הז'אנרים
כל הז'אנרים

שריל סטרייד

סופרת, פובליציסטית וביוגרפית
סגנון: פרוזה
מדינה: ארה"ב
שפה: אנגלית
יצירות בולטות:

 WILD - מסע רגלי לגילוי עצמי

תאריך לידה: 17 בספטמבר, 1968 מקום לידה: ספריינגלר, פנסילבניה

על שריל סטרייד

שריל סטרייד היא סופרת, ביוגרפית ופובליציסטית אמריקאית. מאמריה האישיים פורסמו במגזינים אמריקאים רבים, וזכו בפרסים ותשבוחות רבות. היא פעילה פמיניסטית העובדת לקידום נשים בספרות.

ספרה השני - WILD - מסע רגלי לגילוי עצמי, ראה אור לראשונה בארצות הברית ב-20 במרץ, 2012. הוא היה הספר הראשון ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס במשך שבעה שבועות רצופים. ביוני 2012 הכריזה עליו אופרה וינפרי כבחירתה הראשונה למועדון הקריאה שלה. מאז תורגם הספר ליותר משלושים שפות, ביניהן עברית, בהוצאת כנרת זמורה ביתן דביר. ב-3 בדצמבר, 2014, יצא בארה"ב לאקרנים סרט המבוסס על הספר, בביומו של ג'ון-מארק וולה, בעיבודו של ניק הורנבי לתסריט ובכיכובה של ריס ווית'רספון כשריל סטרייד.

בשנת 2010 החלה סטרייד לכתוב את טור העצות "Dear Sugar" לאתר הספרות The Rumpus. הטור גדל והפך לנקרא ביותר, וביולי 2012 אוסף טורים פורסמו כספר, תחת הכותרת Tiny Beautiful Things: Advice on Love and Life from Dear Sugar. הוא זכה להיות מקום חמישי ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס בז'אנר העזרה העצמית, וגם הוא תורגם לשפות רבות. ספרה הראשון, הרומן Torch, פורסם בפברואר 2006.

סטרייד נישאה למרקו ליטיג בשנת 1988. הזוג היה נשוי שש שנים. בשנת 1999 נישאה סטרייד בשנית, לבמאי בריאן לינדסטורם. לזוג יש שני ילדים והם מתגוררים בפורטלנד, אורגון. בתה, בובה סטרייד לינדסטורם, שיחקה את שריל הצעירה בעיבוד הקולנועי של WILD. 

שריל סטרייד ספרים

 • WILD - מסע רגלי לגילוי עצמי

  WILD - מסע רגלי לגילוי עצמי


  דרג ספר זה מתוך 5
  5 דירוגים
  4
  ממוצע
  8 סקירות הגולשים
  0 ממוצע
  גם ב - Kindle

  במקום 37 

  22.9