הז'אנרים
כל הז'אנרים

אשכר ארבליך-בריפמן

סופרת
סגנון: פנטזיה לנוער
מדינה: ישראל
שפה: עברית
יצירות בולטות:

 | סדרת ווינטר בלו | אניס - מכשפה מתחילה | סדרת אמרלד, ילדת פיות | דרקון הארגמן הנעלם 

שנת לידה: 1976 מקום לידה: חיפה, ישראל

על אשכר ארבליך-בריפמן

אשכר ארבליך-בריפמן בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, מטעם האוניברסיטה הפתוחה. בתיכון, למדה במגמה לאמנות פלסטית בבית-הספר לאמנויות ויצו, חיפה. בשעות הפנאי שלה היא מציירת ומצלמת.ארבליך-בריפמן חיברה את סדרת ספרי הנוער המצליחה ווינטר בלו, ילדת פיות, המגוללת את סיפורה של ילדה בת 14 החיה במקביל בשני עולמות: עולם בני האדם, בו היא חיה ככל ילדה אחרת בת גילה, ועולם סודי ופלאי - ארץ קסם.

בסדרה יצאו עד כה שבעה ספרים.אשכר ארבליך-בריפמן מתכננת להוציא ספרים בסדרה קצרים שאמורים להמשיך לספר על חייה של ווינטר בלו. הסדרה התפרסמה בהוצאת ידיעות ספרים, במסגרת "פרוזה עשרה".

ארבליך בריפמן כתבה גם ספרים שאינם שייכים לסדרה היוצאים לאור במסגרת "פרוזה צעיר", כגון: "אניס, מכשפה מתחילה", סיפור זה מתאר עלילותיה של מכשפה מתחילה, בת שמונה, היוצאת למסע על מנת להשיב את הקסם שאבד מחייה. ליר הדרקון ושעון החול", הספר מתאר את סיפורו של דרקון צעיר וירוק שמגלה כי נעשו שיבושים בזמן, ויוצא למסע כדי לנסות לתקן את הבעיה ולהשיב את הסדר על כנו.

כמו כן, הוציאה ארבליך בריפמן לאור ספר נוסף שאינו מתחום הפנטזיה, "כוכבים נופלים", שראה אור לאחרונה גם הוא בהוצאת ידיעות ספרים במסגרת "פרוזה עשרה".

בנוסף, הוציאה ארבליך בריפמן ספר לפעוטות בשם "אמא, נכון?", אשר כתבה ואיירה וראה אור בהוצאת "ידיעות אחרונות".ארבליך-בריפמן גרה עם משפחתה על גבול יערות הכרמל. את ההשראה לספרי הפנטזיה שכתבה, ספגה תוך שיטוטים ביער הקסום הקרוב לביתה, ההומה חיות והתרחשויות.

 

מקור: ויקיפדיה

אשכר ארבליך-בריפמן ספרים