הז'אנרים
כל הז'אנרים

גנבט הספרים

https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי. כמו גנבת הספרים רק עם ט' | 01/09/2020 12:45
, אם "ארטמיס" של אנדי וויר היה מתחתן עם "תיקי דרזדן" של ג'ים בוצ'ר ו"חוט של כסף" של נעמי נוביק היה הרב בחתונה, הבן הבכור שלהם היה הספר הזה. העלילה עצמה תפסה אותי בלאסו ומשכה אותי פנימה לתוך הסיפור לפני שהספקתי לומר "אני לא קוראת רומנטיקה".
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 25/06/2020 17:31
סוזן קולינס מציגה בספרה חברה מבועתת, אחוזת סיוטים, שחיה בדיסוננס קוגניטיבי ומניחה להנהגה רופסת, מטורפת חסרת מצפון, שנעה בין אדישות לאלימות, להוביל אותה קדימה בנתיב זרוע פחד וחשדנות. התהליך שעובר על סנואו בספר משקף את הלך הרוח של הקפיטול עצמו. אנו עדים לאופן שבו סדרי העדיפויות שלו מתקבעים, כשמנגד לו מסמלת לוסי גריי, כפי שמרמז שמה - את האמנות, האהבה, המצפון והחופש.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 17/05/2020 15:13
בסופו של דבר, "משחקי הרעב" הוא ספר על בחירה, ואולי ההתכתבות שלו עם אלף תשע מאות שמונים וארבע באה להזכיר לנו לבחור לעשות את הדבר הנכון, כל עוד אנחנו חופשיים לעשות כן. ההצלחה הגדולה של האח הגדול בספרו של אורוול נובעת מיכולתו להיכנס לראשם של בני האדם. קולינס קוראת לנו לא להכניס אותו לשם מרצון, תמורת לחם ושעשועים.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 14/05/2020 16:35
זוהי תזכורת להיות טובים אחד לשני: ספרים של מתמודדים עם מחלות של הגוף והנפש.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי. כמו גנבת הספרים רק עם ט' | 10/05/2020 17:23
בסדנת עמידת ידיים בקפוארה למדתי ממאמנת מדהימה שחשוב "לא לפחד מההתנדנדות" - לא לרדת כשהגוף לא מתייצב מיד על הידיים אלא לתת לו הזמן להתנודד מעט, לא להיבהל עד שמוצאים את קו האמצע ונשארים יציבים. "בית מלאכה לכתיבה" מלמד לעשות בדיוק את זה: להכיר במגבלות שלנו בבואנו לכתוב ולהתמודד איתן מתוך היכרות וידיעה, לא ראש בראש, לא בכוח.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי. כמו גנבת הספרים רק עם ט' | 04/05/2020 17:01
אז מה יש בו בספר הזה ששלושים שנה אחרי הוצאתו לאור המעריצים מאבדים את העשתונות בגלל סרטון של שלוש דקות? ואיך יצירה משתלחת וסאטירית שיורה חיצי לעג לכל הכיוונים, הפכה למעוז של חמימות מחבקת ולסדרה שכמעט כל פריים ממנה מאיים להמיס את הלב?
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 23/04/2020 12:45
בני הנוער כבר לא קוראים כמו פעם? כבר לא כותבים היום ספרי ילדים איכותיים? זה לא ממש מדוייק: הנה תשעה ספרים שמוכיחים אחרת
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי. כמו גנבת הספרים רק עם ט' | 21/04/2020 09:01
האמהות בספרה של תומס מוצגת כמו מן תיבת זיכרונות קולקטיבית של החברה שלנו, הדיון בה מעלה כאב אינסופי, אושר עילאי, זעם משתולל וחדווה מתפרצת במידה שווה, לפעמים את כל הרגשות האלה יחד אצל אותה אימא, ונראה שהכל קשור יחד במעין סרט אפל של פחד מסטיגמה והדבקת תוויות, על האם והילד גם יחד. בין דפי הספר מחלחל הפחד המתמיד של הרטלנד מהשיפוטיות החברתית שמלווה כל אם, שבוחנת בדקדקנות את הילד שלה ואת היחסים ביניהם, לראות אם הילד מתיישר לפי כל הנורמות החברתיות לפני שהאם נמצאת ראויה.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 12/04/2020 16:28
אז משבר הקורונה שבר לכולנו את הלב וביטל את "עולמות", חובבי המד"ב והפנטזיה השנתי של פסח. מה יכולנו לעשות מלבד להתנחם בבית עם הספרים האהובים ולהעלות רעיונות להרצאות של השנה הבאה? הנה תשע המלצות על ספרי פנטזיה אפית אהובים במיוחד!
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 23/03/2020 12:08
עולם הספרות הישראלי דוהר קדימה אל קריאה מתקדמת, משתלמת ונוחה הרבה יותר: הנה תשעה ספרים ישראליים מצויינים זמינים לקריאה בפורמט מותאים לקינדל!