הז'אנרים
כל הז'אנרים
מדע בדיוני זה לא פנטזיה!
03/01/2018 16:11

10 ספרי המד"ב המומלצים ביותר לאחרונה… ועוד אחד.

ברחבי העולם ציינו השבוע את "יום המדע הבדיוני הבינלאומי", ולכבודו אספנו עשרה ספרים מהשנים האחרונות שהם לגמרי מדע בדיוני - לא פנטזיה, לא סליפ-סטרים ואפילו לא דיסטופיה - ולגמרי מומלצים.


ועוד אחד, שלא הצלחנו להחליט לגביו. אולי אתם תצליחו. מוכנים?

הסרט שתכף מגיע: שחקן מספר 1, הוצאת עם עובד

אחד הספרים הפופולאריים של השנים האחרונות, לא רק בקרב חובבי מד"ב, עומד לצאת כסרט קולנוע בעוד קצת פחות מ-90 יום (אבל מי סופר). ואנחנו, קוראים אדוקים שכמונו, איך נגיד ש"הספר היה יותר טוב" אם לא נקרא אותו קודם?

לעמוד הספר

ספר המתח: מבריקים, הוצאת דני ספרים

איך החברה שלנו מתייחסת לאנשים חכמים? ממש, ממש חכמים? בהערצה? ואולי גם.. בפחד? השאלה המעניינת הזאת נמצאת בלב ספר מתח מד"בי על אנשים אפילו יותר חכמים מאיתנו - מעין קפיצה אבולוציונית, שהופכת אנשים מסוימים מאוד למבריקים. בעלי תנאי פתיחה אחרים לחלוטין. ואז מגיע הניצול של החברה, ההפרד-ומשול, הפחד… כל מה שאנחנו מתחילים לראות כבר היום. מומלץ אישי של המערכת!

לעמוד הספר

 
הלא מוכר (עדיין): הקפל, הוצאת יניב

טלפורטציה היא אחת השאיפות המד"ביות הכי נפוצות - לצאת מכאן, להגיע לשם בצעד אחד. שגר אותי, סקוטי!. במפתיע, מעטות היצירות שמתייחסות לחלק הכה-מפחיד בטלפורטציה: האם מי שיצא משם ומי שהגיע לכאן הוא אותו אדם? אם מתקפלים מימדים בתהליך… האם הוא באותו מקום? והאם אנחנו עומדים להרוס את היקום כפי שאנחנו מכירים אותו, ככה, בטעות?

לעמוד הספר


הכי ישראלי: הקבוע היחידי, הוצאת כתר

ספר שציפו לו ימים רבים! יואב בלום מוכר ואהוב בארץ בזכות "מצרפי המקרים" ו"המדריך לימים הקרובים", שני ספרי פנטזיה מצוינים (ומומלצים, אם תשאלו אותנו), והנה הוא מחדש בספר מד"ב ישראלי מאוד, מאוד.

לעמוד הספר


הספורטיבי: זירובוקסר, הוצאת יניב

מתאגרף מקצועי בתחילת דרכו, כוכב עולה, מסתבך הרבה מעבר לראש שלו… עד כה, התחלה של לא מעט סרטים - אבל האגרוף במקרה הזה הוא זירו-בוקסינג, אגרוף בחוסר כבידה, והשילוב בין הספורט למדע של חוסר הכבידה פשוט מרתק. אחד הספרים היותר פופולאריים במדור המד"ב באתר.

לעמוד הספר


הסנדרסון: לב פלדה, הוצאת אופוס

לא משנה לאן תפנו בעשור האחרון, תתקלו היכן שהוא בסנדרסון פה, סנדרסון שם, סנדרסון בכל מקום. סופר פורה לכל הדעות, מעניין לדעת הרוב ונערץ על חלקים. אז חייבים להיתקל בו גם כאן, ו"מלחמת הנפילים" הוא ללא ספק הסדרה המד"בית שלו. אפילו פטריק רותפס - המתחרה הגדול שלו על הערצת הקהל - אומר.

לעמוד הספר

עטור הפרסים: התחנה המרכזית, הוצאת יניב

לביא תדהר הוא סופר ישראלי-בריטי, עטור פרסים מכל הכיוונים - שבקושי התפרסם בארץ, משום מה. מ"התחנה המרכזית" שלו, שמתרחש בארץ, כבר אי אפשר להתעלם… בטח לא אחרי שהוא זכה בפרס קמפבל לספר המדע הבדיוני הטוב ביותר לשנת 2017, אחד הפרסים הנחשבים בעולם בתחום.

לעמוד הספר

המצחיק: חולצות אדומות, הוצאת אופוס 

נמאס לכם מקלישאות מד"ב? גם לסקאלזי! לכן הוא כתב פארודיה מושחזת במיוחד, שבה הוא מדגים לסופרים צעירים (וגם לא כל כך צעירים) את כללי ה"עשה" ו"אל תעשה" של הז'אנר, בהשראת הקצינים הזוטרים והנוטים-למות-בקלות מ"מסע בין כוכבים". התוצאה? קורעת מצחוק! ועם זאת גם מרגשת לעתים, ראו הוזהרתם.

לעמוד הספר

המאדים: לבד על מאדים, הוצאת הכורסא

אם אתם לא חיים עמוק במאורה, שמעתם משהו על "לבד על מאדים", אחד הספרים הפופולאריים בז'אנר בשנים האחרונות, שלא לומר - סרט הוליוודי מצליח (עם שם ישראלי מופרך). אבל אי אפשר להתעלם מהספר הזה ברשימת מד"ב שמכבדת את עצמה - אחד מספרי המד"ב הכי מד"ביים בתקופתנו הכה-פנטסטית, על יכולתו של האדם הבודד מול אימתני החלל והכוכב האדום. ואם עוד לא קראתם - הגיע הזמן, לא?

לעמוד הספר


וזה שנמצא בסימן שאלה: סדרת תולדות הלבנה, הוצאת כנרת

"תולדות הלבנה" מוגדרת כטוויסט מד"בי (מופלא, לטעמנו) על אגדות הילדות שלנו. אבל האם סדרה שעיקר העלילה שלה בנויה על אגדות שייכת לרשימה הזאת? מצד אחד, סייבורגים, חלליות, ועיקר העלילה הוא סביב השינוי הגנטי באנשים שנולדו על הירח, וההשפעה שלו על החברה כולה. מצד שני, הסברים יוק, המדע היה יכול להיות קסם באותה המידה, ואגדות כבר הזכרנו?
התלבטנו, התלבטנו, והחלטנו להשאיר אותה להחלטתכם. מד"ב או לא?

לעמוד הסדרה

תגובות

הוסף תגובה

עליך להתחבר כמשתמש רשום על מנת להוסיף תגובה.

לחץ כאן להתחברות