הז'אנרים
כל הז'אנרים

ג'ון גרין

סופר
סגנון: ספרי נוער-בוגרים
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

אשמת הכוכבים, ערים של נייר, מחפשים את אלסקה

תאריך לידה: 24 באוגוסט 1977
מקום לידה: פלורידה, ארה"ב

על ג'ון גרין

ג'ון גרין הוא מחבר רבי המכר "מחפשים את אלסקה", "An Abundance of Katherines", "ערים של נייר ו"אשמת הכוכבים". הוא חתום יחד עם עמיתו הסופר דיוויד לוויתן גם על הספר Will Grayson, Will Grayson. הוא זכה בפרס מישל ל. פרינץ לספרות נוער בשנת 2006 ובפרס אדגר ב-2009. הוא היה מועמד פעמיים לפרס לוס אנג'לס. ספריו של גרין יצאו לאור ביותר מ-55 שפות ומכרו כ-24 מיליון עותקים מודפסים. ג'ון גרין גם פעיל מאוד בטוויטר ויש לו מעל חמישה מיליון עוקבים.

ביוני 2014 יצא לאקרנים עיבוד של ספרו "אשמת הכוכבים", בבימויו של ג'וש בון, בהפקת פוקס 2000 וטמפל היל, ובכיכובם של שיילין וודלי, אנסל אלגורט ונאט וולף. את התסריט כתבו סקוט ניוסטדטר ומיקל וובר שמיד לאחר מכן החלו לעבוד על הפיכת הרומן "ערים של נייר" לסרט. אולפני פוקס 200 וטמפל היל הוציאו לאקרנים את הסרט "ערים של נייר" בקיץ 2015, בכיכובם של נאט וולף, קארה דלווין, הלסטון סייג', אוסטין אברהמס, ג'סטיס סמית', ג'אז סינקלייר וקארה ברונו. המחצית השניה של 2015 חתם גרין על הסכם בלעדיות עם ההפקה.

ב-2007, ג'ון גרין ואחיו הנק הפסיקו לתקשר במסרים כתובים והחלו לדבר בעיקר בווידיאו-בלוג ביו טיוב. סביב הסרטונים נאספה קהילה קטנה של אנשים המכנים את עצמם Nerdfighters – הלוחמים-החנונים, הנלחמים עבור האינטלקטואליזם ולמען הורדת מדד הביאוס הכללי (ל"ביאוס" עבורם יש הגדרות רבות; הם גייסו מיליוני דולרים כדי להילחם בעוני במדינות מתפתחות ושתלו עצים בכל רחבי העולם כדי לחגוג את יום הולדתו ה-30 של האנק). למרות ששניהם שבו זה מכבר למסרים כתובים, ממשיכים ג'ון והאנק להעלות שני סרטונים בשבוע לערוץ היו טיוב שלהם, vlogbrothers. הסרטונים שלהם נצפו יותר מ-600 מיליון פעמים.

ג'ון והאנק הפיקו ערוץ יו טיוב חינוכי עם קורסי-מבוא בסוף 2011, עם מימון מיו טיוב ליוזמות פרטיות. ג'ון, האנק ובעלי ולוגים נוספים מלמדים את הצופים קורסים במדעי הרוח והחברה, עם סדרות חדשות שיוצאות בכל שנה. היסטוריה עולמית, ספרות, כלכלה, ביולוגיה, כימיה וממשל – חלק מהקורסים זמינים עד עתה ביו טיוב. לערוץ קורסי המבוא נרשמו כ-4.6 מיליון איש ויש להם כ-420 מיליון צופים. ג'ון והאנק מעורבים בפרויקטים מצולמים רבים מספור.

ביקורות ספרים של ג'ון גרין ניתן לקרוא במגזין סקירות הספרים של הניו יורק טיימס, שם עבד בזמן שכתב את "מחפשים את אלסקה". גרין גדל באורלנדו, פלורידה. נכון להיום הוא מתגורר באינדיאנופוליס עם אשתו, ילדיו ופיירבול ווילסון רוברט – כלב הטרייר המשפחתי. 

 

ג'ון גרין ספרים