הז'אנרים
כל הז'אנרים

אניטה דיאמנט

סופרת
סגנון: רומן היסטורי
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

האוהל האדום, היום שאחרי הלילה, הימים האחרונים של דוגטאון, הנערה מבוסטון

תאריך לידה: 27 ביוני 1951
מקום לידה: ברוקלין, ניו יורק

על אניטה דיאמנט

דיאמנט נולדה בברוקלין, ניו יורק.


היא מספרת שסבתה הייתה מן הסוג הנוקשה והשמרני, שריד לתקופה בה "ילדות אמורות להיראות ולא להישמע". אמה של דיאמנט, לעומת זאת הייתה דעתנית וחזקה. בתור ילדה, היא אומרת, חברותיה היו כמו אחיות עבורה, והמורות שלה סייעו מאוד לקדם אותה ולהקנות לה את אהבת הידע.


היא גדלה בניו ג'רזי עד שהייתה בת 12 ואז עברה משפחתה לדנבר, קולורדו. היא קיבלה תואר ראשון בספרות השוואתית מאונ' וושינגטון בסנט לואיס, ותואר שני בספרות אמריקאית מאונ' בינגהאמטון בניו יורק.


ב-1975 היא עברה להתגורר בבוסטון, שם פצחה בקריירה כעיתונאית וכתבה עבור מגזינים ועיתונים מקומיים כמו הבוסטון פיניקס, הבוסטון גלוב ובוסטון מגזין, ומשם החלה לכתוב גם לעיתונות הארצית. הסיפורים והטורים שלה כיסו מגוון רחב מאוד של נושאים, מאנשים מעניינים דרך אתיקה רפואית, ועד לטור אישי שעסק בהכל – פוליטיקה, תרבות פופולארית, אחזקת חיות מחמד ואוכל.


דיאמנט גם כתבה הרבה על היהדות המודרנית עבור מגזין היהדות הרפורמית, מגזין "הדסה" ו-Jewishfamily.com. ספרה הראשון "חתונה יהודית חדשה" פורסם ב-1985; זהו ספר הדרכה שמשלב בתוכו התייחסות לרגישויות בנות זמננו עם כבוד למסורת, הכתוב כפרוזה מרתקת ומושכת. חמישה ספרי הדרכה נוספים באו בעקבותיו.


ב-1997 פרסמה דיאמנט את היצירה הספרותית הראשונה שלה, "האוהל האדום", שפרסם אותה ברחבי העולם וזיכה אותה בפרסים רבים. אחריו פרסמה ספרים נוספים כגון "היום שאחרי הלילה" ו-"הימים האחרונים של דוגטאון" שעסקו עולם בנשים המושתקות בהיסטוריה ובקשרים האמיצים ביניהן.


"הנערה מבוסטון", ספרה אחרון בינתיים (2016) עוסק בבנות המהגרים בניו יורק של תחילת המאה ה-20.


דיאמנט מגדירה את עצמה כ"אמריקאית, פמיניסטית, יהודייה, אשת המאה ה–21". מחד היא טוענת שהתקופה בה גדלה, תקופה שבה החלו לשאול ולהתעניין בעולמן של נשים ובמקומן בחברה, השפיעה מאוד על חייה. מאידך, היא מעידה על עלמה שהיא רוצה לספר סיפור טוב בספריה, שגיבוריו נוגעים ללב – ולפיכך מטרתה בכתיבה רחוקה מלהיות פוליטית. עם זאת, היא אומרת, כיוון שהכל פוליטי – בסופו של דבר גם הספר יטה לכיוון מסוים.


דיאמנט ייסדה את מקווה הטהרה "מים חיים", המהווה גם מרכז חינוכי בעירה ניוטון שבמסצ'וסטס.

 

אניטה דיאמנט ספרים

 • הנערה מבוסטון

  הנערה מבוסטון


  דרג ספר זה מתוך 5
  12 דירוגים
  3.8
  ממוצע
  9 סקירות
  0 ממוצע
  39