הז'אנרים
כל הז'אנרים

הלן פילדינג

סופרת ותסריטאית
סגנון: סיפורת
מדינה: אנגליה
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

 | יומנה של בריג'ט ג'ונס | בריג'ט גונס - משוגעת על הבחור | בריג'ט ג'ונס - עובדות החיים | אוליביה ג'אולז והדמיון הפרוע 

תאריך לידה: 19 בפברואר 1958 מקום לידה: מורלי, מערב יורקשייר, אנגליה

על הלן פילדינג

הלן פילדינג היא סופרת ומחזאית בריטית, הידועה בעיקר בזכות הדמות הבדיונית ברידג'ט ג'ונס, סדרת ספרים וסרטים המגוללים את חייה של רווקה לונדונית בשנות השלושים לחייה. 

שני הספרים הראשונים בסדרת ברידג'ט ג'ונס, שיצאו ב-1996 וב-1999, פורסמו בלמעלה מ-40 מדינות ומכרו יותר מ-15 מיליון עותקים. שני הסרטים שנוצרו על פי הספרים, בכיכובה של רנה זלווגר, זכו להצלחה דומה. בסקר שנערך על ידי "הגארדיאן" הבריטי, נקבע כי "יומנה של ברידג'ט ג'ונס" הוא אחד הספרים שהגדירו בצורה הטובה ביותר את המאה העשרים.

פילדינג גדלה במורלי, מערב יורקשייר, עיירת טקסטיל הסמוכה ללידס, בצפון אנגליה. אביה היה מנהל מפעל טקסטיל הסמוך לבית המשפחה, שסיפק בדים למעילי כורים. הוא נפטר בשנת 1982 והותיר את אמה עם ארבעה ילדים. בתיכון למדה פילדינג בבית ספר לבנות בלבד. היא המשיכה ללימודי אנגלית בסנט אנס קולג', אוקספורד. בשנת 1978 השתתפה בפסטיבל אדינבורו מטעם הקולג', שם הפכה לחלק מקבוצת אמנים קומיים הכוללת שמות כמו רואן אטקינסון ("מיסטר בין") וריצ'ארד קרטיס, איתו עיבדה בהמשך את "יומנה של ברידג'ט ג'ונס" לסרט קולנוע. 

הלן פילדינג החלה לעבוד ב-BBC בשנת 1979, שם עבדה כעשור בתפקידים שונים. בין השנים 1990-1999 עבדה כעיתונאית ופובליציסטית במספר עיתונים שונים, לרבות הסאנדיי טיימס, האינדיפנדנט והטלגרף. "יומנה של ברידג'ט ג'ונס" החל את חייו כטור אנונימי באינדיפנדט בשנת 1995. בעקבות הצלחת הטור, המשיכה פילדינג את הסיפור. 

כיום פילדינג מחלקת את זמנה בין לונדון ולוס אנג'לס. יש לה שני ילדים מבן זוגה לשעבר קווין קורן, תסריטאי ומפיק סדרת הטלוויזיה המצליחה "הסימפסונס". בשנת 2014 הוכתרה פילדינג כאחת מ-500 הכותבות המשפיעות ביותר על ידי הסאנדיי טיימס. 

הלן פילדינג ספרים