הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
2.2
ממוצע
1
1
2
4
3
0
4
1
5
0
5
גם ב - Kindle
Adventures of Huckleberry Finn
מארק טווין

Adventures of Huckleberry Finn

מארק טווין

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
2.2
ממוצע
1
1
2
4
3
0
4
1
5
0
5
חינם
מו"ל: Project Gutenberg

הרפתקאותיו של האקלברי פין הוא רומן אמריקני שנכתב על ידי הסופר מארק טוויין והתפרסם בשנת 1885.

הספר נכתב במקור כספר המשך להרפתקאותיו של טום סוייר, אולם בעוד קודמו נחשב לספר ילדים חביב, ספר זה נחשב ליצירת המופת הגדולה ביותר של טוויין ואחד הרומנים האמריקנים החשובים ביותר שהתפרסמו אי פעם.

עלילת הספר מתרחשת בשנות השלושים של המאה התשע עשרה בעיירה קטנה בדרום ארצות הברית לפני ביטול העבדות. העלילה מתחילה זמן קצר לאחר סיום המאורעות המתוארים בהרפתקאותיו של טום סוייר.

 

אביו השתיין של האקלברי פין חוזר לעיירה לאחר שנודע לו כי האקלברי התעשר. לאחר שהאקלברי מסרב לתת לו את כספו, חוטף אותו אביו וכולא אותו. האקלברי בורח וגורם לבריחתו להיראות כאילו נרצח על ידי כנופיית פושעים. הוא שט על רפסודה לאי הקרוב לעיירתו, שם הוא פוגש את ג'ים, עבד שחור שברח מגבירתו בסיועו של טום. בשל צירוף המקרים של רציחתו של האקלברי ובריחתו של ג'ים העיירה משתכנעת שג'ים רצח את האקלברי. ג'ים והאקלברי יוצאים למסע של בריחה וגילוי עצמי על גבי רפסודה לאורך נהר המיסיסיפי.

המשך קריאה

סקירות

 • squid
  squid
  הספר ממש נחמד, קראתי אותו גם בעברית, ובאנגלית עוד יותר אהבתי, עלילה מסקרנת, ספר שהוא קלאסיקה של ממש, ממליצה בחום לכולם לקרוא.
 • דקל
  דקל
  לבקר את הממשק של האתר.
  אני בטעות לחצתי על דירוג הספר כשניסיתי לראות את שאר הדירוגים, כמה שאני רואה אין לי אפשרות לבטל או לשנות את הדירוג.

  לגבי הספר עצמו הוא כתוב בצורה טובה כרגיל למארק טווין אבל הוא נכתב בתקופה שונה ולא מתאים לכל מי שנרתע מביטויים גזעניים מי שיכול לסבול זאת יוכל להנות.
 • הדר
  הדר
  הרפתקות \ עלילות הקלברי פין בשפת המקור כוללים ביטויים מיושנים שנחשבים היום לפוגעניים, אבל הקסם של הספר נשאר. אין על מארק טווין.
 • Mor
  Mor
  ספר שראוי ויעבור מהעולם לעולם. השימוש המוגזם במילה ניגר לא מאפשר קריאה ובטח שלא מהנה. עבר זמנו.
 • Shlomo
  Shlomo
  2wwww