הז'אנרים
כל הז'אנרים

אלונה פרנקל

סופרת ומאיירת
סגנון: ספרות ילדים וסיפורת
מדינה: ישראל
שפה: עברית
יצירות בולטות:

 | נערה | אישה | סיר הסירים | ספר הפילפילים 

שנת לידה: 1937
מקום לידה: קרקוב, פולין

על אלונה פרנקל

פרנקל נולדה בשנת 1937 בקרקוב שבפולין, בת לפני גוסטה וסלומון גולדמן. את ילדותה במהלך מלחמת העולם השנייה עברה תחילה עם הוריה בגטו לבוב. לאחר שהגטו חוסל מצאו הוריה מחבוא בצד הארי של העיר, ואולם המשפחה שהסכימה להחביא אותם סירבה להחביא את אלונה, בת ה-5. הוריה מצאו לה מחבוא בכפר, בלעדיהם. הכפריים הסכימו להסתיר את הילדה תמורת תשלום, ומשאזלו משאבי ההורים הוחזרה אלונה והוכנסה למחבוא עם הוריה. לאחר המלחמה שבה המשפחה לקרקוב ובשנת 1949 עלתה ארצה.

פרנקל החלה דרכה כמאיירת של ספרי ילדים, ולאחר מכן החלה לחבר בעצמה סדרה של ספרי ילדים, שגיבורם הוא ילד מתולתל בשם נפתלי. "סיר הסירים", שיצא לאור בסדרה זו בשנת 1975 הפך לרב-מכר ותורגם לשפות רבות. כתבה ואיירה למעלה מ-35 ספרי ילדים שתורגמו לשפות רבות ואיירה כ-40 ספרי ילדים של מחברים אחרים.

בשנת 1978 זכתה בציון לשבח בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים על שם בן-יצחק עבור איוריה לספר "מזבוב עד פיל ושאר החיות של ע. הלל" מאת ע. הלל (כתר 1977). בשנת 1982 קיבלה את עיטור כריסטיאן אנדרסן לספרות ילדים ונוער על איוריה בספרה "סיפור מהחיים" (1981).

ספרה הראשון למבוגרים הוא "ילדה" - ספר אוטוביוגרפי המגולל את סיפור ילדותה, אותו הגדירה פרנקל כ"ילדות של ילדה ללא זכויות". ספר זה זיכה אותה בפרס ספיר לשנת 2005. ספרה "נערה" ראה אור בהוצאת חרגול בשנת 2009. הספר השלישי בטרילוגיה זו, "אישה", יצא לאור בשנת 2012.

בעלה, זיגי פרנקל, היה גם הוא סופר ומאייר.

מקור: ויקיפדיה

אלונה פרנקל ספרים

 • נערה

  נערה


  דרג ספר זה מתוך 5
  1 דירוגים
  4
  ממוצע
  37 
 • ילדה

  ילדה


  דרג ספר זה מתוך 5
  2 דירוגים
  4
  ממוצע
  2 סקירות
  0 ממוצע
  42 
 • אישה

  אישה


  דרג ספר זה מתוך 5
  6 דירוגים
  2.7
  ממוצע
  34