הז'אנרים
כל הז'אנרים

אליזבת גילברט

סופרת
סגנון: ממואר, רומנים
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

גברים קשוחים, לירות בציפורים, לאכול להתפלל לאהוב, להתחתן, קסם גדול

תאריך לידה: 18 ביולי 1969
מקום לידה: וואטרברי, קונטיקט

על אליזבת גילברט

גילברט גדלה בחווה קטנה לגידול עצי חג מולד שהייתה שייכת למשפחתה. היא למדה פוליטיקה וממשל באוניברסיטת ניו יורק ביום וכתבה סיפורים קצרים בלילה. כשסיימה את לימודיה בקולג' בילתה זמן מה בטיול ברחבי המדינה, עבדה בברים, דיינרים וחוות, צוברת חוויות אותן עיבדה לסיפורים.

המסעות הללו נעשו בסופו של דבר הבסיס לספרה הראשון – אוסף סיפורים קצרים שנקרא Pilgrims, שהיה מועמד לפרס המינגווי. אני פרולקס כינתה את גילברט "כותבת צעירה ומבריקה בכישרונה".

באותן שנים מוקדמות בניו יורק עבדה גילברט גם בתור עיתונאית ב- The New York Times Magazine וב"ספין". מאמר שכתבה גילברט על עבודתה כברמנית בלואר איסט סייד בניו יורק היוותה בסיס לעלילת הסרט "חופשיות על הבר".

 

בשנת 2000 פרסמה גילברט את הרומן הראשון שלה, "גברים קשוחים" (שעסק בקרבות טריטוריה אלימים בין דייגים קשוחים בין שני איים בחוף מיין). ב-2002 פרסמה גילברט ספר נוסף, The Last American Man סיפור אמיתי על חוטב עצים בתקופה המודרנית, יוסטוס קונווי. הספר, שהיה ספר העיון הראשון שכתבה, היה בין המועמדים הסופיים לפרסים לאומיים.

אך גילברט התפרסמה בסופו של דבר בזכות הממואר שכתבה ב-2006, "לאכול, להתפלל לאהוב" בו תיעדה את מסעה ברחבי העולם וחיפשה שלוות נפש אחרי גירושים קשים. הספר הזה נעשה לרב מכר עולמי, תורגם ליותר מ-30 שפות ומכר יותר מ-10 מיליון עותקים בכל רחבי העולם. ב-2010 הוסרט "לאכול, להתפלל לאהוב" לסרט שובר קופות בכיכובה של ג'וליה רוברטס. הספר נעשה כל כך פופולארי שמגזין ה"טיימס" הכניס את שמה של גילברט לרשימה 100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם.

ב-2010 כתבה גילברט ספר המשך בשם "להתחתן", ספר-זכרונות נוסף בו היא מנתחת את רגשותיה האמביוולנטיים כלפי מוסד הנישואין. עם צאתו הגיע הספר כמעט מיד אל המקום הראשון ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס וזכה לשבחים רבים מן המבקרים. ניוזוויק כינה את "להתחתן" כ"מלא בטרוניות הקומיות של גילברט ובהתפעלות פעורת-העיניים שלה", וב-NPR כינו את הספר "קלחת מבעבעת של חוכמה ותובנות מרעננות."

הספר האחרון שלה, "חותמם של הדברים כולם", שפורסם בסתיו 2013, הוא רומן רחב יריעה המתרחש במאה ה-19 ועוסק בחקר הבוטניקה בתקופה. ה- O Magazineכינה אותו "רומן חד פעמי" והוול סטריט ג'ורנל קרא לו הרומן הכי שאפתני ומלא דמיון שהוציאה גילברט בקריירת הכתיבה שלה". במגזין Elle נכתב כי "נראה שגילברט העלתה את הרף".

הספר הגיע למקום הראשון ברשימת הספרים הטובים ביותר ב-2013 ב- O Magazin, בוושינגטון פוסט, בשיקאגו טריביון ובניו-יורקר.

 

אליזבת גילברט ספרים

 • קסם גדול - חיים יצירתיים מעבר לפחד

  קסם גדול - חיים יצירתיים מעבר לפחד

  אליזבת גילברט

  דרג ספר זה מתוך 5
  4 דירוגים
  4
  ממוצע
  42 
 • עיר של בנות

  עיר של בנות

  אליזבת גילברט

  דרג ספר זה מתוך 5
  0 דירוגים
  0
  ממוצע
  3 סקירות הגולשים
  0 ממוצע
  44 
 • לאכול, להתפלל, לאהוב

  לאכול, להתפלל, לאהוב

  אליזבת גילברט

  דרג ספר זה מתוך 5
  3 דירוגים
  3.7
  ממוצע
  7 סקירות הגולשים
  0 ממוצע
  42 
 • חותמם של הדברים כולם

  חותמם של הדברים כולם

  אליזבת גילברט

  דרג ספר זה מתוך 5
  0 דירוגים
  0
  ממוצע

  במקום 37 

  25.9