הז'אנרים
כל הז'אנרים
אורי שורצמן

אורי שורצמן

סופר
סגנון: עיון
מדינה: ישראל
שפה: עברית
יצירות בולטות:

רופא לבן אלים שחורים, אישה של אור ירח

תאריך לידה:  
מקום לידה: תל אביב, ישראל

על אורי שורצמן


נולד בתל אביב, לאב שהיה רופא משפחה בקופת חולים בשכונת שפירא בדרום תל אביב ואם שהיתה הילדה הראשונה של מגדיאל ועבדה כגננת. הוא למד בבית ספר בר כוכבא ובתיכון עירוני א' ובצבא היה בשריון, תחילה הדריך בבית הספר של החיל ואחר כך היה מפקד טנק. בזמן מלחמת לבנון פיקד על כוח פינוי.


הוא למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת תל אביב, את הסטאז' עשה באיכילוב ובהדסה בתל אביב. אבל עוד לפני הסטאז', בשנה הראשונה ללימודים, הוא הקים את משמרת המחאה שקראה ליציאה מלבנון מול ביתו של ראש הממשלה, מנחם בגין.
בין השנה השלישית לרביעית ללימודיו נטל פסק זמן ונסע לפאריס לשנה, עבד בביטחון באל-על וקרע את העיר. כשחזר נשא את אשתו הראשונה והמשיך בלימודיו בתל אביב. בתקופת הלימודים הוא התפרנס מכתיבה עיתונאית, שקנתה לה מעריצים לא מעטים. הוא פירסם טור קומיקס, "פשתגן וראשן", בעיתון "תל אביב", פירסם סיפור מוזר בהמשכים במוסף זה וכתב מדור קבוע ב"העיר" בשם "יציאות". בסיום הסטאז' ולפני ההתמחות בפסיכיאטריה החליט על פסק זמן נוסף ונסע לאפריקה.


הוא שהה באפריקה פעמיים - בתחילת שנות ה-90 הוא נסע לשנה וב-99' חזר לשנתיים.


ב-1991, הוא התחיל את ההתמחות בפסיכיאטריה בבית חולים שלוותה. באמצע ההתמחות, ב-94', תקף אותו שוב חיידק הנדודים והוא נסע לעבוד, בהתנדבות, במושבה של מצורעים בצפון ברזיל. אחרי שחזר לארץ וסיים את ההתמחות הקים קליניקה פרטית שבה הוא מטפל בפציינטים שלו. עד השנה לימד סטודנטים לתואר ראשון במרכז האקדמי רופין, בחוג למדעי ההתנהגות.
לו ולאשתו נולדו שלושה ילדים: אמרל (מ"אמרליס" בלטינית, פרח עם גבעול ירוק), אבנה ("נולדה ביום שלישי" בשפת הטווי), וינאי. הם גרים במרכז תל אביב, ובריטה סיימה את ההתמחות בכירורגיית ילדים בבי"ח שניידר.

אורי שורצמן ספרים

 • רופא לבן אלים שחורים

  רופא לבן אלים שחורים


  דרג ספר זה מתוך 5
  2 דירוגים
  4.5
  ממוצע
  2 סקירות
  0 ממוצע

  במקום 44 

  30.8