הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
21 דירוגים
3.4 ממוצע
1
3
2
3
3
5
4
3
5
7
7
דוקטור סליפ

דוקטור סליפ


דרג ספר זה מתוך 5
21 דירוגים
3.4 ממוצע
1
3
2
3
3
5
4
3
5
7
7

במקום 44 

26.4 

במקום 44 

26.4 

גודל (עמ'): 511
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

בשנת‭ ‬1977‭ ‬ראה‭ ‬אור‭ ‬הספר‭ ‬‘הניצוץ‘, ‬והיה‭ ‬בן‮–‬לילה‭ ‬לאחד‭ ‬הספרים‭ ‬האהובים‭ ‬ביותר‭ - ‬והמפחידים‭ ‬ביותר‭ - ‬של‭ ‬סטיבן‭ ‬קינג. ‬אחד‭ ‬הגיבורים‭ ‬של‭ ‬‘הניצוץ‘‭ ‬היה‭ ‬דני‭ ‬טורנס, ‬בנו‭ ‬הקטן‭ ‬של‭ ‬ג‘ק‭ ‬טורנס, ‬הסופר‭ ‬שדעתו‭ ‬נטרפת‭ ‬עליו‭ ‬עד‭ ‬כדי‭ ‬רדיפת‭ ‬בנו‭ ‬כמעט‭ ‬עד‭ ‬מוות. ‬לאחר‭ ‬שנשאל‭ ‬שוב‭ ‬ושוב‭ ‬מה‭ ‬עלה‭ ‬בגורלו‭ ‬של‭ ‬דני, ‬החליט‭ ‬סטיבן‭ ‬קינג‭ ‬לברר‭ ‬את‭ ‬הסוגיה‭ ‬הזאת, ‬וכך‭ ‬נולד‭ ‬דוקטור‭ ‬סליפ.
כעת, ‬בשנות‭ ‬הארבעים‭ ‬לחייו, ‬דני‭ ‬הוא‭ ‬אדם‭ ‬בודד, ‬שנאבק‭ ‬באלכוהוליזם‭ ‬ומתפרנס‭ ‬מעבודה‭ ‬כסניטר‭ ‬בהוספיס, ‬התחנה‭ ‬האחרונה‭ ‬לחולים‭ ‬סופניים. ‬הוא‭ ‬מכונה‭ ‬“דוקטור‭ ‬סליפ“‭ ‬משום‭ ‬שהוא‭ ‬גורם‭ ‬לחולים‭ ‬בהוספיס‭ ‬לשקוע‭ ‬בשינה‭ ‬שלווה‭ ‬שממנה‭ ‬הם‭ ‬אינם‭ ‬מתעוררים‭ ‬עוד.
דני‭ ‬יודע‭ ‬שיש‭ ‬בתוכו‭ ‬“ניצוץ“: ‬אותו‭ ‬כישרון‭ ‬לדעת‭ ‬מתי‭ ‬מישהו‭ ‬נוטה‭ ‬למות, ‬לקרוא‭ ‬מחשבות‭ ‬ולמצוא‭ ‬חפצים‭ ‬אבודים. ‬
כאשר‭ ‬ילדה‭ ‬קטנה‭ ‬בשם‭ ‬אָבְּרָה‭ ‬מתחילה‭ ‬לשלוח‭ ‬לו‭ ‬מסרים‭ ‬באמצעות‭ ‬“ניצוץ“‭ ‬רב‮–‬עוצמה‭ ‬משלה, ‬מתברר‭ ‬לדני‭ ‬שהרוע‭ ‬הצרוף‭ ‬של‭ ‬מלון‭ ‬אוברלוק‭ ‬לא‭ ‬עלה‭ ‬באש. ‬ אברה‭ ‬ודני,‬‭ ‬יחד‭ ‬עם‭ ‬צוות‭ ‬קטן‭ ‬ומוזר, ‬יוצאים‭ ‬למלחמה‭ ‬ב‘קשר‭ ‬אמיתי‘, ‬חבורה‭ ‬של‭ ‬יצורים‭ ‬לא‭ ‬אנושיים, ‬רצחניים,‬‭ ‬בהנהגתה‭ ‬של‭ ‬אמזונה‭ ‬יפהפייה. ‬במסווה‭ ‬של‭ ‬אזרחים‭ ‬שומרי‭ ‬חוק‭ ‬מסתובבים‭ ‬אנשי‭ ‬‘קשר‭ ‬אמיתי‘‭ ‬בכל‭ ‬רחבי‭ ‬ארצות‮–‬הברית‭,‬‭ ‬רוצחים‭ ‬ילדים‭ ‬בעלי‭ ‬‘ניצוץ‘‭ ‬וניזונים‭ ‬מנשמותיהם. ‬ויותר‭ ‬מכול‭ ‬הם‭ ‬רוצים‭ ‬את‭ ‬אברה.
זוהי‭ ‬יצירתו‭ ‬המורכבת, ‬הבשלה, ‬המותחת‭ ‬והמפחידה‭ ‬ביותר‭ ‬של‭ ‬סטיבן‭ ‬קינג‭ ‬מאז‭ ‬‘הניצוץ‘‭.‬ סטיבן‭ ‬קינג‭ ‬הוא‭ ‬מחברם‭ ‬של‭ ‬רבי‮–‬מכר‭ ‬רבים‭ ‬ופופולאריים‭ ‬עד‭ ‬אימה, ‬ביניהם: ‬‘קארי‘, ‬‘המגדל‭ ‬האפל‘, ‬‘מתחת‭ ‬לכיפה‭ ‬השקופה‘, ‬‘בית‮–‬כברות‭ ‬לחיות‭ ‬שעשועים‘, ‬‘זה‘‭ ‬ועוד‭ ‬רבים‭ ‬אחרים‭, ‬כולם‭ ‬יצאו‭ ‬לאור‭ ‬בהוצאת‭ ‬מודן‭.‬
המשך קריאה
 • ISBN: 20005300075
 • גודל (עמ'): 511
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/05/2014
 • שם המחבר: סטיבן קינג
 • תורגם ע"י: אינגה מיכאלי
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • דן
  דן
  אני מאוד אוהב את סטיבן קינג, ולכן לקחתי את דוקטור סליפ ליד בתקווה לחוויה מצויינת. אני לא אומר שהתאכזבתי, זה ספר טוב מאוד, ובהחלט נהניתי לקרוא אותו, אבל יכול להיות שהציפיות שלי היו בשמיים.
 • גדעון
  גדעון
  לכל מי שאוהב את סטיבן קינג, הספר הזה הוא עוד פגישה מוצלחת ועוד תוספת לאוסף, רק אל תצפו למסטרפיס. סטיבן קינג יודע לכתוב, הפחד קיים, האימה מזדחלת והכל עובד כמו שצריך.
 • לימור
  לימור
  ספר ההמשך לספר הניצוץ, בסך הכל נהנתי לקרוא, הספר כתוב היטב, העלילה טובה. עוד ספר טוב של סטיבן קינג.
 • NATAN
  NATAN
  צריכים להגיע לספר הזה בלי ציפיות מוקדמות.
  אם עשיתם ככה, אתם תהנו מהספר. לפחות כמוני:)
 • Karina
  Karina
  נותן סוג של סגירת מעגל על מול הספר הראשון, סטפן קינג אם כתיבתו מצליח גם הפע םלשבות אותי עם ספר זה
 • Lihi
  Lihi
  לכל מי שתגעגע לדני הילד מהניצוץ. כל מי שקרא את "הניצוץ", תהה מה עלה בגורלו של דני, הילד עם הניצוץ, הילד עם היכולת המוזרות, לאחר שניצל עם אמו במלון אוברלוק.
  בספר זה, דני כבר מזמן לא ילד, ואי אפשר לצפות שקורות חייו הקשות ויכולותיו העל טיבעיות, לא השפיעו על חייו כמבוגר. דני כבר גדול, וסוחב אחריו עבר כאלכוהוליסט. הוא מחליט להיגמל ולהתחיל בחיים חדשים. כל זה לא יעבור בשלום כמובן. הוא מגיע לעיירה קטנה ואינו מודע לכך שיכולותיו הן שהובילו אותו לשם. ילדה קטנה בשם אברה, יוצרת איתו קשר טלפתי. לשני הצדדים לא ברור לאן ולמה יוביל קשר זה, ומדוע פנתה אברה דווקא אל דני בבקשה לעזרה. עברו של דני במלון עולה וצץ, ומתברר לו שהוא לא הילד היחיד עם יכולות "הניצוץ".
  הספר לא מרתק כמו "הניצוץ", אבל באמת שקשה להתעלות מעליו. הסיפור נותן לנו סגירת מעגל עם הספר הראשון. לטעמי פחות טוב, מעט נמרח, אבל עדיין סטיבן קינג כמו שנאהב.
 • ענה
  ענה
  נהנתי לפגוש שוב את גיבורו של הניצוץ
  הספר מצמרר וכמו כל ספר של קינג מרתק
  אהבתי את הכישרון הניצוץ להרגיש ולהתחבר אנשים אחרים