הז'אנרים
כל הז'אנרים

דניאל סטיל

סופרת
סגנון: רומנים משפחתיים, היסטוריים, רומן רומנטי
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

בלתי אפשרי, ברק, הבית, הוד מלכותה, זדון, מעגל, פעם בחיים, אלבום משפחה, מפגשים, לאהוב, פאלומינו, ההבטחה, דברים יפים, תאוות נדודים, קלידוסקופ, סודות, אביב חדש, נשר בודד, הטבעת, הנשיקה, בונגלו 2, סטאר, החתונה, תאומות, הטבעת, כוכב זוהר, אני והכפיל, אבן חן, כנפיים, הנס, חיים מושלמים

תאריך לידה: 14 באוגוסט 1947
מקום לידה: ניו יורק, ארה"ב

על דניאל סטיל

סטיל מחברת מילים לשירים, ספרי ילדים ומעורה מאוד בעולם האמנות המודרנית ומשיקה תערוכה בגלריה פעם בשנה. יש לה שמונה ילדים, חמישה מהם בשנות העשרים לחייהם ושלושה בשנות ה-30. היא מבלה בחברתם ומתעניינת מאוד בנושאים המעסיקים אותם.

האימהות שלה היא הדבר החשוב לה מכל. היא ילדה את בתה הבכורה ביאטריס כשהייתה בת תשע עשרה, אז גם כתבה את הרומן הראשון שלה. כשילדיה היו קטנים היא תפקדה כאם במשרה מלאה וכתבה בשעות הקטנות של הלילה.


התקופה הקשה ביותר בחייה הייתה מותו של בנה ניק בגיל 19, בשנת 1997. הוא סבל מהפרעה דו קוטבית והתאבד. מותו ליכד את המשפחה שעודה מתגעגעת אליו אך למדה לחיות עם הכאב, כפי שלומדים לחיות עם איבר קטוע, לדבריה של סטיל. הם ייסדו שתי קרנות על שמו – אחת קרן לעזרה ללוקים במחלות נפש, והשנייה לעזרה לחסרי בית. ספרה של סטיל “His Bright Light” עוסק בבנה, וספר נוסף שלה, “A Gift of Hope”, נסב סביב עבודתה עם חרי בית במשך 11 שנים.


היא החלה את דרכה בלי הרבה כסף, כתבה את ספרה הראשון בלילות בהיותה בת 19, עם ילדה ראשונה בידיים ושלוש עבודות שונות. לאחר מכן כתבה סטיל חמישה רומנים שלא פורסמו. עבודתה הבאה של סטיל הייתה "רומניזציה" – כלומר לשכתב סרט שנכתב על ידי מישהו אחר לספר. מכאן הקריירה שלה החלה להמריא. זו הייתה דרך קשה לדבריה, מלאה בשיעורים חשובים לחיים. סטיל טוענת שהכתיבה לימדה אותה שיעור בהתמדה ועקשנות, ומותו של ניק לימד אותה שיעור באהבה ובאומץ לב. העצה שהיא נותנת תמיד לכותבים מתחילים היא להתמיד.


כל עוד הילדים שלה היו צעירים היא השתדלה להפריד בינם לבין הכתיבה שלה, וכשהתפרסמה השתדלה מאוד למנוע מהם לשלם את מחיר התהילה שלה. היא סירבה להתראיין, להתפרסם או להסתובב ברחבי המדינה כדי לקדם את ספריה, ושמרה על פרופיל נמוך – כפי שלטענתה היא ממשיכה לעשות כיום. ילדיה תומכים מאוד בעשייתה.


סטיל כתבה עד כה 129 ספרים שהתפרסמו ב-69 מדינות ותורגמו ל-43 שפות. היא מפרסמת כשלושה ספרים בשנה ועובדת על כמה מהם במקביל, כמו אמן העובד על מספר ציורים בלתי גמורים לאורך תקופה. היא אוהבת ללהטט בין רומנים שונים ומשתדלת שכל אחד מהם יהיה שונה מאוד בתימה וברקע שלו מהאחרים – היא מסוגלת לכתוב רומן היסטורי לצד רומן העוסק בבעיות עכשוויות ובה בעת לעבוד על ספר העוסק בטרגדיה משפחתית ובהתמודדות עמה. היא צוחקת בקטעים המשעשעים ובוכה בקטעים העצובים, וגורסת כי אם היא כמחברת בכתה וצחקה כשהיא כתבה את זה – כך יעשו גם הקוראים.
היא גם כתבה ספרי עיון, שירה וספרים לילדים, ובעבר אף חיברה מילים לשירים בצרפתית ובאנגלית.


רוב חייה היא כתבה וגידלה את ילדיה, אבל היא גם אוהבת מאוד אמנות ועיצוב. היא למדה כל חייה בבתי ספר צרפתיים, ולמדה עיצוב באוניברסיטת ניו יורק, והיא מעצבת פנים כל אימת שיש לה פנאי, עבור משפחה וחברים.


במשך ארבע שנים הייתה לה גלריית אמנות בה רצתה למכור פריטי אמנות שווים לכל נפש, אבל התקשתה לאזן בין מכירת האמנות לבין המחירים הזולים כך שבסופו של דבר נאלצה לסגור את הגלריה. היא עדיין משיקה תערוכות ומשתתפת בפתיחה של גלריות בסן פרנסיסקו בכל שנה, והיא מאוד אוהבת אמנות מודרנית.


סטיל פעילה מאוד בארגונים אותם מממנת הקרן שפתחה לנפגעי מחלות נפש ולמען חסרי בית. הנושא חשוב לה מאוד וקרוב לליבה.


לפני שפצחה בקריירת הכתיבה שלה הייתה סטיל מורה לצרפתית וכתיבה יצירתית, מתרגמת ויועצת קופירייטינג. לקח לה זמן רב להיות מסוגלת לממן את עצמה ככותבת במשרה מלאה.


סטיל היא דו-תרבותית, צרפתייה אמריקאית שגדלה בין צרפת לארה"ב. היא הלכה לבתי ספר צרפתיים ועתה היא מתגוררת בסן פרנסיסקו ובפאריז.


באשר לדברים שאינה טובה בהם, סטיל מעידה על עצמה כ"קלוצית" בכל הנוגע למחשבים וטכנולוגיה וטבחית בינונית ביותר. היא לא אתלטית במובן האמריקאי של המילה. היא לא טובה בלנוח, להירגע ולקחת חופשה. היא אוהבת לקחת על עצמה פרוייקטים ובשעות הפנאי והמנוחה היא מנקה, מסדרת, קוראת, תופרת או מתחילה לכתוב רומן חדש.


כל בני המשפחה חובבי כלבים והם מגדלים כלבים רבים ממגוון של גזעים. היא כתבה ספר על כלבים מלווה בתמונות של כלבי המשפחה, ובו טיפים ועצות לטיפול בכלבים. ספרה “Pure Joy” שיצא ב-2013 עוסק ביתרונות שבגידול כלב.


היא גרושה, על אף שמעולם לא חשבה שתמצא את עצמה לבד, ובתקווה היא לא תהיה לבדה לעוד זמן רב. היא אמנם מאמינה גדולה בלגרום לנישואין לעבוד על ידי עמידה בהתחייבויות אבל זה פשוט לא עובד ככה לפעמים, לדבריה. היא הייתה נשואה במשך 17 שנים לבעלה הראשון ושמונה שנים נוספות לבעלה השני. היא מעידה כי להיות לבד בגיל מבוגר זה מאתגר עבורה, והיא לא מאמינה שאנשים נועדו להיות לבדם. קשה לה שאין לה מי לחלוק את רגעי העצב והאושר הגדולים. לדעתה אין אושר גדול יותר מלהיות בזוגיות שעובדת ואין דבר גרוע מלהיות במערכת יחסים רעה. דייטינג הוא לא דבר קל בגיל שלה.

דניאל סטיל ספרים

 • מגע של חסד

  מגע של חסד


  דרג ספר זה מתוך 5
  4 דירוגים
  3
  ממוצע
  גם ב - Kindle
  44 
 • חיים מושלמים

  חיים מושלמים


  דרג ספר זה מתוך 5
  20 דירוגים
  3.7
  ממוצע
  22 סקירות
  0 ממוצע
  גם ב - Kindle
  42 
 • הצוות

  הצוות


  דרג ספר זה מתוך 5
  0 דירוגים
  0
  ממוצע
  1 סקירות
  0 ממוצע
  גם ב - Kindle
  46 
 • הדירה

  הדירה


  דרג ספר זה מתוך 5
  2 דירוגים
  3
  ממוצע
  3 סקירות
  0 ממוצע
  גם ב - Kindle
  42 
 • בלו

  בלו


  דרג ספר זה מתוך 5
  5 דירוגים
  2.8
  ממוצע
  8 סקירות
  0 ממוצע
  גם ב - Kindle
  42