הז'אנרים
כל הז'אנרים

גנבט הספרים

https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 03/03/2020 16:57
לא משנה מה קורה, אנחנו הגיקים מוכנים לכל תרחיש! ככה זה כשחובבי דיסטופיות וסיפורי אפוקליפסה פוגשים את המגיפה במציאות: אתם מקבלים המלצות ספרים אפוקליפטיות במיוחד לשרוד איתן את המגיפה!
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 03/03/2020 16:57
רוצה לפגוש את הגיבורות שלך? 16 ספרים עם גיבורות מעוררות השראה!
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי, כמו גנבת הספרים רק עם ט' | 20/02/2020 15:10
ניל גיימן אמר בראיון למאשה צור גלוזמן ש"מצחיק זה לא ההיפך מרציני. ההיפך מצחיק זה 'לא מצחיק'". המשפט הזה מלווה אותי מאז ששמעתי אותו לראשונה, ואחד הדברים שהכי הרשימו אותי זה האופן שבו הסדרה הבלשית המצחיקה עד דמעות הזו עוסקת בנושאים רציניים, מאירה את הפינות החשוכות במדינה ומזכירה לנו דברים שלא נוח לנו לחשוב עליהם בלי להפסיק לקרוע אותנו מצחוק.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי. כמו גנבת הספרים רק עם ט' | 12/02/2020 16:42
הכתיבה של מאליק מניחה את הנושאים בצורה מסודרת, יפה וברורה כמו מפה של פארק אנגלי, ומאפשרת לקוראים שלה לבחור בנתיב של אחת התימות שלה ופשוט ללכת איתה קדימה, להנות מהיופי ולהתפעל מהאפשרויות. היא מסמנת את השבילים בלי להצביע על איזה מהם הוא הנכון יותר.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי, כמו גנבת הספרים רק עם ט' | 02/02/2020 16:10
בכלל, אהבתי את המסר המודרני של "נשים קטנות" באריזה חדשה שמותאמת לימינו אנו. הן העלו סוגיות שמעסיקות נשים צעירות רבות, כמו הגדרה עצמית, (למשל: האם השאיפה להינשא לכסף או לחיות חיים פשוטים ונוחים הופכים אותי לפחות פמיניסטית או לפמיניסטית גרועה?), ההשוואה המתמדת לכל מיני מוסכמות ואידיאלים, למצוא את עצמך בין התבניות השונות שאליהן החברה מנסה להכניס אותך והתוויות שיודבקו לך בין אם הן מתאימות לך ובין אם לאו, כל אלה בלטו מאוד בעיבוד הקולנועי והעלו אל פני השטח את הסוגיות שנמצאות בסאבטקסט אצל אלקוט והופכות את ספרה לקלאסיקה שרלוונטי עד היום.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי, כמו גנבת הספרים רק עם ט' | 26/01/2020 15:15
מעבר לעובדה שטווין הוא גאון וצולל עמוק לתוך הדמויות שלו ומבין נערים וילדים בצורה שיכולה הייתה להפוך אותו לעובד הסוציאלי הכי טוב שעבד אי פעם עם נערים בסיכון דוגמת הקלברי פין, לא יכלתי שלא לחשוב כמה מהתיאורים של תום, המשחקים שלו, ההסתבכויות שלו ואפילו הקראש שלו על בקי מזכירים לי את אדם יאנג מ"בשורות טובות". אין לי ספק שגיימן בתור אדם משכיל שמעיד על עצמו שחרש את הספרייה וקרא בילדותו כל ספר הרפתקאות על המדף מכיר היטב את היצירות של טווין, וייתכן שכשאשר הוא מתאר ילדות חופשית, חלומית ואידיאלית באורח כמעט לא טבעי שרק האנטיכרייסט מסוגל ליצור עבור עצמו, אחד ממקורות ההשראה הזמינים ביותר הוא טום סויר.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי. כמו גנבת הספרים רק עם ט | 04/12/2019 17:29
למרות השם של הספר אין בו שום דבר חידתי או אפלולי, הוא גלוי כל כולו עם הקוראים מההתחלה ועד הסוף, כמעט צפוי אבל באופן חינני ומודע לעצמו. זה לא ספר שבא לעורר אי נוחות או להעלות שאלות קיומיות, זה ספר גלוי לב שבא לעשות עיסוי בגב, לתת חיבוק הגון. לכולם יש את הסופט-ספוט, זה שמתרגש מרגעים רומנטיים, מסופים טובים, מתמונות של חתולים באינטרנט, מתמונות ההשראה הכי קיטשיות שיש. הספר הזה קורא לכולנו לאמץ את הצד הזה בשמחה ובאהבה, להפסיק להסתיר אותו, לא להתבייש, להוציא את אפקט הגילטי מן הפלז'ר.
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 06/11/2019 15:46

לא עוד חוקר קשוח של פילם נואר או בריטי ציני בכובע אופייני ומקטרת: בספרי הבלשים של היום, אנחנו עשויים להיות מופתעים מזהותו של הבלש לא פחות מאשר מפתרון התעלומה.
8 ספרים עם דמות ראשית שהיא עצמה טוויסט בעלילה, והיא לא מתכוונת להשאיר את הבילוש לבעלי מקצוע בלבד. אל תנסו את זה בבית!

 

מה את יודעת

כשהשכן שלה נעלם, דווקא עדי מוצאת את עצמה בתפקיד זו שנשארת לחשוף את פרטי התעלומה והסודות הקטנים, שביישוב כזה נוטים לקבור תחת המדשאות.

 

אני כבר אוכל בקבר

הבלשיות בספר הזה יוודאו קודם כל שצבע הלק מתאים למקטרת: ככה זה כשרצח מתרחש בצמרת של מגזין אופנה! חברותיה של הנרצחת, שגם הן עורכות במגזין, מנסות לפתור את התעלומה ומסתבכות כהוגן.

 

מקבת

מצליחים לדמיין את מקבת השייקספירי בעולם המודרני? יו נסבו הגאון הפך אותו לקצין משטרה שאפתן המתחרה עם חברו הטוב ביותר על התפקיד הבכיר, במותחן שבו דבר לא צפוי מלבד הטרגדיה.

 

מתכונים לאהבה ורצח

היא לא אישה צעירה ויש לה טור בעיתון מקומי בדרום אפריקה שעוסק בבישולים ועצות רומנטיות. מי היה חושב שדווקא היא תגלה כזה עניין וכשרון בהבאת תעלומת רצח אל פתרונה המפתיע?

 

היא לא שם

ילדים נעדרים יש בהרבה מותחנים, אבל מה עם אמהות נעדרות? ג'ונה בן השלוש עשרה צריך גם לפתור את התעלומה וגם לתפקד מספיק טוב כמבוגר אחראי כדי שאף אחד מהשכנים לא יקרא לרשויות.

 

גוזל

שיכורה, צפרית חובבת ודלוקה נואשות על חוקרת במשטרה: הבלשית אליאנה דוידוב היא משב רוח מרענן בספרות הבלשים המקומית.

 

עיר מקלט

את הגיבורה של הספר הזה אפשר לצפות לראות בקומדיה רומנטית או דרמה משפחתית. אבל הבלשית ענת נחמיאס קשוחה יותר ממה שחושבים. הספר, אגב, תמיד יותר טוב מהסדרה!

 

דג מלוח בלי חרדל

הכירו את פלאביה דה לוס, בלשית בת אחת עשרה. היא קשוחה כמו לוחם נורדי, מבריקה כמו מדען מטורף וחכו שתראו מה קורה למי שיקרא לה "חמודה". זו בעיה, כי אי אפשר שלא למות עליה!

 

רוצה עוד כאלה? הם ממש כאן!

https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 04/11/2019 16:09
ספרי ילדים על זמניים ואהובים במיוחד שעדיין מהלכים קסם על קוראיהם הצעירים והצעירים ברוחם:
https://media.getbooks.co.il/blogmedia
נבט הוא שמי וזה הבלוג שלי | 11/09/2019 13:59
צעד אחד לפני שאר העולם - לאט ובאיפוק עושים קוראי הקינדל מהפכה בשוק הספרים הדיגיטליים! הנה 11 ספרים נהדרים לקריאה בקינדל