הז'אנרים
כל הז'אנרים

אדוארדו‏ סאצ'רי

סופר
סגנון: סיפורת
מדינה: ארגנטינה
שפה: ספרדית
יצירות בולטות:

הסוד שבעיניים, ניירות ברוח

תאריך לידה: 01 בינואר 1967
מקום לידה: ארגנטינה, בואנוס איירס

על אדוארדו סאצ'רי

אדוארדו סאצ'רי הוא סופר ארגנטינאי, בעל תואר ראשון בהיסטוריה המלמד כיום בקולג' ובבית ספר תיכון. באמצע שנות ה-90 החל סאצ'רי לכתוב סיפורים קצרים שמצאו קהל נרחב הודות לעובדה שעסקו בכדורגל ושודרו בתחנת הרדיו הלאומית בתכניתו של אלחנדרו אפו, Todo con afecto. סאצ'רי נודע כאוהד כדורגל מושבע שהציג בסיפוריו את תשוקתו למשחק בצורה מבדרת ומעניינת, המגלה בקיאות והבנה בלתי רגילה של תרבות הכדורגל הפופולארי בארגנטינה.


מלבד כמה מקבצים של סיפורים קצרים, כתב סצ'רי גם שני רומנים. הראשון, "הסוד שבעיניים" (2005), הפך לסרט בבימוי חואן חוזה קמפנליה וזכה בפרים רבים, ביניהם האוסקר עבור הסרט הזר הטוב ביותר בשנת 2010. את התסריט כתבו יחד סצ'ירי וקמפנליה.


חלק מן הסיפורים פורסמו בארגנטינה, קולומביה וספרד, ומשרד החינוך הארגנטינאי ההפך אותם לחלק מן הקמפיין לעידוד קריאה. יצירותיו תורגמו לגרמנית, צרפתית ושפות נוספות.


בימים אלו עובד סצ'רי על אדפטציה לסיפור של רוברטו פונטנרוזה בשביל סרט אנימציה שיביים קמפנליה וייקרא Foosball. יצירתו האחרונה, Papers in the Wind, פורסמה באוגוסט 2011.


אחד המשפטים הידועים ביותר שלו הוא: "יש הטוענים כי לכדורגל אין קשר לצרכיהם של אנשים בעולם האמיתי. אני לא יודע כמה מכם מכירים אנשים כאלה, אבל דבר אחד אני יודע: הם לא יודעים כלום על כדורגל."

אדוארדו‏ סאצ'רי ספרים

 • הסוד שבעיניים

  הסוד שבעיניים


  דרג ספר זה מתוך 5
  1 דירוגים
  5
  ממוצע
  6 סקירות
  0 ממוצע
  גם ב - Kindle

  במקום 37 

  28.1 

 • הלילה של קומנדו מבצעים

  הלילה של קומנדו מבצעים


  דרג ספר זה מתוך 5
  0 דירוגים
  0
  ממוצע
  1 סקירות
  0 ממוצע
  גם ב - Kindle

  במקום 44 

  22