הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
האינטליגנציה החדשה
טרייסי אלווי, רוס אלווי
44 

האינטליגנציה החדשה

טרייסי אלווי, רוס אלווי

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
44 
44 
גודל (עמ'): 370
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

מה המשותף לריצה ברגליים יחפות, תרגילי כפל ומיץ אוכמניות? כולם יעזרו לכם לחשוב ולפעול מהר יותר, חכם יותר וחזק יותר. כולם משפרים את זיכרון העבודה - המפתח להצלחה במאה ה-21.
בעידן גוגל, כבר אין צורך בזכירת עובדות או תאריכים. לכן, המפתח לאינטליגנציה החדשה הוא היכולת לשלב בין העובדות והנתונים, לקבוע סדר עדיפויות לפריטי המידע ולהפיק ממנו את המיטב. זיכרון העבודה עושה בדיוק את זה: הוא מאפשר לנו להתעלם מכל ה"רעשים" המפריעים לנו לעבד את המידע החשוב, ומעניק לנו את המיומנויות המכריעות להצלחה בלימודים, בקריירה, בקשרים בין־אישיים ובספורט. והבשורה החשובה ביותר: כל אחד יכול לשפר את זיכרון העבודה שלו, בקלות ובמהירות.

בספרם פורץ הדרך חושפים טרייסי ורוס אֶלוֹוֵיי את הקשר בין זיכרון העבודה לבין הצלחה במגוון תחומי החיים, מציעים מבחר תרגילים פשוטים וידידותיים לחיזוק זיכרון העבודה, וממליצים על דרכים להתאמת אורח החיים לשיפורו: מה לאכול ומה לא (היכונו להמלצות מפתיעות), אילו פעילויות גופניות לאמץ, ואפילו איך לסדר את הבית.
ד"ר טרייסי אלוויי היא מרצה לפסיכולוגיה, החוקרת את הקשר בין זיכרון העבודה לחינוך.
ד"ר רוס אלווי פיתח את תוכנת ´גַ´נגל מֶמוֹרי´ לאימון זיכרון העבודה, המשמשת תלמידים ביותר מעשרים מדינות.
המשך קריאה
  • ISBN: 43134325
  • גודל (עמ'): 370
  • מו"ל: מודן הוצאה לאור
  • יצא לאור ב-: 10/08/2014
  • שם המחבר: טרייסי אלווי, רוס אלווי
  • תורגם ע"י: אלה בשן
  • זמין להשאלה: כן

מבוא

סוג האינטליגנציה שקובע

האם איי־קיו חשוב? ייתכן שהוא חשוב בבית־הספר; ייתכן שהוא חשוב למעסיק. אבל האם הוא באמת חשוב לכם? דומה שהמספר הזה - שנמצא אי־שם בין 85 ל-115 אצל רובנו - איבד את משמעותו. בוודאי תשמחו לגלות שהמספר שלכם נמצא קרוב יותר ל-115, אבל אם תגלו שהוא קרוב יותר ל-85, האם זה באמת יטריד אתכם? אם התשובה שלכם היא "לא" או "כנראה שלא", אתם לא לבד. בעידן שבו ניתן להגיע כמעט לכל עובדה בעזרת כמה הקשות על המקלדת, איי־קיו - מדד לאינטליגנציה שהוא שם נרדף לצבירת מידע שזמין לנו בקלות בגוגל - נראה מיושן בהקשר של חיי היומיום. האם ציון של 115 יקל עליכם לבשל ארוחת ערב, לעזור לילדים בשיעורי הבית ולענות לטלפון באותו זמן? האם ציון של 115 יעזור לכם למצוא אושר גם כשפני הדברים אינם בדיוק כפי שתיכננתם? האם ציון של 115 יעזור לכם להתגבר על מתח ולהימנע מאכילת עוגת קרם? האם הוא יספק לכם תשובה משכנעת לשאלה לא צפויה בריאיון עבודה? התשובה היא לא. העולם שבו אנו חיים, העולם שחשוב לנו דורש תפיסה חדשה של אינטליגנציה.

ספר זה עוסק באינטליגנציה מסוג אחר. כזו שעוזרת לכם להצליח בדברים הקטנים שמרכיבים את החיים - לטוב ולרע - כמו התאמת מצגת פאואר־פוינט ללקוח חדש, משא ומתן על הסכם עם צאצא מרדני והיכולת להגיע לאימון כדורגל וגם להספיק להגיש בזמן פרויקט חשוב בעבודה. לאינטליגנציה הזאת מעורבות עמוקה ברגעים החשובים של החיים, כשאתם בולעים את הלשון בזמן פגישה עם אהבת חייכם, למשל, או כשאתם מצליחים להתגבר על הפאניקה ולמצוא את בתכם בת החמש שהלכה לאיבוד במחלקת הצעצועים, או כשאתם משכילים להתגבר על פיטורים מהעבודה ועושים את הצעד הראשון לקראת קריירה חדשה. הספר הזה עוסק באינטליגנציה שחשובה באמת.