את תחושת הסיפוק האדיר, הממלא ומעצים העולה מן ההתנדבות. משה הוא דור רביעי למתנדבים, מתנדב בקהילה למעלה מארבעה עשורים במגוון תחומים, מגיל צעיר מהווה עבורו ההתנדבות ערך עליון בתחנות חייו השונות. משה בוגר ראיית חשבון במכללה למנהל ובוגר לימודי ל.ה.ב. אוניברסיטת תל אביב. עבד במוטורולה ישראל כמנהל אגף הגבייה וחשבונות לקוחות. במסגרת עבודתו במוטורולה, התנדב לסייע לתלמידים במגוון מקצועות וכהוקרה על פועלו הוענק לו פרס מוטורולה העולמית להתנדבות. מאז פרישתו ממעגל העבודה, בחר להקדיש את מירב מרצו וזמנו להתנדבות ולעשייה חברתית בפעילויות ונושאים שונים: מייסד ויו״ר עמותת ״זינוק לדרך חדשה״ הפועלת לצמצום פערים בחברה הישראלית; חבר הוועד המנהל על גיוס הכספים בעמותת ״מלוא הטנא״ המסייעת בסלי מזון לזקוקים; חבר הנהלת צ.א.ל.ה — צוותי אזרחים לשיפור החברה. בנוסף, חבר במיזם הלאומי להתנדבות בצוות — ״מידע ידע ומחקר״, מרצה ועוסק בייעוץ ליזמים צעירים בהקמת עמותות וארגונים עסקיים־חברתיים. בעברו שימש כחבר הוועד המנהל בעמותת ״נדב — המרכז הישראלי להתנדבות נוער״ וכן כיועץ עיריית כפר סבא להתנדבות. על פועלו זכה ב״פרס גלר להתנדבות יישובית בכפר סבא״. בשנים האחרונות, משה משקיע רבות בתחום הפיתוח, המחקר ושימור הידע בנושא ההתנדבות. בתוך כך, הקים את הוצאת הספרים ״נדב״, לקידום תרבות ההתנדבות, הנתינה והמעורבות בחברה הישראלית. עד היום ראו אור 11 ספרים פרי עטו העוסקים בתחום ההתנדבות לגווניו: * ״התנדבות ובני נוער מתנדבים במאה ה־21״ — אוסף מאמרים מאנשי אקדמיה ושטח בתחום התנדבות ובני נוער מתנדבים. * ״תכנית יישובית להתנדבות״ — תכנית שיטתית ורב שלבית להטמעת ההתנדבות ביישוב בכדי לענות על צרכי התושבים ולשפר את איכות חייהם. * ״אנשים יפים באמת — סיפורי התנדבות״ — סיפוריהם של אנשים שההתנדבות היא חלק בלתי נפרד מאישיותם ומחייהם. * ״האנושי שבגוף האדם״ (בעברית ובאנגלית) — חייו והגותו של יונתן כהן חולה קשה בניוון שרירים — מסע מרגש ומעורר השראה. חברות־התנדבות, התנדבות־חברות. * ״מעבר לעצמי — למען החברה למען הזולת״ — סיפורים על אנשים יפים ומעשים יפים, על אנשים העושים למען הזולת ולמען החברה. * ״האיש והעמותה״ — מארג עשיר ומרתק של עשייה ונתינה דרך סיפורם האישי של מייסדי עמותות לתפארת מדינת ישראל. * ״התנדבות במציאות משתנה״ — סקירה מקיפה על עולם ההתנדבות המשתנה בעידן הגלובלי תוך שילוב נתונים והתפתחויות מהארץ ומהעולם. * ״הזכות לשרת — 100 ארגונים למען החברה״ — שלושה ספרים מתוך סדרת ספרים על ארגוני המגזר השלישי, הסוקרים את ארגוני המגזר השלישי בתחומי פעילות מגוונים.
המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-7614-06-8
  • גודל (עמ'): 216
  • מו"ל: נדב הוצאה לאור
  • יצא לאור ב-: 01/09/2014
  • שם המחבר: משה גרומב
  • זמין להשאלה: כן

אביבה סילברמן

אביב לניצולי השואה

עו"ד אביבה סילברמן, ילידת שווייץ, עלתה לארץ בשנת 1988. היא בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר־אילן, דוברת עברית, גרמנית, אנגלית, צרפתית וספרדית. החל מ־1992 עוסקת בתחום מיצוי הזכויות לניצולי שואה. היא החלה לעבוד כמתנדבת בבית אבות בפתח תקווה בשביתת הסטודנטים של שנת 1992 כאשר נכנסה לבית אבות בכוונה לבקר קשישים דוברי גרמנית. בדיוק אז פרסמה ועידת התביעות רנטה חדשה לניצולי שואה שטרם הוכרו כזכאים לרנטה כלשהי בעקבות הרדיפות, וניצולי שואה רבים קיבלו טפסים שהיה עליהם למלא באנגלית ובגרמנית. אביבה החלה למלא עשרות בקשות בגרמנית, ואכן, ניצולי שואה אלו החלו לקבל רנטה תלת־חודשית של ועידת התביעות. אביבה בדקה והבינה שיש זכויות רבות נוספות לניצולי שואה מגופים בארץ ומחו"ל והחלה ללמוד את הנושא לעומק ולסייע במיצוי מכלול זכויות ניצולי השואה. בשלב מאוחר יותר החלה לעבוד במרכז המידע לניצולי השואה מיסודו של ח"כ מלכיאור (בשנים 2004-2001) וכמנהלת פרויקטים של מיצוי זכויות מטעם ועידת התביעות (2007-2004).

אחרי שרבים שמעו את הרצאותיה והכירו את הידע הרב שצברה במהלך השנים הפצירו בה להקים עמותה, במיוחד בעלה דוד אשר שכנע אותה שזו שליחותה ועליה לפעול במהרה. ביולי 2007 החליטה שאמנם עליה לפעול בגדול, כי הזמן דוחק, וזאת למרות שהייתה אם צעירה לחמישה ילדים. היא הקימה את עמותת אביב לניצולי השואה על מנת להפיץ את ידע הזכויות שצברה במהלך 15 שנים לטובת הכלל ובלי לקחת כל תמורה מניצולי השואה, וזאת למרות הצעות להקים משרד עורכי דין פרטי שבו יכלה לבקש שכר טרחה מניצולי השואה דבר שהיא לא הסכימה לעשות.

לשאלה מדוע הקימה את העמותה היא עונה: "עבורי העמותה היא שליחות. אני משקיעה את כל כוחותיי כדי לגרום לחזון העמותה להתגשם ושניצולי השואה יחיו בכבוד וברווחה".

עו"ד סילברמן היא המייסדת והמנכ"לית של העמותה ונחשבת למומחית בתחום זכויות ניצולי השואה בארץ. אביבה נקראת להרצות לפני ניצולי שואה וגורמים מטפלים, לייעץ לגופים ממלכתיים כגון מבקר המדינה, חברי כנסת ואחרים, וכן מנחה תכניות רדיו של שאלות ותשובות בנושא זכויות ניצולי השואה ומתראיינת בנושא בתקשורת.

עו"ד אביבה סילברמן זכתה בפרס לאונור ולארי זוסמן ג'וינט למצוינות בתחום השירותים החברתיים בישראל לשנת 2009 בתחום פיתוח שירותים לזקן, וכן בעיטור האור, אות הוקרה לניצולי שואה ולעוסקים לרווחתם מטעם הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל לשנת 2012.

בשנת 2012 הוענקה תעודת הוקרה לעמותה ולפועלה באירוע הוקרה בכנסת ישראל מטעם השדולה למען ניצולי השואה בכנסת בראשות ח"כ זאב ביילסקי.

חוויות מרשימות שעליהן מספרת אביבה:

ניצולת שואה דיווחה לנו שבזכותנו היא יכולה להרשות לעצמה להיכנס לדיור מוגן מכובד ברחובות. עזרנו לה לקבל תוספת של 3000 ש"ח בחודש עד סוף חייה וזה מאפשר לה לחיות בכבוד וברווחה.

ניצולת שואה קיבלה בזכות עזרתנו סכום רטרואקטיבי של 75,000 שקלים מהרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר. בכסף הזה היא נסעה לבקר את אחיה בארה"ב שלא ראתה עשרים שנה, שיפצה מקלחת ישנה בביתה וקנתה לעצמה פינת אוכל חדשה.

על העמותה

עמותת אביב לניצולי השואה הוקמה ביולי 2007. עו"ד אביבה סילברמן ייסדה את העמותה על מנת לתת מענה לצורך לטפל חינם, במקצועיות ובמהירות במיצוי הזכויות המלא של ניצולי שואה החיים בישראל, וזאת בעקבות העמימות הרבה השוררת בקרב ניצולי השואה בקשר לזכויות המגיעות להם על פי חוק. העמותה פועלת למען מימוש מכלול הזכויות לפי תכניות וחוקים הקיימים כיום לניצולים וכן להגברת המודעות והעברת ידע בסיסי בנושא זכויות ניצולי השואה לניצולים, לבני משפחותיהם ולאנשי המקצוע המטפלים בנושא. בכך העמותה משפרת את המצב הכלכלי של ניצולי שואה רבים בזכות ולא בחסד. העמותה מעניקה את שירותיה בחינם לניצולי השואה ומנסה לעקור את תופעת גביית העמלות והאחוזים על חשבונם. עד כה הצליחה העמותה להעביר לידי הניצולים זכויות והטבות המגיעות להם בשווי 150 מיליון שקלים.

חזון העמותה: כל ניצול שואה חי בכבוד וברווחה.

עמותת אביב לניצולי השואה חרטה על דיגלה את הערכים האלה:

הפצת ידע אנו עושים ככל יכולתנו להפיץ את ידע הזכויות לניצולי השואה ולכל מי שיכול לעזור להם למצות את זכויותיהם בני משפחה, אנשי מקצוע, רשויות רווחה וגורמים מטפלים אחרים. הקמנו אתר אינטרנט המרכז את מכלול הזכויות בצורה ברורה ויש בו טפסים והסברים על הטפסים, הפקנו סרטוני זכויות וחוברות זכויות, אנו מפיצים עדכונים מקצועיים לאלפי מנויים ודואגים להפיץ מידע בתקשורת.

מקצועיות העמותה מפעילה קו ייעוץ טלפוני חינם עבור ניצולי שואה ובני משפחותיהם. כגוף מומחה המסייע לניצולי השואה אנו מקפידים על מקצועיות, דיוק ומצוינות בכל פעילותנו. כל פנייה אלינו מקבלת מענה בתוך 48 שעות לכל היותר.

כבוד האדם כאשר אנו עוזרים לניצול שואה למצות את זכויותיו, אנו מעניקים לו את הכבוד המגיע לו הן בשל היותו אדם הן בשל הסבל והייסורים שהיו מנת חלקו בתקופת השואה.

עבור ניצול השואה זה מיצוי הזכות עבורנו זו שליחות!

העמותה שמה לה למטרה להעביר במהירות האפשרית את הידע לאנשי המקצוע ולניצולי השואה ולסיים את תפקידה.

עמותת אביב לניצולי השואה מייעצת לניצולי שואה מקצה אל קצה החל מזיהוי ואיתור הזכויות, דרך מילוי הטפסים המתאימים, המשך לפנייה למוסדות המשלמים, ועד מעקב ובקרה אחר התשובה המתקבלת.

הייעוץ נעשה בידי עורכי דין ויועצי זכויות מומחים באופן טלפוני או פרונטלי.

עמותת אביב לניצולי השואה יזמה והקימה בשיתוף ארגון אשל ג'וינט ישראל וגורמים עירוניים נקודות ייעוץ פרונטליות, הנקראות נקודות זכות. כיום יש חמש נקודות בערים תל אביב, כפר סבא, רמת גן, חיפה ועכו. במהלך השנתיים הקרובות עתידות להיפתח עוד 14 נקודות.

אנו מאמינים כי מיצוי זכויות הנעשה קרוב לבית, בקהילה שבה מתגורר ניצול השואה הוא היעיל ביותר ומשרת את שני הצדדים: ניצול השואה נהנה מן השירות, והרשות המקומית מסייעת לתושביה.

נתונים מספריים (אוקטובר 2013)

8,000 אנשי מקצוע ומתנדבים הודרכו על ידי צוות העמותה וסייעו עד כה ליותר מ־80,000 ניצולי שואה למצות את זכויותיהם.

9,600 ניצולי שואה מכל רחבי הארץ שמעו הרצאות בנושא זכויות.

28,000 ניצולי שואה ובני משפחותיהם קיבלו ייעוץ אישי מאנשי המקצוע של העמותה.

300,000 אנשים ביקרו באתר האינטרנט של העמותה.

אלפי חוברות זכויות וחוברות הדרכה הופצו לניצולי שואה ולאנשי מקצוע.

כך הצליחה עמותת אביב לניצולי השואה לסייע לניצולים ולהשיג להם הטבות וקצבאות בסך של יותר מ־150 מיליון שקלים.

הייעוץ והסיוע ניתנים בחינם. העמותה איננה גובה עמלה או תשלום מהפונים אליה לעזרה. 100% מהכספים וההטבות שניצולי השואה מקבלים נשארים ברשותם.