הז'אנרים
כל הז'אנרים
7 ספרי מד''ב ופנטזיה קלילים ומהנים לקריאה במבצע רק עד ה-06.02.2021
02/02/2021 15:27

שמי חצות / לילי ברוקס-דלטון


בנטפליקס האפוקליפסה נראית יותר טוב.
האסטרונום המבריק אוגוסטין חוקר כוכבים על תחנת חלל כשאסון עולמי מטלטל מכה בכדור הארץ. כשכולם נדרשים להתפנות מהתחנה הוא נשאר מאחור וממשיך במחקר, גם כשהקשר עם שאר העולם אובד לחלוטין.
סאלי, אסטרונאוטית על סיפון החללית אֶתֶר, נמצאת במסע חזרה לארץ מכוכב הלכת יופיטר - במשלחת שהגיעה הכי רחוק אי פעם אבל ספגה לא מעט אבדות וחוותה קשיים שלא ייאמנו בדרך.
כשהקשר לכדור הארץ נקטע בבת אחת סאלי ועמיתיה לא מבינים מה קרה ועליהם למצוא את דרכם בחזרה אל כדור הארץ ללא עזרה.
אבל האם יש להם לאן לחזור?
אוקיי, אז זו לא האפוקליפסה הקלילה של "בשורות טובות" ובכל זאת זה ספר מאוד סינמטי שנקרא בנשימה אחת ופשוט אסור לפספס אותו.


אז שנתניע את האפוקליפסה?

הפאנדום / אנה דיי


מעריצי "שר הטבעות" חולמים לבקר בארץ התיכונה. מעריצי "הארי פוטר" חולמים להתקבל לבית הספר הוגוורטס. מעריצי דיסטופיות הנעורים? לא תודה, הם מעדיפים להישאר איפה שהם.
אבל מה אם זו לא אופציה?
ויולט היא מעריצה מס' 1 של הספר "מחול הגרדומים". החלום שלה זה להיות מלאת להט, נמהרת ואמיצה כמו גיבורת הספר.
אירוע בלתי צפוי בכנס חובבים אליו הלכה עם שתי חברותיה הטובות ואחיה הקטן, מעביר את כולם אל העולם המסוכן, המרגש ומלא הזוועות של "מחול הגרדומים", ועד מהרה הם מגלים שכדי לשרוד בעולם הזה הם יזדקקו להרבה יותר מאשר פשוט לזכור את העלילה ולשנן את השורות שלהם.
ספר נהדר שהמטא מסודר בו כמו עוגת שכבות, שבוחן מתוך אהבה את הקלישאות הספרותיות ומנסה לענות על שאלות הרות גורל כמו למשל למה לעזאזל הקלישאות האלה עובדות עלינו כמו קסם?

רוצה לשקוע בספר?

בשורות טובות- טרי פראצ'ט ניל גיימן


כל מה שנוגה ונוגע ללב אצל ניל גיימן פוגש את כל מה שסאטירי, נוקב ופרוע אצל טרי פראצ'ט.
והתוצאה?
קלאסיקה שנמצאת בשטח כבר שלושים שנה ותמשיך ללוות דורות רבים של קוראים ולא רק בקרב חובבי הז'אנר!
אז בואו נצטרף לשד קרואולי ולמלאך אזירפאל, סוכני גן העדן והגהינום עלי אדמות, במסעם לעצור את האפוקליפסה המתקרבת שהממונים עליהם כל כך להוטים להביא. בדרך יש להיזהר ממכשפות ועוד יותר מציידי מכשפות, כדאי לשים עין גם על האנטיכרייסט בן האחת עשרה ושלושת חבריו הנאמנים, ולהשתדל לא לעשות תנועות חדות ליד אופנועני האפוקליפסה. מה הבעיה, כלב הגהינום? הוא דווקא בסדר.


כנסו לבנטלי, אנחנו יוצאים לעצור את האפוקליפסה!

קוסמת הנייר / צ'ארלי נ. הולמברג


זוכרים את הימים האלה שבהם ז'אנר הפנטזיה נחשב ל"ספרות נחותה"?
נראה שבינתיים התפתחה מעין "אחוות דחויים" בינו לבין ז'אנר הרומנטיקה ואנו חווים בשנים האחרונות פריחה של ספרות פנטזיה רומנטית שמשלבת להפליא את שני הז'אנרים המהנים והמופלאים האלו.
"קוסמת הנייר" הוא ספר כזה בדיוק!
הקוסמת הצעירה סיאוני טוויל חלמה להתמחות בקסמי מתכת - אז מה הפלא שהיא מאוכזבת עד עמקי נשמתה כשהיא נשלחת להתמחות דווקא בקסם נייר? אלא שכפי שיודעים כל חובבי הספר המושבעים, לנייר יש קסם משלו ואפשר לעשות בו דברים מופלאים.
בונוס נוסף הוא המורה שלה ת'יין, קוסם אקסצנטרי וטוב לב.
כל זה נגמר בבת אחת כשמכחיד - קוסם אופל שעוסק בקסמי הבשר האסורים, גונב את ליבו של ת'יין - פשוטו כמשמעו, וסיאוני מגלה שעל מנת להשיב לקוסם את ליבו, עליה להיכנס אליו קודם.

כדי לחוות את קסם הנייר בדיגיטלי יש ללחוץ כאן

לבד על מאדים / אנדי וייר


להיתקע באי בודד? out. להיתקע בכוכב לכת בודד? in!
אם עוד לא קראת אותו זה הזמן להשלים פער: כולם כבר מכירים את מארק וואטני, אם לא מהספר אז מהסרט, ואם לא מהסרט אז מהרפרנסים.
האסטרונאוט מארק וואטני מוצא את עצמו מנותק מהמשלחת שלו על כוכב לכת עוין. כל תקלה במכשור, כל שינוי בתנאי הסביבה, כל טעות קטנה עלולים להביא למותו - ואם לא, הרעב והצמא עשויים לעשות את העבודה.
וואטני, מצדו, דבק בחיים בעקשנות, בתושייה וביצירתיות - הוא מוצא דרכים להסתדר ומתמודד עם כל מה שכוכב הלכת האדום שקרוי על שם אל המלחמה מסוגל להשליך עליו.
האם הוא ישרוד עד שמשלחת ההצלה תגיע, אם מתוכננת כזו בכלל? עד אז הוא חשוב כמת.
כמעט באופן מילולי.


אז... למאדים?

ארטמיס / אנדי וייר


פשעים שהכבידה יפה להם:
בארטמיס, המושבה האנושית הראשונה והיחידה על הירח יש שני סוגים של תושבים - אלה שבאים לשם כי יש להם כסף לזה ואלה שנמצאים שם במטרה להשיג מספיק כסף כדי להמשיך להתקיים.
ג'זמין (ג'אז), שייכת לסוג השני. אבל עד שתעבור את המבחן ותתקבל כמדריכת תיירים מן המניין עליה להרוויח את לחמה איכשהו.
היא עוסקת בהברחות קטנות פה ושם, לא משהו שעלול למוטט את המושבה - דברים קטנים.
כלומר, עד שהיא מסתבכת בהברחה שגדולה בהרבה מקנה המידה שהיא רגילה לעבוד איתו ומושכת את תשומת ליבם של גורמים בלתי רצויים אחדים.
מותחן מד"בי קליל ומהנה מאת מחבר "לבד על מאדים".


אנחנו מתחילים בשיגור

היה יהיה 2020 / מבחר כותבים


לא בא לך על משהו ארוך? אסופת הסיפורים הקצרה והמהפנטת של מיטב כותבי האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטזיה היא בדיוק מה שצריך כרגע!
סיפורים מרתקים שלוקחים אותך לעולמות שונים או מביאים את הקסם לעולם שלנו, שנכתבו כאן ועכשיו ובאו להפוך את חיי היומיום שלנו לקצת יותר מופלאים.
רוצה לקפוץ לסדרת ביקורים קצרים בעולמות של הכותבים הישראלים?

זו ההזדמנות!

לכל הספרים המשתתפים במבצע:

תגובות

הוסף תגובה

תגובות סגורות לפוסט זה