הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
2
ממוצע
1
2
2
1
3
0
4
1
5
0
1
איך לאכול מה?: 64 כללים
מייקל פולן

במקום 44 

28.6 

איך לאכול מה?: 64 כללים

מייקל פולן

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
2
ממוצע
1
2
2
1
3
0
4
1
5
0
1

במקום 44 

28.6 

במקום 44 

28.6 

גודל (עמ'): 162
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

אכלו רק מזון שהוכן על ידי בני אדם. צאו מהסופרמרקט ברגע שתוכלו. אל תאכלו מזון המורכב מיותר מחמישה מרכיבים.
מה כדאי לאכול? מה כדאי לא לאכול? איך כדאי לאכול?
"איך לאכול מה?" מציע נקודת מבט בהירה וחדה באשר להחלטות היומיומיות שאנו מקבלים בקשר לאוכל.
מייקל פולן הוא מחברם של רבי־מכר על אוכל בעבר ובהווה. ספריו "הבוטניקה של התאווה" ו"דילמת השפע", שזכה בפרסים ונבחר לעשרת הספרים הטובים של הניו־יורק טיימס לשנת 2006 - יצאו בעברית בהוצאת מודן.
המשך קריאה
  • ISBN: 20-52449
  • גודל (עמ'): 162
  • מו"ל: מודן הוצאה לאור
  • יצא לאור ב-: 04/07/2011
  • שם המחבר: מייקל פולן
  • תורגם ע"י: נורית לוינסון
  • זמין להשאלה: כן
Eich_Leechol_Ma-7

1

אִכלו מזון

בימינו מדובר במשהו שקל לומר וקשה לעשות. שבעה־עשר אלף מוצרים חדשים מגיעים לסופרמרקט מדי שנה, וכולם מתחרים על תקציב המזון שלכם. רוב הפריטים האלה אינם ראויים להיקרא מזון - אני קורא להם “חומרים אכילים דמויי מזון". אלה תרכובות מעובדות שיצרו מדעני מזון, והם בנויים בעיקר ממוצרי תירס וסויה, שאף אדם נורמלי לא מחזיק בארונו. הם מכילים כימיקלים שגוף האדם לא הכיר בעבר. חלק גדול מאתגר האכילה הנכונה מצטמצם כיום לבחירת מזון ממשי והימנעות מהחידושים התעשייתיים האלה.

2

אל תאכלו שום דבר שסבתכם לא היתה מזהה כמזון

דמיינו לעצמכם את סבתכם מתלווה אליכם, כשאתם משוטטים בין המדפים בסופרמרקט. אתם עומדים יחד מול המקרר של מוצרי החלב. היא מרימה חבילה של "גוֹ־גוּרט", שפופרות יוגורט נוחות לנשיאה, ואין לה מושג מהן גליל הפלסטיק הזה והג'ל הצבוע והמתוק שבתוכו. האם זה מזון או משחת שיניים? יש כיום בסופרמרקט אלפי מוצרים שאבות אבותינו פשוט לא היו מזהים כמזון. רצוי להימנע מאכילת מוצרי מזון כאלה מסיבות רבות, מעבר לתוספים הכימיים, לנגזרות התירס והסויה שהם מכילים או למכלי הפלסטיק שהם בדרך כלל ארוזים בהם, ושחלקם אולי רעילים. המזונות בימינו מעובדים בצורה שנועדה להאיץ בנו לקנות ולאכול יותר באמצעות לחיצה על הכפתורים האבולוציוניים שלנו - ההעדפות המולדות שלנו למתיקות, לשומן ולמלח. את הטעמים האלה קשה למצוא בטבע, אבל הם זולים וקלים להפצה מנקודת המבט של מדעני המזון. התוצאה היא שעיבוד המזון מאלץ אותנו לצרוך מאותם טעמים נדירים הרבה יותר משבריא לנו. כלל הסבתא יעזור לכם להרחיק את רובם מעגלת הקניות שלכם.

הערה: אם סבתכם היתה מבשלת גרועה או אכלנית גרועה תוכלו להחליף אותה בסבתא של מישהו אחר - ועדיפה סיציליאנית או צרפתייה.

הכללים הבאים מזקקים את האסטרטגיה הזאת, ועוזרים לכם לנווט דרך השטח הבוגדני והמסוכן הידוע כ"רשימות הרכיבים".

3

הימנעו ממוצרי מזון המכילים רכיבים שאף אדם רגיל אינו מחזיק בבית

דיגליצרידים? צלולוזה? קלציום פרופיונט? אמוניום סולפט? אם אינכם משתמשים בחומרים האלה כשאתם מבשלים בעצמכם, למה שתיתנו לאחרים להשתמש ברכיבים האלה כשהם מבשלים למענכם? מדעני המזון משתמשים בחומרים כימיים שנועדו להאריך את חיי המדף של מוצרים, לגרום למזון ישן להיראות טרי ומעורר תיאבון מכפי שהוא באמת, ולגרום לכם לאכול יותר. בין שיש בחלק מהתוספים האלה סכנה לבריאותכם ובין שאין בהם סכנה כזאת, רבים מהם לא נאכלו על ידי בני אדם עד לפני כמה שנים, ועדיף להימנע מהם.