הז'אנרים
כל הז'אנרים

דיפאק צ'ופרה

דיפאק צ'ופרה הוא רופא ,וגורו בתחום הניו אייג' ממוצא הודי המתגורר בארצות-הברית. כתב ספרים רבים העוסקים בקשר הרוחני בין הגוף לנפש
סגנון: רוחניות וניו אייג'
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

 | בודהה: סיפור של הארה | ספר הסודות  | דרכו של קוסם  | אלוהים: סיפור של התגלות

תאריך לידה: 22 באוקטובר 1947
מקום לידה: ניו דלהי, הודו

על דיפאק צ'ופרה

צ'ופרה נולד בניו דלהי, הודו. אביו, קרישאן צ'ופרה, היה קרדיולוג מומחה בהודו, שעמד בראש בית החולים בניו דלהי למשך למעלה מחצי יובל, ושרת כסגן בצבא הבריטי.

צ'ופרה סיים את בית הספר לרפואה בניו דלהי בשנת 1968. בשנותיו הראשונות כרופא, עסק במקצוע בעיקר באזורים כפריים בהודו. בשנת 1970, הוא היגר לארצות הברית, שם עבר התמחות בבית חולים בניו ג'רזי. צ'ופרה קיבל רישיון לעסוק ברפואה במדינת מסצ'וסטס בשנת 1973, כאשר התמחה ברפואה פנימית ובעיקר באנדוקרינולוגיה. הוא קיבל קביעות במשרה בבית חולים בוירג'יניה, ומאוחר יותר גם היה מנהל בית חולים במסצ'וסטס.

בביקור בניו דלהי בשנת 1981, פגש צ'ופרה את רופא האיו ודה, בריהאספאטי דב טריגונה, ובעצתו החל ללמוד את רפואת האיו ודה. בשנת 1985, פגש צ'ופרה את מהרישי מהש יוגי, שהורה לו ליסד מרכז לרפואת איור ודה. צ'ופרה עזב את משרתו בבית החולים במסצ'וסטס, והפך למייסד ולנשיא האגודה האמריקאית לרפואת איור ודה, ובהמשך גם למנהל של המרכז הרפואי לרפואה התנהגותית וטיפול בלחצים על שם איור ודה.

צ'ופרה עזב את קהילת המדיטציה הטרנסצנדנטלית בינואר 1994, כיוון שלטענתו הואשם בניסיון להתחרות ולגזול את מקומו של מהרישי כגורו. על פי מקורות חיצוניים, צ'ופרה עזב את הארגון כאשר ״החברות בו לוותה בלחץ גדול מדי״ והיוותה ״עיכוב להצלחתו״.

אחרי 1993, עבר צ'ופרה לחוף המערבי של ארצות הברית, והחל לעבוד עבור חברת בריאות שעסקה ברפואה הקשורה לגוף ולנפש בקליפורניה. צ'ופרה הוסמך לעסוק כרופא במדינת קליפורניה רק בשנת 2004, עד אז העדיף ללמד ולכתוב את תורתו. יחסיו עם חברת הבריאות באו לקיצם בשנת 1996, והוא הקים, יחד עם דיוויד סימון (1951-2012), נוירולוג, את מרכז הבריאות על שם צ'ופרה. אז החל גם צ'ופרה לצבור פופולריות רבה בקרב התקשורת האמריקאית, ובין היתר התראיין בתוכניתה של אופרה ווינפרי וזכה לסיקור במגזין פיפל. בשנת 1999 המגזין טיים בחר בו כאחד מ-100 הגיבורים של המאה ה-20.

צ'ופרה יסד את קרן צ'ופרה בשנת 2009, במטרה לקדם ולחזק את המודעות להחלמה רוחנית, כמו גם חינוך ומחקר בתחום הרפואה האלטרנטיבית. הוא מרצה בפקולטה לעסקים באוניברסיטת קולומביה, ומשתתף מדי שנה כמרצה באירועים שונים של אוניברסיטאות בארצות הברית, בין היתר בית הספר לרפואה של אוניברסיטת הארווארד. כמו כן, צ'ופרה הוא בעל טור שבועי בעיתון ״סן פרנסיסקו כרוניקל״, וכתב קבוע בעיתון וושינגטון פוסט.

על פי הערכות השוק, עסקיו של צ'ופרה מניבים כ-20 מיליון דולרים בשנה, המתבססים על מכירת מוצרי רפואה אלטרנטיבית, ביניהם תוספי מזון, שמני עיסוי, ספרים, קלטות וידאו וקורסים. מחיר הנוכחות בהרצאותיו מגיע עד ל-25 אלף דולר.

צ'ופרה ציין בעבר כי אחת מהסיבות בגינן עזב את הרפואה הקונבנציולית, הייתה חוסר שביעות רצונו מכמות התרופות הרבה שנהג לתת למטופליו, מאחר שמנקודת מבטו ״שמונים אחוזים מכל המרשמים הניתנים כיום הם טיפולים אופציונליים או חלקיים בתועלתם״.

מקור: ויקיפדיה

דיפאק צ'ופרה ספרים

 • רוח המנהיגות

  רוח המנהיגות


  דרג ספר זה מתוך 5
  6 דירוגים
  2.7
  ממוצע
  3 סקירות
  0 ממוצע
  44 
 • פתרונות רוחניים

  פתרונות רוחניים


  דרג ספר זה מתוך 5
  5 דירוגים
  2.4
  ממוצע
  1 סקירות
  0 ממוצע
  44 
 • אתה הוא היקום

  אתה הוא היקום


  דרג ספר זה מתוך 5
  2 דירוגים
  2
  ממוצע
  1 סקירות
  0 ממוצע
  44