הז'אנרים
כל הז'אנרים

אדית נסביט

סופרת
סגנון: ילדים, מאמרים, שירה
מדינה: אנגליה
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

 הטירה קסומה, ילדי המסילה, חמישה ילדים והזהו. 

 

 

תאריך לידה: 15 באוגוסט 1858
מקום לידה: לונדון, אנגליה

על אדית נסביט

נסביט נולדה בלונדון בשנת 1858. כשהייתה בת ארבע אביה נפטר ואמה הצליחה בקושי להמשיך לנהל את בית הספר החקלאי שבעלה, ואביו לפניו, הקימו בקנינגטון בלונדון. נסביט גדלה יחד עם אחותה, חצי אחותה ושלושה אחים. היא התחנכה באירופה כשליוותה את אמה ואת אחותה מרי בנסיעתם ברחבי צרפת, גרמניה וספרד. לא היה זה טיול תענוגות או נסיעה לצורך חינוכה של נסביט הקטנה, אלא יוזמה שנועדה לשפר את מצבה של אחותה שחלתה בשחפת.


עם שובה לאנגליה, עברה האם עם משפחתה מלונדון להלסטד במחוז קנט. זוהי תחילתו של סיפור אהבתה המופלא של נסביט לכפר האנגלי, ובייחוד לסביבה הכפרית של קנט.
בהיותה בת שמונה עשרה פגשה נסביט את היוברט בלאנד, אשר לו נישאה ברבות הימים. הם נישאו במשרד הרישום בעירייה של לונדון והיוברט השיג עבור נסביט בית שמשקיף לעבר בלקהית', בדרום-מזרח לונדון. הבית עם המרפסת הקטנה בדרך אלסוויק בלווישם (שעדיין קיים היום), אליו עברו בני הזוג עם הולדת ילדם הראשון פאול, היה אחד הבתים הרבים שאוכלסו בדרום מזרח לונדון באותה תקופה.


נסביט החלה לכתוב כשהייתה נערה והיא נזקקה לכשרון הכתיבה שלה עבור הכנסה נוספת כשהיא והיוברט נישאו. הצלחתן של הפואמות, המאמרים וסיפורי הילדים שלה סייעו למשפחה, שמנתה עתה שלושה ילדים, לעבור לבתים גדולים יותר בלי וגרוב פארק.
ב-1899 עברה המשפחה ל-וול-הול, אלת'האם. הבית התלת קומתי המוקף בגנים ושדות ובנוי בקרבת אסם מימי טיודור היה ביתם במשך עשרים ושתיים השנים הבאות.
נסביט הייתה נדיבה וחברותית מאוד, ואירחה בביתה הגדול מסיבות אינספור שכללו רבים מן החוג הספרותי שהיא והיוברט זכו להכיר, כמו למשל ה"ג' וולס, ג'ורג' ברנרד שו, וחברים מאגודת פביאן, סידני וביאטריס ווב.


פרוץ מלחמת העולם הראשונה ב-1914 ומותו של היוברט שינה את מזלם לרעה. אחזקתו של בית גדול נעשתה קשה יותר ונסביט הקשיבה בסוף לעצתם של חבריה, עזבה את וול-הול ושבה למחוז קנט הכפרי שאהבה כל כך.
עוד לפני שעברה להתגורר בקנט מצאה נסביט מרגוע ואושר בזרועותיו של טומי טאקר לו נישאה בשנת 1917. הם בנו יחד בית במפרץ סנט מארי בדיימצ'רץ' אשר בקנט. בית זה נפטרה לבסוף אדית נסביט בשנת 1924. היא קבורה בכנסיית סנט מארי. טומי טאקר נפטר כאחת עשרה שנים אחריה כשבתה המאומצת של נסביט לצדו.

אדית נסביט ספרים

לא נמצאו מוצרים תואמים את הבחירה.