הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
3.3
ממוצע
1
0
2
4
3
0
4
2
5
2
3
ארבעה אבות
37 

ארבעה אבות


דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
3.3
ממוצע
1
0
2
4
3
0
4
2
5
2
3
37 
37 
גודל (עמ'): 313
מו"ל: עם עובד

תקציר

גבר צעיר מגלה שאשתו מפרסמת בשם בדוי שירי אהבה בעיתון נוער, דייר נרגן מתלונן על המרפסת שנסגרה מעליו, וילדה ננטשת לילה אחד ביער בדרך לירושלים - מה מחבר בין כולם? רומן שבנוי משלוש עלילות שמתרחשות במרחק של שנים זו מזו ונקשרות ונחתמות יחד, וביסודן אהבה וקנאה עזות כמוות. מה שמתחיל כהתכתבות שגרתית לכאורה בין פקיד עירייה לתושב שמתלונן על חריגות הבנייה של שכנתו, חושף תחתיו דרמה גדולה, חסרת פשרות.

אמיר זיו, בספר ראשון, נע במיומנות מפתיעה ובכישרון גדול בין רגעים קומיים משעשעים ובין שיאים דרמטיים, ומערב בעלילה כמה דורות, ששלובים בה בלי התר. מעמוד לעמוד הקורא מיטלטל אִתם יחד: משתעשע, מזדעזע, נמתח ומרותק עד השורה האחרונה.

  • ISBN: 978-965-13-2626-4
  • גודל (עמ'): 313
  • מו"ל: עם עובד
  • יצא לאור ב-: 15/03/2017
  • שם המחבר: אמיר זיו
  • זמין להשאלה: כן

1961

הראשון

תל אביב, 17 בספטמבר 1961

לכבוד

עיריית תל אביב

מנהל מחלקת ההנדסה

הנדון: בית מספר 18 ברחוב סמולנסקין

א.נ.,

אני מבקש להפנות את תשומת לב כבודו כי בעלת דירת הגג, הגברת קלרה נוימן, החלה להקים בדירתה מבנה חדש על ידי ניתוץ קירות חדר המגורים ותוספת של גזוזטרה חדשה הפונה לרחוב.

לא זו בלבד שמראהָ החיצוני הוא איום ובנייתה מהווה מטרד לכולם, אלא שלדעתי מהווה הגזוזטרה הנבנית גם סכנה לדיירים ולעוברי אורח.

כרצפת הגזוזטרה משמש גגון, שאיני בטוח כלל וכלל כי נועד להחזיק משקל שכזה. היות שהמקום אינו מרוחק ביותר מהים, אוכלת החלודה את הברזל של הגגון. גם חלקים מן הטיח והבטון המכסה את הברזלים המחזקים את הגגון נפלו, והברזל גלוי לעין. סכנה היא כי הגזוזטרה הנבנית תיפול בכל רגע על ראשינו.

כאזרח ותיק של העיר הזאת הריני מוצא לנכון להעיר את תשומת לב כבודו על כך. המחלקה אשר כבודו עומד בראשה חייבת לטפל בכך ויפה שעה אחת קודם.

בכל הכבוד,

א' בוכמילר,

אזרח תל־אביבי

תל אביב, 21 בספטמבר 1961

לכבוד

עיריית תל אביב

מנהל מחלקת ההנדסה

הנדון: בית מספר 18 ברחוב סמולנסקין — בנייה ללא רישיון

א.נ.,

בהמשך למכתבי מיום 17.9.1961 שעליו טרם קיבלתי מענה מכבודו, אבקש לשוב ולהסב תשומת לבו של כבודו לפעולות הבנייה המתרקמות של הגב' קלרה נוימן על גג ביתנו.

בימים האחרונים החלה הגברת נוימן פועלת נמרצות לקדם את הרחבת דירתה ובניית הגזוזטרה שתצורף לה, ופועלים כבר החלו לעבוד על גג הבית.

השאון שנגרם בשל העבודות הוא קשה מנשוא, והרעש הגובר נהפך זה מכבר למטרד בלתי פוסק. דיירי הבניין כולו סובלים מן הלכלוך הרב שנזרק כל העת מקומת הגג, וכולנו חרדים לגורלה של אותה גזוזטרה נבנית, אשר אחריתה מאיימת ליפול על ראשינו.

כבר לפני כשבוע ראיתי כי חומרי בנייה רבים מועלים לגג, ועליתי אל הגב' נוימן לשאלהּ לפשר הדבר. היא השיבתני כי היא מתחילה בהריסה ובבנייה וכי "הדבר אינו עסקנו". פנייתי אליה בבקשה כי תפנה לעירייה כדי לקבל אישור לפעולותיה הושבה ריקם, והראיה, הבנייה המתחדשת בעת האחרונה.

אם לא די בסכנת ההתמוטטות המרחפת מעל לראשינו וברעש והלכלוך אשר נגרמים לנו כל העת, יש בבניית הגזוזטרה הרעועה גם כדי לכער את מראהו של הבניין כולו ולהוזיל את מחיר הדירות. דבר זה חשוב לנו במיוחד אם נבקש למכור אותן אי־פעם. אנו מבקשים אם כן את התערבותכם המידית כל עוד העבודה בשלביה הראשונים.

בתקווה כי מכתבי זה לפחות יביא לידי ביקורת של הגזוזטרה בבית הנ"ל, הריני חותם,

בכבוד רב,

א' בוכמילר

אזרח תל־אביבי (בשם דיירי הבית)

4.10.1961

לכבוד

מר א' בוכמילר

רח' סמולנסקין מס' 18

תל אביב־יפו

הנדון: בניין ברחוב סמולנסקין מס' 18 —

תלונתך על בנייה על גג

א.נ.,

תלונתך שבנדון התקבלה אצלנו ותיבדק בהקדם.

בכבוד רב,

ברוך דומיני

סגן מהנדס העיר