הז'אנרים
כל הז'אנרים

אורית ארפא

סופרת
סגנון: סיפורת
מדינה: ישראל
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

המתנחלת

תאריך לידה:  
מקום לידה: ארה"ב, לוס אנג'לס

על אורית ארפא

 

אורית ארפא היא סופרת, עיתונאית, ציירת, מחברת שירים, מפיקת סרטוני ווידיאו, פעילה פוליטית ואשת תקשורת.
למרות שהיא ילידת לוס אנג'לס, יצירותיה של ארפא מושפעות מאוד מהדיאלקט והשפה שלמדה משורשיה הנטועים עמוק במסורת היהודית. אביה נולד במחנה עקורים שהוקם בגרמניה עבור אלו ששרדו את אושוויץ ואמה נולדה בעיראק בערב ההגירה הגדולה של יהודי עיראק לישראל בעקבות גילויי אנטישמיות. ארפא קיימה בחופשיות אורח חיים יהודי בארה"ב, למדה בבית ספר יסודי ואח"כ בתיכון אורתודוקסי, אבל בהיותה נפש חופשיה זנחה מהר את הקן האורתודוקסי החמים לטובת חינוך-עצמי בהתנסות.


בזמן שרוב חבריה קפצו מפאב לפאב או למדו תורה, אורית קפצה בין קולג' לקולג' בחיפוש אחר "האמת". אחרי שעברה בין אונ' קולומביה, סטרן קולג' לנשים, בר אילן ו-UCLA היא סיימה עם תואר ראשון בלימודי יהדות ועיתונאות מהאונ' היהודית-אמריקאית, בה עבדה גם כעורכת הביטאון לבוגרי האוניברסיטה.
היא עלתה לישראל בשנת 1999 והמשיכה לכתוב על פוליטיקה, חברה, לייף-סטייל, וטיולים עבור הג'רוזלם פוסט. כדי לפצות על הזמן שפספסה עם חבריה בין פאב לפאב היא חנכה את פינת חיי הלילה של הג'רוזלם פוסט, אבל היא גם השאירה מקום לקצת לימודי תורה. בשנת 2003 היא השלימה את התואר השני שלה בתנ"ך ומחשבת ישראל במרכז שכטר ללימודי יהדות (שם מצאה סופסוף את ה"אמת" שחיפשה).


החוויות שחוותה בזמן שסיקרה את ההתנתקות מרצועת עזה ב-2005 עיצבו במידה רבה את השקפותיה על ישראל והציונות. שם החלה לכתוב את ספרה הראשון "המתנחלת".


נכון לכרגע היא מתגוררת בתל אביב.


הצטלמה לקליפ שנוי מאוד במחלוקת בשם "יהודים לא יכולים לעצור" בעקבות שירה של מיילי סיירוס We Can’t Stop, בו היא מצולמת על דחפור, ושרה על שייכות האדמה לעם היהודי.

אורית ארפא ספרים

 • המתנחלת

  המתנחלת


  דרג ספר זה מתוך 5
  39 דירוגים
  3.7
  ממוצע
  10 סקירות
  0 ממוצע
  37