הז'אנרים
כל הז'אנרים

ג'וזף קונרד

סופר
סגנון: פרוזה מודרניסטית
מדינה: אנגליה
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

 | לב החשכה | לורד ג'ים | נוסטרומו | הנערה בעלת לב הזהב 

תאריך לידה: 3 בדצמבר 1857
תאריך פטירה: 3 באוגוסט 1924
מקום לידה: ברדיצ'ב, האימפריה הרוסית

על ג'וזף קונרד

ג'וזף קונרד (נולד כ-Józef Teodor Konrad Korzeniowski) נחשב לאחד מגדולי הספרות האנגלית. הוא נולד בברדיצ'ב, עיר באימפריה הרוסית הנמצאת כיום באוקראינה, והשתייכה לממלכת פולין עד שנת 1793. משפחתו מילאה תפקיד חשוב במאבק לעצמאות פולין, ועל כן נדדה המשפחה רבות ברחבי האימפריה, וברחבי אירופה. בשנת 1886 הוענקה לקונרד אזרחות בריטית, אם כי הוא לעד ראה עצמו כפולני.

על אף שלא דיבר אנגלית באופן שוטף עד שנות ה-20 לחייו - וגם אז רק במבטא מובחן - הוא היה לאחד מגדולי הכותבים באנגלית, והביא לספרות האנגלית קול בעל רגישות שונה, שלא הייתה קיימת בשעתו. הוא כתב סיפורים ורומנים, רבים מהם התקיימו בסביבה ימית, שתיארו את ניצחונותיה של הרוח האנושית במרכזו של עולם מנוכר ומכני. 

ג'וזף קונרד נחשב כמודרניסט מוקדם, למרות שיצירותיו מכילות אלמנטים של ריאליזם מהמאה ה-19. כתיבתו, המאופיינת בקריינות ובדמויות אנטי-הירואיות, השפיעה על כותבים רבים, בהם וויליאם פוקנר, ט.ס. אליוט וסלמאן רושדי. ספריו של קונרד עובדו והיוו השראה לסרטים רבים, המפורסם שבהם הוא יצירתו של פרנסיס פורד קופולה משנת 1979, "אפוקליפסה עכשיו".

הזמן בו פעל קונרד, ימי האימפריה הבריטית, ניכרו ביצירותיו. הוא שאב מחוויותיו במאבק הפולני לעצמאות ומחוויותיו כימאי בצרפת ובצי הסוחר הבריטי בעת שיצא סיפורים קצרים ונובלות ששיקפו היבטים שונים בעולם הכבוש על ידי אירופה, תוך חקירה מעמיקה של נפש האדם. חלק נכבד מסיפוריו התגשמו במציאות, והעניקו לכתביו אופי נבואי כמעט.

 

 

ג'וזף קונרד ספרים

 • פריה של שבעת האיים

  פריה של שבעת האיים


  דרג ספר זה מתוך 5
  3 דירוגים
  4.3
  ממוצע
  גם ב - Kindle

  במקום 42 

  27.3